Twintigste landstitel hockeysters Den Bosch
AMSTERDAM (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben voor de twintigste keer in de clubgeschiedenis de landstitel veroverd. De ploeg van scheidend coach Raoul Ehren won ook de tweede wedstrijd in de finale van de play-offs met 1-0 van Amsterdam.
Die treffer viel letterlijk in de laatste seconden van de wedstrijd, toen Den Bosch nog een strafcorner kreeg. Frédérique Matla schoof de bal met een harde sleeppush in het doel.
Voor Ehren was het zijn 350e officiële wedstrijd als coach van Den Bosch. Hij gaat nu aan de slag als bondscoach van het nationale Belgische vrouwenteam. International Lidewij Welten, speelster van Den Bosch, viel tegen het einde van de wedstrijd uit met op het oog een beenblessure.
Amsterdam eerst de betere
Amsterdam vocht voor wat het waard was en de ploeg van trainer Robert Tigges was in de eerste helft de betere ploeg. Veel kansen kwamen er niet. Michelle Fillet mocht aanleggen voor de enige strafcorner, maar keepster Josine Koning van Den Bosch keerde het schot. Aanvoerster Welten had kort daarna de mogelijkheid om te scoren voor de thuisploeg, maar keepster Anne Veenendaal redde de inzet.
In de tweede helft vloeiden de krachten geleidelijk weg bij Amsterdam en nam Den Bosch het initiatief over. De Brabantse ploeg kreeg nog drie strafcorners. Matla miste de eerste twee, maar bij de derde was het wel raak. Het eindsignaal had toen al geklonken, maar de strafcorner mocht reglementair nog worden genomen.
"Ongelooflijk", zei de glunderende Matla na afloop bij Ziggo Sport. "Het was heel spannend. De hele wedstrijd was het trekken en sleuren, maar we wisten ook dat een strafcorner ons de zege kon brengen. Het team vertrouwde erop dat ik de bal raak zou pushen. Voor mij was een kwestie van de keuze maken, visualiseren en slepen."
Meer uit Sport
CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
46 minuten geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
1 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
4 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
18 uur geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
22 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.
1 dag geledenHOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.
1 dag geleden