Twitter beleeft beste beursdag sinds debuut op Wall Street
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Twitter was maandag de grote winnaar op de aandelenbeurzen in New York na het nieuws dat Tesla-topman Elon Musk zich heeft ingekocht in de berichtendienst. Het bedrijf won ruim 27 procent aan beurswaarde en beleefde daarmee zijn sterkste dagwinst sinds het aandeel in 2013 een notering kreeg op Wall Street. In het kielzog van Twitter was de stemming ten aanzien van de techsector in New York over de gehele linie vrij positief.
Musk, de rijkste man ter wereld, heeft sinds midden maart een belang van ruim 9 procent in Twitter opgebouwd. Daarmee heeft hij miljarden dollars in de onderneming gestoken. De stap is opvallend, want eind vorige maand stelde Musk nog dat hij overweegt om een eigen socialemediaplatform op te zetten omdat Twitter de vrijheid van meningsuiting zou beperken. De Tesla-topman is zelf ook een fervent twitteraar en dat heeft hem eerder ook in de problemen gebracht. Hij zorgde namelijk met tweets over Tesla voor grote koersschommelingen en de toezichthouder SEC heeft hem daarom gedwongen al zijn tweets te laten controleren door juristen voor hij ze plaatst.
Ook andere techbedrijven wonnen aan waarde. Facebook-moederbedrijf Meta Platforms dikte zo'n 4 procent aan. Apple werd ruim 2 procent hoger gezet. Ook fabrikant van elektrische auto's Tesla liet met een plus van bijna 6 procent uiteindelijk een stevige koerswinst zien. Bij opening van de beurs ging Tesla nog omlaag vanwege tegenvallende cijfers over de leveringen in het eerste kwartaal, maar in de loop van de dag sloeg de stemming om.
China
De Chinese techbedrijven met beursnoteringen in New York stonden ook in de belangstelling. Dat kwam vooral doordat China de zorgen wegnam dat bedrijven die ook in de Verenigde Staten zijn genoteerd, daar van de beurs af moeten. De Chinese webwinkels Alibaba en JD.com stegen tot meer dan 7 procent.
Techgraadmeter Nasdaq ging met een plus van 1,9 procent de handel uit op 14.532, 55 punten. Beleggers hielden verder vooral de ontwikkelingen rond de oorlog in Oekraïne in de gaten. De Dow-Jonesindex sloot 0,3 procent hoger op 34.921,88 punten en de brede S&P 500 klom 0,8 procent tot 4582,64 punten.
Op de grondstoffenmarkt overschreed de prijs van Amerikaanse steenkool voor het eerst sinds 2008 de 100 dollar per ton. De olieprijzen gingen daarnaast weer omhoog na de forse daling van eind vorige week. Een vat Amerikaanse olie kostte ruim 4 procent meer op 103,61 dollar. Brentolie werd dik 3 procent duurder op 107,91 dollar per vat. De euro werd 1,0971 dollar waard, tegen 1,0992 dollar bij het slot van de Europese beurzen eerder op de dag.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse effectenmarkten begonnen december met dalende koersen. De beurshandel kwam vooral onder druk te staan door een verdere scherpe daling van de bitcoin (min 6 procent) en andere cryptomunten. Ook namen beleggers weinig risico's voorafgaand aan een toespraak die de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell na het slot van de beurzen houdt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is niet langer betrokken bij de financiering van een omstreden lng-project in Mozambique. Staatsbedrijf Atradius DSB stond via een zogenoemde exportkredietverzekering deels garant voor een lening die voor dit project was afgesloten, maar projectleider Total heeft laten weten dat dit niet meer nodig is. Dat meldt demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) aan de Tweede Kamer.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Europa zijn maandag overwegend lager gesloten. De dalende prijs van cryptomunten als de bitcoin en een mogelijke renteverhoging door de Bank of Japan drukten de stemming. De AEX-index eindigde wel met een plus.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - FNV heeft "geen goed woord over" voor het besluit dat het UWV langer mag doen over WIA-beoordelingen. De verwachting is dat de uitvoeringsinstantie hiermee minder boetes hoeft te betalen aan cliënten die te lang op een beoordeling moeten wachten. Volgens de vakbond wordt met dit besluit de rekening van de lange wachttijden neergelegd bij mensen die ziek zijn.
5 uur geledenLUXEMBURG (ANP/BLOOMBERG) - Mediabedrijf RTL heeft plannen om tussen de 800 en 1000 banen te schrappen in Duitsland. Dat meldde het Duitse zakenblad WirtschaftsWoche, zonder bronnen te noemen. De Duitse tak bestaat uit onder meer de zender Vox, het nieuwskanaal n-tv en de streamingdienst RTL+.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen maandag omlaag. Beleggers namen geen risico voorafgaand aan een toespraak die de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell later op de dag houdt. De Federal Reserve houdt op 9 en 10 december de laatste rentevergadering van het jaar en beleggers zijn benieuwd of Powell iets gaat zeggen over een eventuele verdere verlaging van de leenkosten in de Verenigde Staten. Verscheidene Fed-bestuurders hebben de afgelopen tijd laten doorschemeren ruimte te zien voor een nieuwe renteverlaging.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse overheid heeft haar steun van zo'n 1,2 miljard dollar (ongeveer 1 miljard euro) aan het olie- en gasconcern TotalEnergies voor het omstreden project in Mozambique voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) ingetrokken. Deze zomer zei het bedrijf het werk aan het project te willen hervatten, nadat dat in 2021 werd stilgelegd na een aanval door een aan Islamitische Staat gelieerde groep.
7 uur geleden