Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twitter beperkt tijdelijk account Trump junior

Twitter beperkt tijdelijk account Trump junior

WASHINGTON (ANP) - Twitter heeft dinsdag bekendgemaakt dat het de mogelijkheid van Donald Trump junior om vanaf zijn account te tweeten 12 uur heeft beperkt. De maatregel komt nadat Trump junior een bericht moest verwijderen dat in strijd was met het beleid van de socialemediasite over desinformatie over het coronavirus.

De oudste zoon van de Amerikaanse president Donald Trump plaatste maandag een sindsdien verwijderde tweet met een video van artsen die het hebben over het malariamedicijn hydroxychloroquine en de werking die het zou hebben bij coronapatiënten.

De video is door anderen op Facebook en YouTube gezet en is verwijderd wegens het overtreden van de regels van die sites over misinformatie over Covid-19. Dat gebeurde nadat de video tientallen miljoenen views had verzameld.

De Amerikaanse medicijnwaakhond FDA heeft vorige maand de toestemming ingetrokken om hydroxychloroquine in noodgevallen te gebruiken bij het coronavirus nadat verschillende onderzoeken de doeltreffendheid ervan hadden betwijfeld. De president promootte regelmatig het medicijn en zei dat hij het zelf had gebruikt.

"Ze censureren mijn account. Ze censureren anderen", zei Donald Trump Jr. dinsdag in een interview met Fox News. "Dit gebeurt nooit als iemand iets zegt dat links goed uitkomt. Het doet alleen conservatieven pijn", zei hij, eraan toevoegend dat hij de video had gepost omdat die "in strijd leek met het verhaal dat ze ons dwangmatig voedden."

President Trump heeft maandag een bericht geretweet met een link naar de misleidende video, die ook is verwijderd als onderdeel van de handhavingsacties van Twitter. De president heeft ook een bericht geretweet waarin Anthony Fauci, de expert op het gebied van infectieziekten van het land, wordt beschuldigd van het onderdrukken van het gebruik van hydroxychloroquine.

Meer uit Buitenland

Oekraïne meldt stijging dodental na Russische aanval op hulppunt

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne meldt een verdere stijging van het dodental na een Russische aanval maandag op een distributiepunt voor humanitaire hulpgoederen. Het gaat om veertig doden. Daarmee is het een van de dodelijkste aanvallen op burgers in Oekraïne dit jaar.

1 uur geleden
Brussel: Montenegro kan in 2028 EU-lid worden, Albanië in 2029

BRUSSEL (ANP) - Montenegro stevent af op EU-lidmaatschap per 2028 en Albanië is op weg om in 2029 tot de EU toe te treden. Dat stelt de Europese Commissie woensdag op basis van de voortgang die beide kandidaat-leden hebben gemaakt met hervormingen die nodig zijn om tot de EU te kunnen toetreden. De laatste uitbreiding vond in 2013 plaats, met de toetreding van Kroatië tot de EU.

2 uur geleden
Khamenei: koerswijziging van VS verwachten is ernstige vergissing

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De hoogste leider van Iran, Mojtaba Khamenei, heeft gezegd dat iedereen die een koerswijziging in het beleid van de Verenigde Staten verwacht zich ernstig vergist. Dit zei hij nadat de eerste uitslagen van de midterms in de VS wijzen op een nederlaag voor de Republikeinse partij van president Donald Trump.

3 uur geleden
Herzog noemt verkiezingsuitspraken tegen Arabieren 'racistisch'

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog heeft uitspraken tegen Arabische burgers tijdens de verkiezingscampagne veroordeeld en "racistisch" genoemd. Premier Benjamin Netanyahu had meermaals Arabische partijen beschuldigd van verkiezingsfraude.

3 uur geleden
Zelensky eert Melania Trump met onderscheiding

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Amerikaanse first lady Melania Trump een onderscheiding toegekend na haar bemiddeling tussen Oekraïne en Rusland. Die inspanningen leidden tot een humanitair bestand vorige week in de bezette Oekraïense stad Olesjky.

4 uur geleden
Omar na verkiezingszege: Trump maakt ons niet monddood

SAINT PAUL (ANP) - De Democratische politica Ilhan Omar heeft haar kiezers bedankt voor haar verkiezingszege. Ze versloeg de Republikein John Nagel om namens de staat Minnesota lid te worden van het Huis van Afgevaardigden, ondanks een inval in haar woning tijdens de campagne. "We laten Trump ons niet het zwijgen opleggen", schrijft ze op X.

6 uur geleden
Kiescommissie Israël: integriteit verkiezingen niet aangetast

TEL AVIV (ANP/AFP) - De kiescommissie in Israël heeft geconcludeerd dat de integriteit van de parlementsverkiezingen van vorige week niet is aangetast. Premier Benjamin Netanyahu had Arabische partijen beschuldigd van verkiezingsfraude.

6 uur geleden