Twitter botst met Brazilië over berichten over geweld op school
BRASILIA (ANP/BLOOMBERG) - Brazilië beschuldigt Twitter ervan dat het berichten die aanzetten tot geweld op scholen op hun beloop laat. Na een plotselinge piek in het aantal moorden in onderwijscentra in heel Brazilië zijn de autoriteiten deze week begonnen met het aanpakken van sociale mediaplatforms die berichten hosten waarin de aanvallen worden geprezen.
Twitter verzette zich aanvankelijk tegen meer dan vijfhonderd verzoeken van het Braziliaanse ministerie van Justitie om berichten en profielen te verwijderen. Als reactie daarop vaardigde het ministerie een decreet uit waardoor Twitter en andere platforms beboet en zelfs verbannen kunnen worden.
"Het leven van een kind is meer waard dan alle gebruiksvoorwaarden op alle platforms", zei minister van Justitie Flavio Dino woensdagavond in Brasilia na de aankondiging van het decreet.
Na druk van de Braziliaanse autoriteiten is Twitter begonnen met het verwijderen van een deel van het materiaal dat door het justitieministerie werd aangehaald, meldden lokale media. Maar het blijft onduidelijk of Twitter aan de vraag van de regering zal voldoen.
Geweld op scholen kwam zelden voor in Brazilië, maar onderzoekers van de Universiteit van São Paulo hebben de afgelopen dertien maanden tien incidenten geregistreerd. Dit jaar hebben zich vier incidenten voorgedaan.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Tientallen internationale hulporganisaties dreigen geen nieuwe vergunning van Israël te krijgen om hun werk in de Gazastrook en de Westelijke Jordaanoever voort te zetten. Volgens Israël voldoen de ngo's, waaronder mogelijk Artsen zonder Grenzen (AzG), niet aan nieuwe strenge registratieregels. Hun huidige vergunningen lopen op 1 januari af.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De humanitaire situatie in Gaza is opnieuw verslechterd en blijft catastrofaal, melden Groot-Brittannië, Canada, Frankrijk en andere landen in een gezamenlijke verklaring. Zij roepen Israël op actie te ondernemen.
7 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten halen alle nog aanwezige troepen terug uit Jemen. Saudi-Arabië gaf de VAE eerder op de dag 24 uur de tijd om te vertrekken, maar het land zegt toch dat het beëindigen van de missie in Jemen een vrijwillige keuze was.
8 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - Polen heeft een wet aangenomen die toestaat dat stellen van hetzelfde geslacht een samenlevingscontract mogen sluiten. Onder de wet kunnen deze koppels notarieel vastleggen hoe bijvoorbeeld huurcontracten, toegang tot elkaars medische gegevens en alimentatie zijn geregeld. Trouwen is voor koppels van hetzelfde geslacht nog altijd verboden in Polen.
9 uur geledenTAMPA (ANP) - De VS en hun bondgenoten hebben zo'n 25 aanhangers van Islamitische Staat (IS) gedood of gevangengenomen in Syrië sinds hun luchtaanvallen op dat land op 19 december. Dat meldt het onderdeel van de Amerikaanse strijdmacht dat toeziet op het werelddeel, CENTCOM.
9 uur geledenGELSENKIRCHEN (ANP/DPA) - Bij de inbraak in een Sparkasse-bankfiliaal in het Duitse Gelsenkirchen is naar schatting ongeveer 30 miljoen euro buitgemaakt. Er werd ingebroken in 3200 kluisjes, blijkt uit informatie van veiligheidsbronnen. Zo'n 2500 klanten raakten gedupeerd, wat het mogelijk tot een van de grootste bankovervallen in de recente Duitse geschiedenis maakt.
10 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten ontkennen dat hun recent aangekomen lading in een haven in Jemen wapens voor separatisten bevatte. Die beschuldiging kwam van de door Saudi-Arabië geleide coalitie, die dinsdag naar eigen zeggen een grote hoeveelheid wapens en gevechtstoestellen had gebombardeerd.
11 uur geleden