Twitter botst met Brazilië over berichten over geweld op school
BRASILIA (ANP/BLOOMBERG) - Brazilië beschuldigt Twitter ervan dat het berichten die aanzetten tot geweld op scholen op hun beloop laat. Na een plotselinge piek in het aantal moorden in onderwijscentra in heel Brazilië zijn de autoriteiten deze week begonnen met het aanpakken van sociale mediaplatforms die berichten hosten waarin de aanvallen worden geprezen.
Twitter verzette zich aanvankelijk tegen meer dan vijfhonderd verzoeken van het Braziliaanse ministerie van Justitie om berichten en profielen te verwijderen. Als reactie daarop vaardigde het ministerie een decreet uit waardoor Twitter en andere platforms beboet en zelfs verbannen kunnen worden.
"Het leven van een kind is meer waard dan alle gebruiksvoorwaarden op alle platforms", zei minister van Justitie Flavio Dino woensdagavond in Brasilia na de aankondiging van het decreet.
Na druk van de Braziliaanse autoriteiten is Twitter begonnen met het verwijderen van een deel van het materiaal dat door het justitieministerie werd aangehaald, meldden lokale media. Maar het blijft onduidelijk of Twitter aan de vraag van de regering zal voldoen.
Geweld op scholen kwam zelden voor in Brazilië, maar onderzoekers van de Universiteit van São Paulo hebben de afgelopen dertien maanden tien incidenten geregistreerd. Dit jaar hebben zich vier incidenten voorgedaan.
Meer uit Buitenland
VILNIUS (ANP/RTR) - Litouwen heeft een nationale noodsituatie uitgeroepen vanwege smokkelballonnen die vanuit Belarus richting het land kwamen. Dat meldt de overheid van dat land. De ballonnen leiden onder meer tot problemen voor de luchtvaart. De noodsituatie geeft de krijgsmacht meer flexibiliteit om op te treden, in samenwerking met de politie of onafhankelijk.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Wereldwijd zijn in het afgelopen jaar 67 journalisten omgekomen tijdens hun werk. Dat meldt journalistenorganisatie Reporters sans frontières (RSF) in haar jaarlijkse verslag. Het jaar ervoor ging het om 66 journalisten.
2 uur geledenBONN (ANP/AFP/BELGA) - Het jaar 2025 zal waarschijnlijk samen met 2023 op een gedeelde tweede plaats eindigen als warmste jaren ooit, achter recordjaar 2024. Dat stelt de Europese klimaatdienst Copernicus. Vorige maand kwam de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) al met eenzelfde voorspelling.
3 uur geledenPHNOM PENH (ANP/AFP) - Cambodja heeft militair ingegrepen na diverse aanvallen van buurland Thailand. Dat meldt de Cambodjaanse senaatsvoorzitter en oud-premier Hun Sen op Facebook, nadat Cambodja eerder had ontkend dat het had gereageerd op beschietingen en luchtaanvallen vanuit Thailand.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering heeft chipconcern Nvidia toestemming gegeven om H200-chips voor kunstmatige intelligentie naar China te exporteren. Dat maakte president Donald Trump maandag bekend. De Amerikaanse regering zal 25 procent van de opbrengsten inhouden.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - In een overleg met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky hebben NAVO-baas Mark Rutte en EU-Commissievoorzitter Ursula von der Leyen opnieuw hun steun uitgesproken voor Oekraïne. "Terwijl de vredesbesprekingen voortduren, blijft de EU Oekraïne onverminderd steunen", schreef Von der Leyen maandagavond op X.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De maker van een app die gebruikers laat zien waar zich agenten van de Amerikaanse immigratiedienst ICE bevinden, klaagt de regering van Donald Trump aan. De app werd in oktober op verzoek van de autoriteiten uit de appstore van Apple verwijderd.
6 uur geleden