Twintigste landstitel hockeysters Den Bosch
AMSTERDAM (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben voor de twintigste keer in de clubgeschiedenis de landstitel veroverd. De ploeg van scheidend coach Raoul Ehren won ook de tweede wedstrijd in de finale van de play-offs met 1-0 van Amsterdam.
Die treffer viel letterlijk in de laatste seconden van de wedstrijd, toen Den Bosch nog een strafcorner kreeg. Frédérique Matla schoof de bal met een harde sleeppush in het doel.
Voor Ehren was het zijn 350e officiële wedstrijd als coach van Den Bosch. Hij gaat nu aan de slag als bondscoach van het nationale Belgische vrouwenteam. International Lidewij Welten, speelster van Den Bosch, viel tegen het einde van de wedstrijd uit met op het oog een beenblessure.
Amsterdam eerst de betere
Amsterdam vocht voor wat het waard was en de ploeg van trainer Robert Tigges was in de eerste helft de betere ploeg. Veel kansen kwamen er niet. Michelle Fillet mocht aanleggen voor de enige strafcorner, maar keepster Josine Koning van Den Bosch keerde het schot. Aanvoerster Welten had kort daarna de mogelijkheid om te scoren voor de thuisploeg, maar keepster Anne Veenendaal redde de inzet.
In de tweede helft vloeiden de krachten geleidelijk weg bij Amsterdam en nam Den Bosch het initiatief over. De Brabantse ploeg kreeg nog drie strafcorners. Matla miste de eerste twee, maar bij de derde was het wel raak. Het eindsignaal had toen al geklonken, maar de strafcorner mocht reglementair nog worden genomen.
"Ongelooflijk", zei de glunderende Matla na afloop bij Ziggo Sport. "Het was heel spannend. De hele wedstrijd was het trekken en sleuren, maar we wisten ook dat een strafcorner ons de zege kon brengen. Het team vertrouwde erop dat ik de bal raak zou pushen. Voor mij was een kwestie van de keuze maken, visualiseren en slepen."
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
3 uur geledenCATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
9 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
22 uur geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
23 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
1 dag geleden