Twintigste landstitel hockeysters Den Bosch
AMSTERDAM (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben voor de twintigste keer in de clubgeschiedenis de landstitel veroverd. De ploeg van scheidend coach Raoul Ehren won ook de tweede wedstrijd in de finale van de play-offs met 1-0 van Amsterdam.
Die treffer viel letterlijk in de laatste seconden van de wedstrijd, toen Den Bosch nog een strafcorner kreeg. Frédérique Matla schoof de bal met een harde sleeppush in het doel.
Voor Ehren was het zijn 350e officiële wedstrijd als coach van Den Bosch. Hij gaat nu aan de slag als bondscoach van het nationale Belgische vrouwenteam. International Lidewij Welten, speelster van Den Bosch, viel tegen het einde van de wedstrijd uit met op het oog een beenblessure.
Amsterdam eerst de betere
Amsterdam vocht voor wat het waard was en de ploeg van trainer Robert Tigges was in de eerste helft de betere ploeg. Veel kansen kwamen er niet. Michelle Fillet mocht aanleggen voor de enige strafcorner, maar keepster Josine Koning van Den Bosch keerde het schot. Aanvoerster Welten had kort daarna de mogelijkheid om te scoren voor de thuisploeg, maar keepster Anne Veenendaal redde de inzet.
In de tweede helft vloeiden de krachten geleidelijk weg bij Amsterdam en nam Den Bosch het initiatief over. De Brabantse ploeg kreeg nog drie strafcorners. Matla miste de eerste twee, maar bij de derde was het wel raak. Het eindsignaal had toen al geklonken, maar de strafcorner mocht reglementair nog worden genomen.
"Ongelooflijk", zei de glunderende Matla na afloop bij Ziggo Sport. "Het was heel spannend. De hele wedstrijd was het trekken en sleuren, maar we wisten ook dat een strafcorner ons de zege kon brengen. Het team vertrouwde erop dat ik de bal raak zou pushen. Voor mij was een kwestie van de keuze maken, visualiseren en slepen."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.
12 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Crispijn Ariëns heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. De wedstrijd vond plaats in Winterswijk. Op schaatsbaan De Witte Poorte was de 36-jarige Brabander na 125 ronden de snelste in een sprint van een kopgroep, die eerder in de wedstrijd het peloton op een ronde had gezet.
13 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Sofia Schilder heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. Schilder was na tachtig ronden op de bevroren piste van ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk de snelste in een massasprint. Lianne van Loon finishte als tweede, net voor Esther Kiel.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt denkt dat hij op de Winterspelen van Milaan ingezet kan worden op de ploegenachtervolging. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O won op het olympisch kwalificatietoernooi de 5000 meter en verzekerde zich daarmee van deelname aan de Spelen. Mocht hij nodig zijn, dan is hij "er klaar voor", zei hij.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt besefte vlak na zijn zege op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi nog niet helemaal dat hij naar de Spelen van Milaan gaat. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O versloeg met 6.09,30 favorieten als Chris Huizinga en Nederlands kampioen Marcel Bosker en zei onderkoeld dat hij totaal geen spanning had gehad voor de wedstrijd. "Na mijn rit, toen ik moest afwachten, zat mijn hartslag wel boven de 140", gaf hij snel toe.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Thialf voor een grote verrassing gezorgd door de 5000 meter te winnen. De 21-jarige schaatser van Team IKO X20 bleef met 6.09,30 Chris Huizinga en Marcel Bosker voor. Van de Bunt versloeg in zijn rit Jorrit Bergsma, die als vierde finishte in 6.14,31.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft zichzelf verrast met haar tweede plaats op de 1000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi. Ze eindigde met 1.14,71 meteen achter winnares Femke Kok. "Ik had een bijzonder slecht seizoen gereden tot nu toe, maar het bewijst wel dat alles wat je in het verleden hebt gedaan totaal geen garantie biedt voor de toekomst. Dat is zo als je het goed hebt gedaan en als je het slecht hebt gedaan."
16 uur geleden