Twitter blokkeert tienduizenden Chinese propaganda-accounts
SAN FRANCISCO (ANP) - Twitter heeft vele tienduizenden accounts geblokkeerd omdat China ze gebruikte om propaganda te verspreiden. Zo'n 23.750 accounts plaatsen gecoördineerd berichten. Ongeveer 150.000 andere accounts werden gebruikt om die berichten te verspreiden.
Volgens Twitter werd de campagne vroeg ontdekt, voordat de accounts een groot bereik hadden. De berichten van de 23.750 hoofdaccounts werden vooral gelezen door de circa 150.000 nepaccounts. De berichten waren geschreven in Chinese talen en gingen onder meer over de onrust in Hongkong.
Twitter maakte vrijdag ook bekend dat het 7340 Turkse en 1152 Russische propaganda-accounts heeft geblokkeerd. De Russische accounts promootten de partij van president Vladimir Poetin en vielen critici aan. De Turkse accounts werden volgens Twitter aangestuurd door de jeugdafdeling van de AKP, de partij van president Recep Tayyip Erdogan. Ze gebruikten daar niet alleen nepaccounts voor, maar ook overgenomen accounts van anderen. Het Turkse netwerk zou ook zijn gebruikt om spamberichten over virtueel geld te verspreiden.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaans hof van beroep heeft donderdag de straf van voormalig premier Han Duck-soo met acht jaar verminderd. De 76-jarige werd veroordeeld voor zijn rol in de afkondiging van de staat van beleg door ex-president Yoon Suk-yeol.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - In een nieuwe strategie voor terrorismebestrijding van de Amerikaanse overheid wordt Europa omschreven als broedplaats voor terrorisme, aangewakkerd door massamigratie.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.
10 uur geledenLAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.
11 uur geledenASHKELON (ANP) - De Spaanse Flotilla-activist die vastzit in een Israëlische cel heeft volgens zijn actiegroep zijn hongerstaking omgezet in een zogenoemde 'droge hongerstaking'. Dat betekent dat Saif Abukeshek niet alleen niet meer eet, maar ook gestopt is met drinken. Dat houdt een mens normaal gesproken een week uit.
12 uur geledenGRAN CANARIA (ANP) - Een van de twee vliegtuigen die onderweg waren met opvarenden van het cruiseschip Hondius, is uitgeweken naar Gran Canaria, blijkt uit trackinggegevens. De reden is onduidelijk.
12 uur geleden