Twitter botst met Brazilië over berichten over geweld op school
BRASILIA (ANP/BLOOMBERG) - Brazilië beschuldigt Twitter ervan dat het berichten die aanzetten tot geweld op scholen op hun beloop laat. Na een plotselinge piek in het aantal moorden in onderwijscentra in heel Brazilië zijn de autoriteiten deze week begonnen met het aanpakken van sociale mediaplatforms die berichten hosten waarin de aanvallen worden geprezen.
Twitter verzette zich aanvankelijk tegen meer dan vijfhonderd verzoeken van het Braziliaanse ministerie van Justitie om berichten en profielen te verwijderen. Als reactie daarop vaardigde het ministerie een decreet uit waardoor Twitter en andere platforms beboet en zelfs verbannen kunnen worden.
"Het leven van een kind is meer waard dan alle gebruiksvoorwaarden op alle platforms", zei minister van Justitie Flavio Dino woensdagavond in Brasilia na de aankondiging van het decreet.
Na druk van de Braziliaanse autoriteiten is Twitter begonnen met het verwijderen van een deel van het materiaal dat door het justitieministerie werd aangehaald, meldden lokale media. Maar het blijft onduidelijk of Twitter aan de vraag van de regering zal voldoen.
Geweld op scholen kwam zelden voor in Brazilië, maar onderzoekers van de Universiteit van São Paulo hebben de afgelopen dertien maanden tien incidenten geregistreerd. Dit jaar hebben zich vier incidenten voorgedaan.
Meer uit Buitenland
QOM (ANP) - Een gebouw van de raad die de nieuwe ayatollah van Iran moet benoemen is gebombardeerd door Israël en de VS, meldt persbureau AFP op basis van lokale media. Na de dood van de hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, heeft de 88-koppige raad van theologen de taak gekregen om een nieuwe leider te benoemen.
2 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische aanvallen op Libanon hebben maandag en dinsdag tot minstens 40 doden en 246 gewonden geleid. Dat heeft het Libanese ministerie van Volksgezondheid meegedeeld.
4 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne meldt dat opnieuw ernstige schade is ontstaan aan de Droezjba-oliepijpleiding, die wordt gebruikt om Russische olie te leveren aan onder meer Hongarije en Slowakije. Minister van Energie Denys Sjmyhal meldt volgens Interfax Ukraine dat na een Russische aanval brand is uitgebroken.
5 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Nu Israël meer delen van Zuid-Libanon met grondtroepen bezet en tegelijk nieuwe Hezbollah-doelen aanvalt, kan dat uitmonden in een "nieuwe openlijke oorlog" tussen Israël en de beweging. Daarvoor waarschuwt Hezbollah.
5 uur geledenTEHERAN (ANP) - Het Rode Kruis zegt fors meer noodhulp- en zoekteams in te zetten in het Midden-Oosten vanwege het geëscaleerde geweld daar. Onder meer in Iran, Israël en Libanon is de organisatie bezig met hulpoperaties na de vele luchtaanvallen van Israël, de Verenigde Staten en Iran.
5 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten zeggen tot nu toe 172 Iraanse raketten uit de lucht te hebben geschoten, meldt Al Jazeera. Dertien andere raketten landden in zee en een kwam neer op Emiraats grondgebied.
5 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky betuigt zijn steun en medeleven aan de Golfregio en het Midden-Oosten, die getroffen worden door tegenreacties van Iran. Ook biedt hij zijn hulp aan, meldt hij in een bericht op X.
5 uur geleden