Twitter bijna 2 miljard dollar meer waard na bod Elon Musk
NEW YORK (ANP) - Twitter maakte donderdag een koerssprong van zo'n 5 procent bij de opening op Wall Street. Daarmee steeg de beurswaarde van het socialemediabedrijf met bijna 2 miljard dollar. Het aandeel schoot omhoog nadat Tesla-baas Elon Musk bekendmaakte Twitter helemaal te willen overnemen. Hij vindt dat het platform voor korte berichtjes veel potentie heeft, maar dat die nu nog niet wordt waargemaakt.
Musk biedt 54,20 dollar per aandeel. Daarmee wordt een prijskaartje van 43 miljard dollar (39 miljard euro) aan het bedrijf gehangen. Dat zou 54 procent meer zijn dan de aandelen waard waren op 28 januari, de laatste dag voordat de techmiljardair in Twitter begon te beleggen, schrijft hij in een bij beurswaakhond SEC ingediend document. Voordat de beurzen opengingen was de waarde van Twitter krap 37 miljard dollar.
Naast Twitter ging de aandacht ook uit naar verschillende financiële fondsen. Wells Fargo verloor 5,5 procent. De bank moest in de voorbije maanden 1,1 miljard dollar opzijzetten vanwege mogelijke verliezen. Goldman Sachs won 2,3 procent. De winst en omzet van die bank waren hoger dan verwacht.
Morgan Stanley
Ook Morgan Stanley (plus 4 procent) stond bij de winnaars. De winst van die bank was eveneens hoger dan verwacht. Morgan Stanley wees op de volatiele omstandigheden en economische onzekerheden. Ook Citigroup kwam met cijfers. Die bank zag met name de handelsdivisie beter presteren en werd daarvoor beloond met een koerswinst van 1,8 procent.
Verder stond zorgverzekeraar UnitedHealth Group (plus 0,3 procent) in de schijnwerpers. De onderneming kwam met resultaten, die beter waren dan verwacht en verhoogde zijn verwachtingen voor het hele jaar.
ECB
Het sentiment op Wall Street was licht positief. De leidende Dow-Jonesindex won in de vroege handel 0,5 procent tot 34.730 punten. De brede S&P 500 steeg 0,2 procent tot 4.453 punten. Technologiegraadmeter Nasdaq opende vlak op 13.644 punten.
Beleggers reageerden onder andere op het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB), die als verwacht nog niet tornde aan de rentetarieven. Wel gaat de centrale bank binnen afzienbare tijd de rente verhogen in de eurozone. ECB-president Christine Lagarde wil graag de nodige "flexibiliteit" behouden nu de economische vooruitzichten door de oorlog in Oekraïne erg onzeker zijn.
De prijs van een vat Amerikaanse olie ging 1,5 procent omlaag op 102,69 dollar. Brentolie werd 1,3 procent goedkoper op 107,32 dollar per vat. De euro was 1,0824 dollar waard, tegen 1,0861 dollar een dag eerder.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Het Amerikaanse JPMorgan Chase heeft Donald Trump en zijn bedrijf in februari 2021 meegedeeld dat hun rekeningen bij de bank werden gesloten. Dat blijkt uit nieuwe documenten die vrijdag zijn vrijgegeven als onderdeel van een rechtszaak die Trump heeft aangespannen tegen de bank en topman Jamie Dimon. Daarin eist de Amerikaanse president 5 miljard dollar schadevergoeding.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de wereldwijde importheffing die hij vrijdag invoerde van 10 naar 15 procent, meldt hij op zijn Truth Social.
15 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz verwacht dat de tariefdruk op de Duitse economie lager wordt na de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof. Dat oordeelde vrijdag dat een groot deel van de heffingen die president Donald Trump invoerde illegaal was.
15 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde liep weg bij een toespraak van de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick, omdat ze zijn anti-Europese retoriek ongepast vond in die setting. Dat zei ze zaterdag in een interview met The Wall Street Journal. Lagarde liep vorige maand weg van een diner op het World Economic Forum toen Lutnick zich negatief uitliet over Europa.
17 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Tientallen landen, waaronder de Verenigde Staten en China, hebben opgeroepen tot "veilige, betrouwbare en robuuste" kunstmatige intelligentie. Dat staat in een verklaring die zaterdag werd uitgegeven na een grote top in New Delhi. De verklaring bevatte geen concrete toezeggingen. Wel werden verschillende vrijwillige, niet-bindende initiatieven benadrukt, waaronder het internationaal bundelen van AI-onderzoekscapaciteiten.
17 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof dat een deel van de importheffingen die president Donald Trump heeft opgelegd onwettig is, is volgens de Franse president Emmanuel Macron goed nieuws. Het toont volgens hem aan dat het goed is om in democratieën een tegenwicht te hebben tegen de macht.
20 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - India en Brazilië hebben afgesproken de samenwerking op het gebied van kritieke mineralen en zeldzame aardmetalen te versterken. Dat zei de Indiase premier Narendra Modi na gesprekken in New Delhi met de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva.
20 uur geleden