Twitter draagt account president VS op 20 januari over aan Biden
SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Twitter draagt het officiële account van de Amerikaanse president (@POTUS) op 20 januari over aan de Democraat Joe Biden, de dag van zijn inauguratie. Het berichtenplatform doet dat ook als Donald Trump zijn verkiezingsnederlaag dan nog niet heeft toegegeven.
Ook de officiële accounts van het Witte Huis, de vicepresident, de first lady worden dan overgedragen. Volgens Twitter is daar geen informatie-uitwisseling tussen Trump en het team van Biden voor nodig.
@POTUS heeft 32,8 miljoen volgers, maar Trump communiceert vooral via zijn privéaccount @realDonaldTrump, dat door bijna 89 miljoen twitteraars wordt gevolgd. Bidens account heeft 19,3 miljoen volgers.
Biden werd door prominente Amerikaanse media op 7 november uitgeroepen tot winnaar van de verkiezingen. Trump zegt zonder bewijs dat sprake was van verkiezingsfraude en hoopt via rechtszaken en politieke druk alsnog een tweede termijn te krijgen. Hij weigert toestemming te geven om het proces van machtsoverdracht in gang te zetten, zoals presidenten voor hem dat wel deden.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland heeft niet al zijn doelen met de invasie van Oekraïne volledig bereikt en vecht door tot die zijn verwezenlijkt. Dit zei de Kremlinwoordvoerder op de herdenking van de dag dat Rusland Oekraïne in 2022 op grote schaal binnenviel.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft dinsdag gezegd dat zijn land een duidelijke datum nodig heeft wanneer het kan toetreden tot de EU. Dat is niet "zomaar een wens", zei Zelensky via een videoverbinding tegen het Europees Parlement. Zonder toetredingsdatum zal Poetin een manier vinden om toetreding decennia te blokkeren door Europa te verdelen, waarschuwde Zelensky.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Agressor Rusland mag niet worden beloond voor de invasie van Oekraïne, stellen EU-kopstukken Ursula von der Leyen en António Costa dinsdag in een gezamenlijke verklaring. "We zullen ervoor zorgen dat Rusland ter verantwoording wordt geroepen voor de gepleegde misdaden en de aangerichte schade", stellen de voorzitter van de Europese Commissie en de voorzitter van de EU-leiders.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP/DPA) - Europese leiders zijn in Kyiv om te gedenken dat Rusland vier jaar geleden Oekraïne op grote schaal binnenviel. Onder hen zijn Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen en raadsvoorzitter António Costa. Verder zijn er regeringsleiders uit meerdere Europese landen, zoals de Finse president Alexander Stubb, de Zweedse premier Ulf Kristersson en de Noorse premier Jonas Gahr Støre. De Noorse premier beloofde bij aankomst Oekraïne dit jaar weer met ruim 7,5 miljard euro bij te staan.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Een helikopter van het Iraanse leger is dinsdag neergestort op een fruitmarkt in de stad Khomeynishahr. Vier mensen zijn om het leven gekomen. De slachtoffers zijn de piloot, copiloot en twee fruitverkopers op de grond, meldt staatspersbureau IRNA.
3 uur geledenKYIV (ANP) - Rusland heeft na vier jaar oorlog zijn doelen niet bereikt, zegt Volodymyr Zelensky op X. Het is dinsdag precies vier jaar geleden dat Rusland met een grootschalige invasie Oekraïne binnenviel.
4 uur geledenKASARIA (ANP/AFP/RTR) - Bij het neerstorten van een gecharterde medische vlucht in India zijn zeven mensen om het leven gekomen. Dat melden functionarissen dinsdag. Het vliegtuig stortte neer in het gebied Kasaria in de oostelijke staat Jharkhand.
6 uur geleden