Twitter beleeft beste beursdag sinds debuut op Wall Street
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Twitter was maandag de grote winnaar op de aandelenbeurzen in New York na het nieuws dat Tesla-topman Elon Musk zich heeft ingekocht in de berichtendienst. Het bedrijf won ruim 27 procent aan beurswaarde en beleefde daarmee zijn sterkste dagwinst sinds het aandeel in 2013 een notering kreeg op Wall Street. In het kielzog van Twitter was de stemming ten aanzien van de techsector in New York over de gehele linie vrij positief.
Musk, de rijkste man ter wereld, heeft sinds midden maart een belang van ruim 9 procent in Twitter opgebouwd. Daarmee heeft hij miljarden dollars in de onderneming gestoken. De stap is opvallend, want eind vorige maand stelde Musk nog dat hij overweegt om een eigen socialemediaplatform op te zetten omdat Twitter de vrijheid van meningsuiting zou beperken. De Tesla-topman is zelf ook een fervent twitteraar en dat heeft hem eerder ook in de problemen gebracht. Hij zorgde namelijk met tweets over Tesla voor grote koersschommelingen en de toezichthouder SEC heeft hem daarom gedwongen al zijn tweets te laten controleren door juristen voor hij ze plaatst.
Ook andere techbedrijven wonnen aan waarde. Facebook-moederbedrijf Meta Platforms dikte zo'n 4 procent aan. Apple werd ruim 2 procent hoger gezet. Ook fabrikant van elektrische auto's Tesla liet met een plus van bijna 6 procent uiteindelijk een stevige koerswinst zien. Bij opening van de beurs ging Tesla nog omlaag vanwege tegenvallende cijfers over de leveringen in het eerste kwartaal, maar in de loop van de dag sloeg de stemming om.
China
De Chinese techbedrijven met beursnoteringen in New York stonden ook in de belangstelling. Dat kwam vooral doordat China de zorgen wegnam dat bedrijven die ook in de Verenigde Staten zijn genoteerd, daar van de beurs af moeten. De Chinese webwinkels Alibaba en JD.com stegen tot meer dan 7 procent.
Techgraadmeter Nasdaq ging met een plus van 1,9 procent de handel uit op 14.532, 55 punten. Beleggers hielden verder vooral de ontwikkelingen rond de oorlog in Oekraïne in de gaten. De Dow-Jonesindex sloot 0,3 procent hoger op 34.921,88 punten en de brede S&P 500 klom 0,8 procent tot 4582,64 punten.
Op de grondstoffenmarkt overschreed de prijs van Amerikaanse steenkool voor het eerst sinds 2008 de 100 dollar per ton. De olieprijzen gingen daarnaast weer omhoog na de forse daling van eind vorige week. Een vat Amerikaanse olie kostte ruim 4 procent meer op 103,61 dollar. Brentolie werd dik 3 procent duurder op 107,91 dollar per vat. De euro werd 1,0971 dollar waard, tegen 1,0992 dollar bij het slot van de Europese beurzen eerder op de dag.
Meer uit Financieel
BRASÍLIA (ANP/BLOOMBERG) - Een Braziliaanse rechter heeft Meta opgedragen zich niet te mengen in de verspreiding van politieke of verkiezingsgerelateerde inhoud. De uitspraak volgt op een klacht van president Luiz Inácio Lula da Silva, die stelde dat zijn berichten "herhaaldelijk en systematisch" niet bij gebruikers aankomen.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Albert Heijn heeft nog geen aangifte gedaan bij de politie en de politie en het Openbaar Ministerie zien vooralsnog geen reden om zelfstandig een opsporingsonderzoek te starten naar het cybersecurityincident bij de supermarktketen. Dat zei Stan Duijf, bij de politie landelijk verantwoordelijk voor de aanpak van cybercrime, donderdagavond in het televisieprogramma Pauw & De Wit.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De wereldwijde verkoopgolf van AI-gerelateerde aandelen lijkt weer ten einde te komen. Op Wall Street herstelde het vertrouwen van beleggers donderdag na opmerkingen van topman Jensen Huang van chipconcern Nvidia. Hij wees zorgen over financieringsproblemen bij CoreWeave van de hand. Daarbij zei hij niet te denken dat het datacenterbedrijf gered hoeft te worden door Nvidia.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP/BELGA) - Frankrijk en Duitsland hebben een deal gesloten om de toekomst van de Europese auto-industrie veilig te stellen, met minder strenge uitstootregels en meer steun voor Europese productie. Dat melden verschillende media, waaronder het Franse persbureau AFP, op basis van bronnen.
9 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De grote Italiaanse bank UniCredit heeft goedkeuring gekregen van de Europese Centrale Bank (ECB) voor een groter belang in Commerzbank. Daarmee lijkt de weg vrij voor UniCredit-topman Andrea Orcel om de controle over de Duitse bank over te nemen. Het gaat om een van de grootste Europese bankovernames in jaren.
10 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn bezorgt tot en met zondag nog geen online bestelde boodschappen. De supermarktketen zegt zijn systemen stap voor stap weer op orde te brengen na het cybersecurityincident, waardoor er al dagen problemen zijn. De winkels worden inmiddels wel weer volledig bevoorraad. "Dit leidt landelijk tot gevulde schappen", stelt Albert Heijn donderdagavond.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) heeft donderdag aangekondigd de vrijgave van strategische oliereserves te versnellen vanwege de sterk stijgende brandstofprijzen. Daarmee geeft de organisatie gehoor aan oproepen van de G7, de groep van grote industrielanden waaronder Duitsland en Frankrijk.
12 uur geleden