Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twitter beleeft beste beursdag sinds debuut op Wall Street

Twitter beleeft beste beursdag sinds debuut op Wall Street

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Twitter was maandag de grote winnaar op de aandelenbeurzen in New York na het nieuws dat Tesla-topman Elon Musk zich heeft ingekocht in de berichtendienst. Het bedrijf won ruim 27 procent aan beurswaarde en beleefde daarmee zijn sterkste dagwinst sinds het aandeel in 2013 een notering kreeg op Wall Street. In het kielzog van Twitter was de stemming ten aanzien van de techsector in New York over de gehele linie vrij positief.

Musk, de rijkste man ter wereld, heeft sinds midden maart een belang van ruim 9 procent in Twitter opgebouwd. Daarmee heeft hij miljarden dollars in de onderneming gestoken. De stap is opvallend, want eind vorige maand stelde Musk nog dat hij overweegt om een eigen socialemediaplatform op te zetten omdat Twitter de vrijheid van meningsuiting zou beperken. De Tesla-topman is zelf ook een fervent twitteraar en dat heeft hem eerder ook in de problemen gebracht. Hij zorgde namelijk met tweets over Tesla voor grote koersschommelingen en de toezichthouder SEC heeft hem daarom gedwongen al zijn tweets te laten controleren door juristen voor hij ze plaatst.

Ook andere techbedrijven wonnen aan waarde. Facebook-moederbedrijf Meta Platforms dikte zo'n 4 procent aan. Apple werd ruim 2 procent hoger gezet. Ook fabrikant van elektrische auto's Tesla liet met een plus van bijna 6 procent uiteindelijk een stevige koerswinst zien. Bij opening van de beurs ging Tesla nog omlaag vanwege tegenvallende cijfers over de leveringen in het eerste kwartaal, maar in de loop van de dag sloeg de stemming om.

China

De Chinese techbedrijven met beursnoteringen in New York stonden ook in de belangstelling. Dat kwam vooral doordat China de zorgen wegnam dat bedrijven die ook in de Verenigde Staten zijn genoteerd, daar van de beurs af moeten. De Chinese webwinkels Alibaba en JD.com stegen tot meer dan 7 procent.

Techgraadmeter Nasdaq ging met een plus van 1,9 procent de handel uit op 14.532, 55 punten. Beleggers hielden verder vooral de ontwikkelingen rond de oorlog in Oekraïne in de gaten. De Dow-Jonesindex sloot 0,3 procent hoger op 34.921,88 punten en de brede S&P 500 klom 0,8 procent tot 4582,64 punten.

Op de grondstoffenmarkt overschreed de prijs van Amerikaanse steenkool voor het eerst sinds 2008 de 100 dollar per ton. De olieprijzen gingen daarnaast weer omhoog na de forse daling van eind vorige week. Een vat Amerikaanse olie kostte ruim 4 procent meer op 103,61 dollar. Brentolie werd dik 3 procent duurder op 107,91 dollar per vat. De euro werd 1,0971 dollar waard, tegen 1,0992 dollar bij het slot van de Europese beurzen eerder op de dag.

Meer uit Financieel

Klachten over barsten in scherm opvouwbare iPhone Duo van Apple

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Over de iPhone Duo, een van de belangrijkste nieuwe producten van Apple in jaren, komen steeds meer klachten binnen van klanten bij wie het opvouwbare scherm al na enkele uren of dagen is gebarsten. Klanten met een beschadigd scherm melden dat ze een krakend geluid hoorden toen ze de telefoon openvouwden. Vervolgens ontstond er een grote barst langs de vouwnaad in het midden van het scherm. Sommige gebruikers kregen ook te maken met een witte vlek of een ander probleem met het scherm.

10 minuten geleden
Banken en chipbedrijven houden AEX uit het rood

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse hoofdindex is maandag iets hoger geëindigd, geholpen door koerswinsten van banken en chipbedrijven. Beleggers deden het wel voorzichtig aan, in aanloop naar een drukke beursweek met rentebesluiten van de Europese Centrale Bank (ECB) en de Federal Reserve. Ook komen grote Amerikaanse techbedrijven als Microsoft, Google-eigenaar Alphabet, Amazon en Intel met cijfers. In Amsterdam openen AEX-bedrijven als ASMI, Adyen, Heineken, KPN, Unilever, ING en Shell deze week de boeken.

1 uur geleden
Microsoft biedt 60.000 werknemers vertrekregeling aan

REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft biedt zo'n 60.000 werknemers een vrijwillige vertrekregeling aan om de kosten van het techconcern omlaag te brengen. De voorwaarden zijn vergelijkbaar met een ontslagvergoeding. Bij de grootste softwareontwikkelaar ter wereld werkten eind juni 223.000 mensen.

1 uur geleden
KLM vliegt hele winter niet naar Dubai om oorlog in Midden-Oosten

AMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt tot en met 27 maart niet van Amsterdam naar Dubai vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Eerder was de maatschappij nog van plan de vluchten dit najaar te hervatten, maar dit is van de baan. Dat meldt KLM op de website.

2 uur geleden
AI-bedrijf Anthropic dient aanvraag in voor beursnotering

SAN FRANCISCO (ANP) - AI-bedrijf Anthropic heeft maandag een openbare aanvraag voor een beursnotering aan Wall Street ingediend. Eerder deed het bedrijf achter chatbot Claude al een vertrouwelijke aanvraag, waardoor toezichthouders al een voorlopige beoordeling hebben kunnen maken. De beursgang volgt waarschijnlijk nog dit jaar en kan de grootste ooit worden. Anthropic had zijn beursplannen eerder uitgesteld.

4 uur geleden
Wall Street hoger in afwachting cijfers techsector en Fed-besluit

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag positief begonnen, na de koersverliezen afgelopen week. De beurshandel staat deze week vooral in het teken van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank, dat woensdag op het programma staat. Ook komen deze week grote Amerikaanse techbedrijven als Microsoft, Google-eigenaar Alphabet, Amazon en Intel met kwartaalcijfers. Die cijfers bieden mogelijk meer duidelijkheid of de miljardeninvesteringen in AI ook resultaten opleveren.

4 uur geleden
Braziliaanse beurs hard onderuit na verkiezingswinst Lula

SÃO PAULO (ANP) - De aandelenbeurs in Brazilië is maandag hard onderuitgegaan na de onverwachte verkiezingswinst van de linkse president Luiz Inácio Lula da Silva. Beleggers rekenden de afgelopen weken op meer begrotingsdiscipline van de overheid bij winst van de radicaal-rechtse Flávio Bolsonaro. Na Bolsonaro's winst in de eerste ronde gingen de aandelenkoersen nog flink omhoog.

5 uur geleden