Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twintiger bekent brute moord op 11-jarige scholiere bij Parijs

Twintiger bekent brute moord op 11-jarige scholiere bij Parijs

VERSAILLES/EVRY (ANP) - Een 23-jarige man uit Épinay-sur-Orge, ten zuiden van Parijs, heeft volgens justitie de moord bekend op een 11-jarig meisje, Louise, uit dezelfde plaats. DNA-materiaal van de maandagavond aangehouden verdachte Owen L. is op het lichaam van het slachtoffer gevonden en hij is op beelden van bewakingscamera's gezien.

Louise verdween vrijdagmiddag op weg van school naar huis. Een enorme zoekactie werd op touw gezet waarbij de politie ook een drone en een helikopter inschakelde. Haar lichaam werd in de nacht gevonden in een bos niet ver van de school. De dader heeft het meisje met een scherp voorwerp "op vitale plaatsen" gestoken en geslagen. De moord heeft het land geschokt. Het motief van de verdachte is vooralsnog een raadsel. De recherche heeft geen aanwijzingen voor een zedenmisdrijf of roof. Ook zijn er geen aanwijzingen dat de twee elkaar kenden. De verdachte is wel een bekende van de politie door gevallen van geweldpleging en diefstal.

Franse media melden dat Owen L. een onlinegameverslaafde zou zijn. Hij zou vrijdag bijna de hele dag een spel dat Fortnite heet hebben gespeeld en een potje hebben verloren. Daarbij zou hij zijn uitgelachen. Vervolgens verliet de man boos zijn woning en vermoordde korte tijd later het meisje, aldus de media.

De ouders van L. en een vriendin zijn aangehouden. Ze zouden tegenstrijdige verklaringen over de activiteiten van de verdachte hebben afgelegd. Volgens Franse media licht het Openbaar Ministerie in Evry de zaak rond 18.00 uur toe.

Meer uit Buitenland

Franse milieuminister kondigt ontslag aan na pesticidentegenslag

PARIJS (ANP) - De Franse minister van Milieu, Monique Barbut, heeft haar ontslag aangekondigd. Dat doet zij nadat het parlement een wetsvoorstel heeft goedgekeurd dat het gebruik van pesticiden die schadelijk zijn voor bijen weer toestaat. Volgens Barbut was het wetsvoorstel "één milieutegenslag te veel", zo schrijft ze op LinkedIn.

54 minuten geleden
Libanese premier bezoekt proefgebied in Zuid-Libanon

ZAWTAR EL GHARBIYEH (ANP/AFP) - De Libanese premier Nawaf Salam heeft woensdag een van de "proefgebieden" in het zuiden van Libanon bezocht. Hij zei er te werken aan een "volledige Israëlische terugtrekking" uit bezet gebied. Daarvoor zou hij alle politieke en diplomatieke middelen inzetten.

1 uur geleden
Burgemeester Seoul veroordeeld om illegaal betaalde peilingen

SEOUL (ANP) - De burgemeester van Seoul, Oh Se-hoon, is veroordeeld voor het illegaal laten financieren van peilingen. Hij heeft een boete gekregen van 10 miljoen won (bijna 6000 euro). De burgemeester heeft volgens de rechter opdracht gegeven opiniepeilingen uit te laten voeren in de aanloop naar de tussentijdse burgemeestersverkiezingen in 2021, schrijft The Korea Times. Hij zou een trouwe aanhanger hebben gevraagd de kosten te dekken.

1 uur geleden
Hitlers geboortehuis in Oostenrijk gaat open als politiebureau

BRAUNAU AM INN (ANP/DPA) - Het geboortehuis van Adolf Hitler in de Oostenrijkse plaats Braunau am Inn gaat woensdag open als politiebureau. Dat hebben de autoriteiten gedaan om een eind te maken aan de komst van neo-nazi's naar het huis.

3 uur geleden
Trump keurt nucleair akkoord met Saudi-Arabië goed

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Trump heeft een akkoord met Saudi-Arabië goedgekeurd dat het land een civiel nucleair programma biedt. Het bevat geen clausule die de verrijking van uranium verbiedt. Dat meldden The Wall Street Journal en Reuters, elk op basis van ingewijden, dinsdagavond.

3 uur geleden
Dodental na kapseizen veerboot in Guyana loopt opnieuw op

GEORGETOWN (ANP/AFP) - Zeker 53 mensen zijn om het leven gekomen toen afgelopen weekend een veerboot kapseisde voor de kust van Guyana, aldus premier Mark Phillips op dinsdag.

3 uur geleden
Burgemeester New York roept regering VS op Netanyahu op te pakken

NEW YORK (ANP) - Burgemeester van New York Zohran Mamdani heeft de regering-Trump opgeroepen om de Israëlische premier Benjamin Netanyahu te arresteren als die in september naar New York komt voor de algemene vergadering van de Verenigde Naties. De reden is dat het gemeentebestuur niet wettelijk bevoegd is Netanyahu te laten arresteren, zoals Mamdani wilde, aldus The New York Times.

6 uur geleden