Twitter botst met Brazilië over berichten over geweld op school
BRASILIA (ANP/BLOOMBERG) - Brazilië beschuldigt Twitter ervan dat het berichten die aanzetten tot geweld op scholen op hun beloop laat. Na een plotselinge piek in het aantal moorden in onderwijscentra in heel Brazilië zijn de autoriteiten deze week begonnen met het aanpakken van sociale mediaplatforms die berichten hosten waarin de aanvallen worden geprezen.
Twitter verzette zich aanvankelijk tegen meer dan vijfhonderd verzoeken van het Braziliaanse ministerie van Justitie om berichten en profielen te verwijderen. Als reactie daarop vaardigde het ministerie een decreet uit waardoor Twitter en andere platforms beboet en zelfs verbannen kunnen worden.
"Het leven van een kind is meer waard dan alle gebruiksvoorwaarden op alle platforms", zei minister van Justitie Flavio Dino woensdagavond in Brasilia na de aankondiging van het decreet.
Na druk van de Braziliaanse autoriteiten is Twitter begonnen met het verwijderen van een deel van het materiaal dat door het justitieministerie werd aangehaald, meldden lokale media. Maar het blijft onduidelijk of Twitter aan de vraag van de regering zal voldoen.
Geweld op scholen kwam zelden voor in Brazilië, maar onderzoekers van de Universiteit van São Paulo hebben de afgelopen dertien maanden tien incidenten geregistreerd. Dit jaar hebben zich vier incidenten voorgedaan.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft Donald Trump verteld dat Israël Beiroet alsnog zal aanvallen als Hezbollah zijn aanvallen tegen Israël niet staakt. Hij reageert daarmee op de aankondiging van Trump dat Israël geen troepen stuurt naar de Libanese hoofdstad en dat Hezbollah de aanvallen op Israël staakt.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie zijn het eens geworden over de terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Eerder werden de drie EU-instituten het niet eens over wanneer de regeling precies van kracht zou zijn. Ze hebben nu een voorlopig akkoord voor een compromis hierover.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en met afgevaardigden van Hezbollah, schrijft hij op Truth Social. Hij zegt dat er geen Israëlische troepen naar Beiroet gaan en dat Hezbollah heeft ingestemd om geen aanvallen op Israël uit te voeren.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde dreigt "nieuwe fronten" te openen vanwege het Israëlische offensief in Libanon. "Iran beschouwt het overschrijden van de rode lijnen in Libanon en Gaza als een directe oorlogsverklaring", citeert de Iraanse staatstelevisie uit een verklaring.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran niet had laten weten dat het diplomatieke overleg wordt opgeschort. "Het betekent niet dat we daar overal bommen gaan gooien", zei hij tegen het Amerikaanse NBC News. "We houden de blokkade in stand."
5 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz wil met andere Europese leiders werken aan een betere relatie met Donald Trump, in aanloop naar de NAVO-top in juli. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat hij later deze maand een overleg heeft gepland in Berlijn.
6 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Inwoners van de Keniaanse plaats Nanyuki zijn de straat opgegaan om te protesteren tegen de geplande komst van een quarantainecentrum voor Amerikanen die zijn blootgesteld aan het dodelijke ebolavirus. Op beelden is te zien dat zich een honderdtal demonstranten heeft verzameld, maar omwonenden zeggen dat veel meer mensen hebben meegedaan aan het protest.
6 uur geleden