Twitter blokkeert tienduizenden Chinese propaganda-accounts
SAN FRANCISCO (ANP) - Twitter heeft vele tienduizenden accounts geblokkeerd omdat China ze gebruikte om propaganda te verspreiden. Zo'n 23.750 accounts plaatsen gecoördineerd berichten. Ongeveer 150.000 andere accounts werden gebruikt om die berichten te verspreiden.
Volgens Twitter werd de campagne vroeg ontdekt, voordat de accounts een groot bereik hadden. De berichten van de 23.750 hoofdaccounts werden vooral gelezen door de circa 150.000 nepaccounts. De berichten waren geschreven in Chinese talen en gingen onder meer over de onrust in Hongkong.
Twitter maakte vrijdag ook bekend dat het 7340 Turkse en 1152 Russische propaganda-accounts heeft geblokkeerd. De Russische accounts promootten de partij van president Vladimir Poetin en vielen critici aan. De Turkse accounts werden volgens Twitter aangestuurd door de jeugdafdeling van de AKP, de partij van president Recep Tayyip Erdogan. Ze gebruikten daar niet alleen nepaccounts voor, maar ook overgenomen accounts van anderen. Het Turkse netwerk zou ook zijn gebruikt om spamberichten over virtueel geld te verspreiden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump noemt het Iraanse voorstel aan de Verenigde Staten "volkomen onacceptabel". "Ik heb zojuist de reactie gelezen van de zogenaamde 'vertegenwoordigers' van Iran. Ik vind het niets - volkomen onacceptabel!" schrijft hij deels in hoofdletters op Truth Social. De president lichtte zijn oordeel niet toe.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een Iraans voorstel, dat via bemiddelaar Pakistan naar de Verenigde Staten is gestuurd, benadrukt de noodzaak van een einde aan de oorlog op alle fronten en de opheffing van de sancties tegen Teheran. Dat meldde het semi-officiële Iraanse persbureau Tasnim, onder verwijzing naar een ingewijde bron.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran is pas voorbij als de Iraanse voorraad verrijkt uranium is "verwijderd". Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een fragment van het Amerikaanse programma 60 Minutes van CBS. "Het is nog niet voorbij, want er is nog steeds nucleair materiaal", benadrukt Netanyahu.
5 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft een reactie op het Amerikaanse voorstel om de oorlog te beëindigen naar bemiddelaar Pakistan gestuurd. Dat meldt het Iraanse persbureau IRNA. Volgens het plan zou de huidige fase van de onderhandelingen uitsluitend gericht zijn op het "beëindigen van de vijandelijkheden in de regio", aldus het persbureau.
9 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.
10 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".
10 uur geledenMOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.
12 uur geleden