Twitter beleeft beste beursdag sinds debuut op Wall Street
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Twitter was maandag de grote winnaar op de aandelenbeurzen in New York na het nieuws dat Tesla-topman Elon Musk zich heeft ingekocht in de berichtendienst. Het bedrijf won ruim 27 procent aan beurswaarde en beleefde daarmee zijn sterkste dagwinst sinds het aandeel in 2013 een notering kreeg op Wall Street. In het kielzog van Twitter was de stemming ten aanzien van de techsector in New York over de gehele linie vrij positief.
Musk, de rijkste man ter wereld, heeft sinds midden maart een belang van ruim 9 procent in Twitter opgebouwd. Daarmee heeft hij miljarden dollars in de onderneming gestoken. De stap is opvallend, want eind vorige maand stelde Musk nog dat hij overweegt om een eigen socialemediaplatform op te zetten omdat Twitter de vrijheid van meningsuiting zou beperken. De Tesla-topman is zelf ook een fervent twitteraar en dat heeft hem eerder ook in de problemen gebracht. Hij zorgde namelijk met tweets over Tesla voor grote koersschommelingen en de toezichthouder SEC heeft hem daarom gedwongen al zijn tweets te laten controleren door juristen voor hij ze plaatst.
Ook andere techbedrijven wonnen aan waarde. Facebook-moederbedrijf Meta Platforms dikte zo'n 4 procent aan. Apple werd ruim 2 procent hoger gezet. Ook fabrikant van elektrische auto's Tesla liet met een plus van bijna 6 procent uiteindelijk een stevige koerswinst zien. Bij opening van de beurs ging Tesla nog omlaag vanwege tegenvallende cijfers over de leveringen in het eerste kwartaal, maar in de loop van de dag sloeg de stemming om.
China
De Chinese techbedrijven met beursnoteringen in New York stonden ook in de belangstelling. Dat kwam vooral doordat China de zorgen wegnam dat bedrijven die ook in de Verenigde Staten zijn genoteerd, daar van de beurs af moeten. De Chinese webwinkels Alibaba en JD.com stegen tot meer dan 7 procent.
Techgraadmeter Nasdaq ging met een plus van 1,9 procent de handel uit op 14.532, 55 punten. Beleggers hielden verder vooral de ontwikkelingen rond de oorlog in Oekraïne in de gaten. De Dow-Jonesindex sloot 0,3 procent hoger op 34.921,88 punten en de brede S&P 500 klom 0,8 procent tot 4582,64 punten.
Op de grondstoffenmarkt overschreed de prijs van Amerikaanse steenkool voor het eerst sinds 2008 de 100 dollar per ton. De olieprijzen gingen daarnaast weer omhoog na de forse daling van eind vorige week. Een vat Amerikaanse olie kostte ruim 4 procent meer op 103,61 dollar. Brentolie werd dik 3 procent duurder op 107,91 dollar per vat. De euro werd 1,0971 dollar waard, tegen 1,0992 dollar bij het slot van de Europese beurzen eerder op de dag.
Meer uit Financieel
WOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse autoconcern Volkswagen overweegt een verkoop van de Italiaanse motorfietsenbouwer Ducati. Het bekende merk maakt nu nog deel uit van Audi, dat weer een dochterbedrijf van Volkswagen is. Audi-topman Gernot Döllner zegt tegen persbureau Bloomberg dat een verkoop wordt bekeken.
39 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Dat de Belgische radicaal-rechtse partij Vlaams Belang gebruik heeft gemaakt van de IKEA-naam en logo's voor de presentatie van een asielplan, kan schadelijk zijn voor het merk IKEA. Dat concludeert het Hof van Justitie van de Europese Unie dinsdag in een uitspraak.
53 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk komt met een handelsverbod op goederen die zijn geproduceerd in Israëlische nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever. Dit heeft een minister uit de regering van premier Andy Burnham bevestigd in Britse media.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese smartphonefabrikanten Huawei en Xiaomi hebben nieuwe opvouwbare telefoons aangekondigd, in aanloop naar een Apple-evenement op woensdag. De iPhone-maker onthult daar naar verwachting zijn langverwachte, eerste vouwbare smartphone.
1 uur geledenDOHA (ANP/BLOOMBERG) - Voor het eerst in langere tijd is een tanker met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Qatar door de Straat van Hormuz gevaren. De tanker Al Marrouna was dinsdagochtend in de Golf van Oman en is op weg naar de haven Port Qasim in Pakistan, aldus persbureau Bloomberg op basis van scheepvaartgegevens.
1 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - Chipmachinemaker ASML werkt samen met zijn grootste klanten aan de verdere ontwikkeling van zijn geavanceerdste chipmachines. Het Veldhovense bedrijf onderzoekt samen met de Taiwanese chipfabrikant TSMC en het Zuid-Koreaanse Samsung het gebruik van grotere 'maskers' in de machines, die het patroon op halfgeleiders bepalen. De bedoeling is dat dit de productiviteit van chipmakers vergroot bij het maken van de geavanceerdste chips.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag voorzichtig begonnen. De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML gingen omlaag na de stevige koerswinsten een dag eerder. Ook de olieprijzen liepen verder op door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. Ook kijken beleggers uit naar de heropening op Wall Street na het lange weekend in de Verenigde Staten, en het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) later deze week.
2 uur geleden