Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twitter bijna 2 miljard dollar meer waard na bod Elon Musk

Twitter bijna 2 miljard dollar meer waard na bod Elon Musk

NEW YORK (ANP) - Twitter maakte donderdag een koerssprong van zo'n 5 procent bij de opening op Wall Street. Daarmee steeg de beurswaarde van het socialemediabedrijf met bijna 2 miljard dollar. Het aandeel schoot omhoog nadat Tesla-baas Elon Musk bekendmaakte Twitter helemaal te willen overnemen. Hij vindt dat het platform voor korte berichtjes veel potentie heeft, maar dat die nu nog niet wordt waargemaakt.

Musk biedt 54,20 dollar per aandeel. Daarmee wordt een prijskaartje van 43 miljard dollar (39 miljard euro) aan het bedrijf gehangen. Dat zou 54 procent meer zijn dan de aandelen waard waren op 28 januari, de laatste dag voordat de techmiljardair in Twitter begon te beleggen, schrijft hij in een bij beurswaakhond SEC ingediend document. Voordat de beurzen opengingen was de waarde van Twitter krap 37 miljard dollar.

Naast Twitter ging de aandacht ook uit naar verschillende financiële fondsen. Wells Fargo verloor 5,5 procent. De bank moest in de voorbije maanden 1,1 miljard dollar opzijzetten vanwege mogelijke verliezen. Goldman Sachs won 2,3 procent. De winst en omzet van die bank waren hoger dan verwacht.

Morgan Stanley

Ook Morgan Stanley (plus 4 procent) stond bij de winnaars. De winst van die bank was eveneens hoger dan verwacht. Morgan Stanley wees op de volatiele omstandigheden en economische onzekerheden. Ook Citigroup kwam met cijfers. Die bank zag met name de handelsdivisie beter presteren en werd daarvoor beloond met een koerswinst van 1,8 procent.

Verder stond zorgverzekeraar UnitedHealth Group (plus 0,3 procent) in de schijnwerpers. De onderneming kwam met resultaten, die beter waren dan verwacht en verhoogde zijn verwachtingen voor het hele jaar.

ECB

Het sentiment op Wall Street was licht positief. De leidende Dow-Jonesindex won in de vroege handel 0,5 procent tot 34.730 punten. De brede S&P 500 steeg 0,2 procent tot 4.453 punten. Technologiegraadmeter Nasdaq opende vlak op 13.644 punten.

Beleggers reageerden onder andere op het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB), die als verwacht nog niet tornde aan de rentetarieven. Wel gaat de centrale bank binnen afzienbare tijd de rente verhogen in de eurozone. ECB-president Christine Lagarde wil graag de nodige "flexibiliteit" behouden nu de economische vooruitzichten door de oorlog in Oekraïne erg onzeker zijn.

De prijs van een vat Amerikaanse olie ging 1,5 procent omlaag op 102,69 dollar. Brentolie werd 1,3 procent goedkoper op 107,32 dollar per vat. De euro was 1,0824 dollar waard, tegen 1,0861 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Nederland blijft innovatiekoploper bij Europese octrooiaanvragen

DEN HAAG (ANP) - Nederland was ook vorig jaar een van de innovatiekoplopers als het gaat om octrooiaanvragen in Europa. Dat meldt het Europees Octrooibureau (EOB). Nederlandse bedrijven en uitvinders hebben 7006 Europese octrooien aangevraagd. Dat komt neer op 388 aanvragen per miljoen inwoners. Daarmee staat Nederland per inwoner wereldwijd in de top vijf.

42 minuten geleden
Nederland blijft innovatiekoploper bij Europese octrooiaanvragen

DEN HAAG (ANP) - Nederland was ook vorig jaar een van de innovatiekoplopers als het gaat om octrooiaanvragen in Europa. Dat meldt het Europees Octrooibureau (EOB). Nederlandse bedrijven en uitvinders hebben 7006 Europese octrooien aangevraagd. Dat komt neer op 388 aanvragen per miljoen inwoners. Daarmee staat Nederland per inwoner wereldwijd in de top vijf.

2 uur geleden
Hoop op einde oorlog in Midden-Oosten stuwt Wall Street

NEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street lieten maandag herstel zien, al moesten ze bij het slot een deel van de eerdere winsten weer inleveren. Beleggers reageerden positief op de opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump over een pauze van de aanvallen door de Verenigde Staten op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen om ruimte te bieden voor onderhandelingen. Dat gaf handelaren hoop op een naderend einde van het conflict in het Midden-Oosten. Dat heeft de olieprijzen opgedreven en de vrees voor een wereldwijde recessie aangewakkerd.

4 uur geleden
Werkgevers vragen leaserijders vaker goedkopere pomp op te zoeken

AMSTERDAM (ANP) - Vanwege de sterk gestegen brandstofprijzen vragen werkgevers steeds vaker aan leaserijders om bij goedkope tankstations te tanken in plaats van langs de snelweg. "Dat deden ze al, maar nu gebeurt dit nog vaker. Momenteel is het extra relevant", zegt een woordvoerster van Ayvens, de grootste leasemaatschappij van Nederland.

5 uur geleden
Groot deel visserij niet de zee op om hoge brandstofkosten

URK (ANP) - Een groot deel van de Nederlandse visserij blijft deze week binnen vanwege de hoge brandstofprijzen. Ruim de helft van de tientallen boomkorvissers, qua vangst de grootste categorie in de sector, gaat deze week niet de zee op omdat dit niet langer rendabel is. "Zo'n besluit is heel uitzonderlijk", zegt directeur Geert Meun van branchevereniging VisNed naar aanleiding van eerdere berichtgeving door De Telegraaf.

7 uur geleden
Veerdiensten overwegen prijsverhoging door hogere brandstofkosten

DEN HAAG (ANP) - Veerdiensten overwegen hun tarieven te verhogen of hun dienstregelingen in te perken vanwege de hogere prijzen voor brandstof. Dat zegt secretaris Erik van Toor van branchevereniging Veerdiensten Nederland. Onder de koepel vallen onder andere de veren van GVB in Amsterdam.

7 uur geleden
Farmaceuten zien concurrentiepositie 'iedere maand verslechteren'

DEN HAAG (ANP) - Nederland verliest op het gebied van nieuwe geneesmiddelen steeds meer terrein aan andere landen, ook binnen Europa. De van oorsprong sterke farmaceutische branche in ons land klaagt over lange, strenge en onvoorspelbare toelatingstrajecten, waardoor sommige medicijnen veel later of helemaal niet meer in ons land op de markt komen. "We zien dat de concurrentiepositie voor klinische studies iedere maand verslechtert", zegt Martijn Bax, directeur bij de Nederlandse locatie van AstraZeneca, tijdens een persbijeenkomst in Den Haag.

7 uur geleden