Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twitter beperkt tijdelijk account Trump junior

Twitter beperkt tijdelijk account Trump junior

WASHINGTON (ANP) - Twitter heeft dinsdag bekendgemaakt dat het de mogelijkheid van Donald Trump junior om vanaf zijn account te tweeten 12 uur heeft beperkt. De maatregel komt nadat Trump junior een bericht moest verwijderen dat in strijd was met het beleid van de socialemediasite over desinformatie over het coronavirus.

De oudste zoon van de Amerikaanse president Donald Trump plaatste maandag een sindsdien verwijderde tweet met een video van artsen die het hebben over het malariamedicijn hydroxychloroquine en de werking die het zou hebben bij coronapatiënten.

De video is door anderen op Facebook en YouTube gezet en is verwijderd wegens het overtreden van de regels van die sites over misinformatie over Covid-19. Dat gebeurde nadat de video tientallen miljoenen views had verzameld.

De Amerikaanse medicijnwaakhond FDA heeft vorige maand de toestemming ingetrokken om hydroxychloroquine in noodgevallen te gebruiken bij het coronavirus nadat verschillende onderzoeken de doeltreffendheid ervan hadden betwijfeld. De president promootte regelmatig het medicijn en zei dat hij het zelf had gebruikt.

"Ze censureren mijn account. Ze censureren anderen", zei Donald Trump Jr. dinsdag in een interview met Fox News. "Dit gebeurt nooit als iemand iets zegt dat links goed uitkomt. Het doet alleen conservatieven pijn", zei hij, eraan toevoegend dat hij de video had gepost omdat die "in strijd leek met het verhaal dat ze ons dwangmatig voedden."

President Trump heeft maandag een bericht geretweet met een link naar de misleidende video, die ook is verwijderd als onderdeel van de handhavingsacties van Twitter. De president heeft ook een bericht geretweet waarin Anthony Fauci, de expert op het gebied van infectieziekten van het land, wordt beschuldigd van het onderdrukken van het gebruik van hydroxychloroquine.

Meer uit Buitenland

Minder buitenlandse studenten naar Columbia University om visum

NEW YORK (ANP/RTR) - ​De veranderde visumprocedures die de regering-Trump heeft ingesteld, hebben een scherpe daling van het aantal buitenlandse studenten bij Columbia University veroorzaakt. De universiteit heeft de toegang tot een van zijn journalistieke colleges tijdelijk gestopt, zeiden vier ingewijden tegen Reuters.

19 minuten geleden
ABC News: copiloot flydubai was aangemerkt als veiligheidsrisico

WASHINGTON (ANP) - De verdachte copiloot die in de cockpit van een flydubai-vliegtuig de gezagvoerder aanviel, was voorheen bij Oman Air aangemerkt als veiligheidsrisico. Dat hebben bronnen tegen de Amerikaanse zender ABC News gezegd. Er zou extremistisch materiaal bij hem aangetroffen zijn.

20 minuten geleden
Voormalige vriend van minister Rubio veroordeeld tot tien jaar

WASHINGTON (ANP/AFP) - Voormalig congreslid en vriend van de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, David Rivera, is vrijdag veroordeeld wegens het heimelijk lobbyen voor Venezuela bij de Amerikaanse regering, aldus media in de VS.

20 minuten geleden
Christa Pike blijft buiten bewustzijn na mislukte executie

NASHVILLE (ANP) - Christa Pike is na haar mislukte executie nog altijd buiten bewustzijn, schrijven haar advocaten in een juridisch document. Ze is geïntubeerd en ligt aan een beademingsmachine. Volgens de advocaten proberen de artsen in het ziekenhuis op dit moment haar leven te redden.

5 uur geleden
Argentinië verkoopt paspoorten voor 350.000 dollar

BUENOS AIRES (ANP/AFP) - Argentinië is van plan paspoorten te verkopen aan buitenlandse investeerders. De regering van president Javier Milei presenteerde vrijdag een programma over het aanbieden van het staatsburgerschap aan mensen die ten minste 350.000 dollar (zo'n 310.000 euro) overmaken aan de staatskas.

6 uur geleden
Amerikaanse landen roepen op tot vrije verkiezingen in Nicaragua

WASHINGTON (ANP) - Lidstaten van de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS) eisen dat Nicaragua weer eerlijke verkiezingen mogelijk maakt en politieke gevangenen vrijlaat. De Noord- en Zuid-Amerikaanse landen dreigen met maatregelen als president Daniel Ortega zijn uitsluiting van alle oppositiepartijen niet terugdraait.

7 uur geleden
Veiligheidsmaatregelen bij ambassades VS en Australië in Brazilië

BRASÍLIA (ANP/RTR) - De Amerikaanse ambassade in Brazilië heeft haar consulaire diensten opgeschort vanwege zorgen over de veiligheid. De Australische ambassade heeft vanwege die niet nader genoemde dreiging besloten de ambassade helemaal te sluiten.

8 uur geleden