Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twitter beperkt tijdelijk account Trump junior

Twitter beperkt tijdelijk account Trump junior

WASHINGTON (ANP) - Twitter heeft dinsdag bekendgemaakt dat het de mogelijkheid van Donald Trump junior om vanaf zijn account te tweeten 12 uur heeft beperkt. De maatregel komt nadat Trump junior een bericht moest verwijderen dat in strijd was met het beleid van de socialemediasite over desinformatie over het coronavirus.

De oudste zoon van de Amerikaanse president Donald Trump plaatste maandag een sindsdien verwijderde tweet met een video van artsen die het hebben over het malariamedicijn hydroxychloroquine en de werking die het zou hebben bij coronapatiënten.

De video is door anderen op Facebook en YouTube gezet en is verwijderd wegens het overtreden van de regels van die sites over misinformatie over Covid-19. Dat gebeurde nadat de video tientallen miljoenen views had verzameld.

De Amerikaanse medicijnwaakhond FDA heeft vorige maand de toestemming ingetrokken om hydroxychloroquine in noodgevallen te gebruiken bij het coronavirus nadat verschillende onderzoeken de doeltreffendheid ervan hadden betwijfeld. De president promootte regelmatig het medicijn en zei dat hij het zelf had gebruikt.

"Ze censureren mijn account. Ze censureren anderen", zei Donald Trump Jr. dinsdag in een interview met Fox News. "Dit gebeurt nooit als iemand iets zegt dat links goed uitkomt. Het doet alleen conservatieven pijn", zei hij, eraan toevoegend dat hij de video had gepost omdat die "in strijd leek met het verhaal dat ze ons dwangmatig voedden."

President Trump heeft maandag een bericht geretweet met een link naar de misleidende video, die ook is verwijderd als onderdeel van de handhavingsacties van Twitter. De president heeft ook een bericht geretweet waarin Anthony Fauci, de expert op het gebied van infectieziekten van het land, wordt beschuldigd van het onderdrukken van het gebruik van hydroxychloroquine.

Meer uit Buitenland

Prijzengeld Nobelprijzen omhoog, tienduizenden euro's erbij

OSLO (ANP/AFP) - De winnaars van de Nobelprijzen kunnen dit jaar een hogere geldprijs verwachten. De Nobelstichting maakte bekend dat het prijzengeld is verhoogd naar 12 miljoen kroon, meer dan 1 miljoen euro.

9 minuten geleden
Stembureaus in Russische Sotsji tijdelijk dicht om dronealarm

SOTSJI (ANP/DPA) - De stembureaus in de Russische stad Sotsji zijn vrijdag tijdens de Russische parlementsverkiezingen kort gesloten vanwege een dronewaarschuwing. Aanwezigen zijn hierom tijdelijk naar schuilplaatsen verplaatst, meldt burgemeester van Sotsji Andrej Prosjoenin.

36 minuten geleden
Duitsland en Zweden oefenen bescherming 'cruciaal' Oostzee-eiland

VISBY (ANP) - Duitse en Zweedse troepen oefenen hoe ze het cruciale Oostzee-eiland Gotland kunnen beschermen als Rusland het bedreigt. Het Zweedse Gotland geldt als de wachttoren van de Oostzee en onmisbare schakel tussen de Baltische landen en de rest van Europa.

51 minuten geleden
Macron wil infrastructuur beter beschermen tegen aanval Rusland

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft zijn regering opdracht gegeven een plan te maken om de kritieke infrastructuur in Frankrijk beter te beschermen. Volgens hem is de dreiging van Russische hybride aanvallen de afgelopen weken sterk toegenomen.

54 minuten geleden
Doden bij schietpartij op Filipijnse middelbare school

BANGA (ANP/AFP/RTR) - Bij een schietpartij op een Filipijnse middelbare school zijn zeker drie doden gevallen, meldt de burgemeester van de stad Banga. Een 16-jarige scholier begon om zich heen te schieten op de school en schoot daarna ook zichzelf dood. Acht jongeren raakten gewond.

1 uur geleden
Brussel uit felle kritiek op verkiezingen Rusland

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie uit felle kritiek op de verkiezingen in Rusland die vrijdag zijn begonnen. De manier waarop die worden gehouden "onderstreept de voortdurende en toenemende uitholling van de democratie in Rusland", zei een woordvoerder van de Commissie vrijdag. De Commissie veroordeelt daarnaast de "illegale organisatie van zogenaamde verkiezingen door de Russische Federatie in de bezette gebieden van Oekraïne".

1 uur geleden
Italiaans gevechtsvliegtuig geraakt bij aanval op Saudi-Arabië

TAIF (ANP/DPA) - Een Italiaanse Eurofighter is zwaar beschadigd geraakt door luchtaanvallen op een militaire basis in Saudi-Arabië, meldt het Italiaanse ministerie van Defensie. De straaljager stond geparkeerd op een militaire basis in Taif, vlak bij Mekka. Er raakte niemand gewond.

1 uur geleden