Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twitter bijna 2 miljard dollar meer waard na bod Elon Musk

Twitter bijna 2 miljard dollar meer waard na bod Elon Musk

NEW YORK (ANP) - Twitter maakte donderdag een koerssprong van zo'n 5 procent bij de opening op Wall Street. Daarmee steeg de beurswaarde van het socialemediabedrijf met bijna 2 miljard dollar. Het aandeel schoot omhoog nadat Tesla-baas Elon Musk bekendmaakte Twitter helemaal te willen overnemen. Hij vindt dat het platform voor korte berichtjes veel potentie heeft, maar dat die nu nog niet wordt waargemaakt.

Musk biedt 54,20 dollar per aandeel. Daarmee wordt een prijskaartje van 43 miljard dollar (39 miljard euro) aan het bedrijf gehangen. Dat zou 54 procent meer zijn dan de aandelen waard waren op 28 januari, de laatste dag voordat de techmiljardair in Twitter begon te beleggen, schrijft hij in een bij beurswaakhond SEC ingediend document. Voordat de beurzen opengingen was de waarde van Twitter krap 37 miljard dollar.

Naast Twitter ging de aandacht ook uit naar verschillende financiële fondsen. Wells Fargo verloor 5,5 procent. De bank moest in de voorbije maanden 1,1 miljard dollar opzijzetten vanwege mogelijke verliezen. Goldman Sachs won 2,3 procent. De winst en omzet van die bank waren hoger dan verwacht.

Morgan Stanley

Ook Morgan Stanley (plus 4 procent) stond bij de winnaars. De winst van die bank was eveneens hoger dan verwacht. Morgan Stanley wees op de volatiele omstandigheden en economische onzekerheden. Ook Citigroup kwam met cijfers. Die bank zag met name de handelsdivisie beter presteren en werd daarvoor beloond met een koerswinst van 1,8 procent.

Verder stond zorgverzekeraar UnitedHealth Group (plus 0,3 procent) in de schijnwerpers. De onderneming kwam met resultaten, die beter waren dan verwacht en verhoogde zijn verwachtingen voor het hele jaar.

ECB

Het sentiment op Wall Street was licht positief. De leidende Dow-Jonesindex won in de vroege handel 0,5 procent tot 34.730 punten. De brede S&P 500 steeg 0,2 procent tot 4.453 punten. Technologiegraadmeter Nasdaq opende vlak op 13.644 punten.

Beleggers reageerden onder andere op het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB), die als verwacht nog niet tornde aan de rentetarieven. Wel gaat de centrale bank binnen afzienbare tijd de rente verhogen in de eurozone. ECB-president Christine Lagarde wil graag de nodige "flexibiliteit" behouden nu de economische vooruitzichten door de oorlog in Oekraïne erg onzeker zijn.

De prijs van een vat Amerikaanse olie ging 1,5 procent omlaag op 102,69 dollar. Brentolie werd 1,3 procent goedkoper op 107,32 dollar per vat. De euro was 1,0824 dollar waard, tegen 1,0861 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

VS beperkt leveringen chipapparatuur aan China, zeggen bronnen

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Handel heeft vorige week meerdere chipapparatuurbedrijven opgedragen om bepaalde leveringen aan de grote Chinese chipmaker Hua Hong stop te zetten. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters.

1 uur geleden
Winst vliegtuigbouwer Airbus gehalveerd door productieproblemen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De winst van de Europese vliegtuigbouwer Airbus is in het eerste kwartaal van dit jaar gehalveerd. Dat komt doordat de levering van vliegtuigen in die periode daalde tot het laagste niveau sinds 2009, zo werd dinsdag bekendgemaakt.

1 uur geleden
Vertrek VAE uit OPEC drukt olieprijs voorlopig niet, zegt expert

DEN HAAG (ANP) - Het besluit van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) om uit oliekartel OPEC te stappen en de olieproductie op te voeren, leidt voorlopig niet tot lagere olieprijzen, verwacht energiedeskundige Hans van Cleef. "De VAE kunnen wel meer gaan produceren, maar de exportcapaciteit is natuurlijk erg beperkt. Op de korte termijn zullen de effecten minimaal zijn", zegt Van Cleef van onderzoeksbureau EqoLibrium.

2 uur geleden
Shell bij winnaars op lager Damrak, PostNL daalt na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Shell hoorde dinsdag bij de winnaars op de Amsterdamse aandelenbeurs. Het olie- en gasbedrijf werd gesteund door de hogere olieprijzen. Pogingen om vredesbesprekingen over de oorlog in Iran te hervatten lijken vastgelopen, waardoor de belangrijke Straat van Hormuz vrijwel volledig gesloten blijft en de verstoring van de olietoevoer voortduurt. Het aandeel klom 1 procent.

2 uur geleden
ACM zet ANWB Energie onder verscherpt toezicht

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) houdt energieleverancier ANWB Energie strenger in de gaten. Door problemen met het automatiseringssysteem slaagt de organisatie er al maanden niet in om eind- en jaarafrekeningen van klanten binnen de termijn van zes weken te versturen, maakte de ACM bekend.

3 uur geleden
Schiphol en KLM nemen extra maatregelen na problemen winterweer

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM nemen extra maatregelen om beter voorbereid te zijn op sneeuw en vorst. Dat is een van de uitkomsten van een evaluatie na de grote verstoringen begin dit jaar op de luchthaven, die het gevolg waren van het winterse weer.

4 uur geleden
AI-zorgen drukken Wall Street, tech- en chipaandelen dalen

NEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street lieten dinsdag bij de opening een gemengd beeld zien, na de recordstanden vorige week. De stemming werd gedrukt door een teleurstellend bericht over AI-bedrijf OpenAI.

4 uur geleden