Twitter blokkeert tienduizenden Chinese propaganda-accounts
SAN FRANCISCO (ANP) - Twitter heeft vele tienduizenden accounts geblokkeerd omdat China ze gebruikte om propaganda te verspreiden. Zo'n 23.750 accounts plaatsen gecoördineerd berichten. Ongeveer 150.000 andere accounts werden gebruikt om die berichten te verspreiden.
Volgens Twitter werd de campagne vroeg ontdekt, voordat de accounts een groot bereik hadden. De berichten van de 23.750 hoofdaccounts werden vooral gelezen door de circa 150.000 nepaccounts. De berichten waren geschreven in Chinese talen en gingen onder meer over de onrust in Hongkong.
Twitter maakte vrijdag ook bekend dat het 7340 Turkse en 1152 Russische propaganda-accounts heeft geblokkeerd. De Russische accounts promootten de partij van president Vladimir Poetin en vielen critici aan. De Turkse accounts werden volgens Twitter aangestuurd door de jeugdafdeling van de AKP, de partij van president Recep Tayyip Erdogan. Ze gebruikten daar niet alleen nepaccounts voor, maar ook overgenomen accounts van anderen. Het Turkse netwerk zou ook zijn gebruikt om spamberichten over virtueel geld te verspreiden.
Meer uit Buitenland
ABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten geven 10 miljard dollar (8,6 miljard euro) aan Iraanse bevroren tegoeden vrij, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. De stap valt samen met de aankondiging van een deal tussen Iran en de Verenigde Staten, waarbij ook veel Iraans geld vrij kan komen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne en Moldavië kunnen maandag verder met de onderhandelingen over de toetreding tot de Europese Unie. De EU-leiders besloten eind 2023 al dat die gesprekken geopend zouden worden, maar de onderhandelingen stonden lange tijd stil door verzet van de vorige Hongaarse regering.
3 uur geledenBERN (ANP/AFP) - Zwitserland heeft aangeboden het gastland te zijn voor de ondertekening van een vredesdeal tussen de Verenigde Staten en Iran. Bemiddelaar Pakistan maakte vrijdag bekend dat de twee landen het eens zijn geworden over de tekst van de overeenkomst.
3 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo heeft hulp van de Spaanse koning Felipe gekregen om naar huis te keren. Het toestel dat hem van Tenerife naar Rome moest vliegen, kampte met een technisch mankement. Hij is onderweg naar huis met een vliegtuig dat is aangeboden door de koning.
3 uur geledenISLAMABAD (ANP) - Bemiddelaar Pakistan meldt dat Iran en de Verenigde Staten een akkoord hebben bereikt over de tekst van een vredesdeal. Premier Shehbaz Sharif schrijft op X dat nu met beide partijen wordt gewerkt aan de volgende stappen. "Vrede is nog nooit zo dichtbij geweest als nu."
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het Amerikaanse Witte Huis claimt dat Iran akkoord is met het ontmantelen van zijn kernprogramma. Dat lijkt niet overeen te komen met berichten in Iraanse staatsmedia, die stelden dat Iran vasthoudt aan de eis zelf de controle te houden over zijn verrijkte uranium.
6 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby is maandag niet fysiek aanwezig als de rechtbank van Oslo uitspraak doet in zijn strafzaak. De zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit zal zijn veroordeling via een videoverbinding volgen, meldt de rechtbank aan het Noorse persbureau NTB.
6 uur geleden