Twitter bijna 2 miljard dollar meer waard na bod Elon Musk
NEW YORK (ANP) - Twitter maakte donderdag een koerssprong van zo'n 5 procent bij de opening op Wall Street. Daarmee steeg de beurswaarde van het socialemediabedrijf met bijna 2 miljard dollar. Het aandeel schoot omhoog nadat Tesla-baas Elon Musk bekendmaakte Twitter helemaal te willen overnemen. Hij vindt dat het platform voor korte berichtjes veel potentie heeft, maar dat die nu nog niet wordt waargemaakt.
Musk biedt 54,20 dollar per aandeel. Daarmee wordt een prijskaartje van 43 miljard dollar (39 miljard euro) aan het bedrijf gehangen. Dat zou 54 procent meer zijn dan de aandelen waard waren op 28 januari, de laatste dag voordat de techmiljardair in Twitter begon te beleggen, schrijft hij in een bij beurswaakhond SEC ingediend document. Voordat de beurzen opengingen was de waarde van Twitter krap 37 miljard dollar.
Naast Twitter ging de aandacht ook uit naar verschillende financiële fondsen. Wells Fargo verloor 5,5 procent. De bank moest in de voorbije maanden 1,1 miljard dollar opzijzetten vanwege mogelijke verliezen. Goldman Sachs won 2,3 procent. De winst en omzet van die bank waren hoger dan verwacht.
Morgan Stanley
Ook Morgan Stanley (plus 4 procent) stond bij de winnaars. De winst van die bank was eveneens hoger dan verwacht. Morgan Stanley wees op de volatiele omstandigheden en economische onzekerheden. Ook Citigroup kwam met cijfers. Die bank zag met name de handelsdivisie beter presteren en werd daarvoor beloond met een koerswinst van 1,8 procent.
Verder stond zorgverzekeraar UnitedHealth Group (plus 0,3 procent) in de schijnwerpers. De onderneming kwam met resultaten, die beter waren dan verwacht en verhoogde zijn verwachtingen voor het hele jaar.
ECB
Het sentiment op Wall Street was licht positief. De leidende Dow-Jonesindex won in de vroege handel 0,5 procent tot 34.730 punten. De brede S&P 500 steeg 0,2 procent tot 4.453 punten. Technologiegraadmeter Nasdaq opende vlak op 13.644 punten.
Beleggers reageerden onder andere op het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB), die als verwacht nog niet tornde aan de rentetarieven. Wel gaat de centrale bank binnen afzienbare tijd de rente verhogen in de eurozone. ECB-president Christine Lagarde wil graag de nodige "flexibiliteit" behouden nu de economische vooruitzichten door de oorlog in Oekraïne erg onzeker zijn.
De prijs van een vat Amerikaanse olie ging 1,5 procent omlaag op 102,69 dollar. Brentolie werd 1,3 procent goedkoper op 107,32 dollar per vat. De euro was 1,0824 dollar waard, tegen 1,0861 dollar een dag eerder.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Bijna de helft van de Nederlandse huizenbezitters wacht met het verduurzamen van hun huis door onzekerheid over het overheidsbeleid. De meeste mensen vinden dat de overheid te weinig doet om dit te stimuleren. Dat meldt ING na onderzoek naar de motivaties en belemmeringen voor het verduurzamen van woningen onder ruim 1500 huiseigenaren.
43 minuten geledenMEMPHIS (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse pakketvervoerder FedEx heeft zijn winstverwachting voor het hele jaar verhoogd. De optimistischere vooruitzichten geven aan dat het koeriersbedrijf verwacht de toenemende economische onrust door de Iranoorlog en stijgende energieprijzen te kunnen weerstaan.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De koersverliezen op Wall Street zijn donderdag in de loop van de dag iets afgenomen, nadat Israël had aangekondigd de Verenigde Staten te willen helpen bij het openen van de Straat van Hormuz. Dit bood enige hoop aan beleggers die hunkeren naar tekenen dat de Iranoorlog niet eindeloos blijft voortduren.
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM neemt voorlopig geen nieuwe medewerkers meer aan vanwege de fors gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. Naast het instellen van zo'n externe vacaturestop heeft de luchtvaartmaatschappij besloten om dienstreizen tot een minimum te beperken en tijdelijk geen consultants meer in te huren om geld te besparen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ONL voor Ondernemers vindt het "onacceptabel" dat de Nederlandse overheid nog niet ingrijpt om energie en brandstof betaalbaar te houden voor bedrijven. Volgens de ondernemersbelangenorganisatie schuift het kabinet-Jetten mogelijke steunmaatregelen ten onrechte maanden voor zich uit.
5 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de Verenigde Naties heeft opgeroepen om een "veilige maritieme corridor" in te stellen waarlangs schepen de Straat van Hormuz zouden kunnen verlaten. Die zeestraat is nagenoeg volledig geblokkeerd door Iran, waardoor zo'n 3200 schepen met ongeveer 20.000 zeevarenden vastzitten in de Perzische Golf.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse regering overweegt om de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen, nu de energieprijzen stijgen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent donderdag gezegd. De stap, die gericht is op olie die Iran al heeft verlaten, zou kunnen helpen om de stijging van de energiekosten voor Amerikanen wat te beperken.
5 uur geleden