
Twintiger bekent brute moord op 11-jarige scholiere bij Parijs
VERSAILLES/EVRY (ANP) - Een 23-jarige man uit Épinay-sur-Orge, ten zuiden van Parijs, heeft volgens justitie de moord bekend op een 11-jarig meisje, Louise, uit dezelfde plaats. DNA-materiaal van de maandagavond aangehouden verdachte Owen L. is op het lichaam van het slachtoffer gevonden en hij is op beelden van bewakingscamera's gezien.
Louise verdween vrijdagmiddag op weg van school naar huis. Een enorme zoekactie werd op touw gezet waarbij de politie ook een drone en een helikopter inschakelde. Haar lichaam werd in de nacht gevonden in een bos niet ver van de school. De dader heeft het meisje met een scherp voorwerp "op vitale plaatsen" gestoken en geslagen. De moord heeft het land geschokt. Het motief van de verdachte is vooralsnog een raadsel. De recherche heeft geen aanwijzingen voor een zedenmisdrijf of roof. Ook zijn er geen aanwijzingen dat de twee elkaar kenden. De verdachte is wel een bekende van de politie door gevallen van geweldpleging en diefstal.
Franse media melden dat Owen L. een onlinegameverslaafde zou zijn. Hij zou vrijdag bijna de hele dag een spel dat Fortnite heet hebben gespeeld en een potje hebben verloren. Daarbij zou hij zijn uitgelachen. Vervolgens verliet de man boos zijn woning en vermoordde korte tijd later het meisje, aldus de media.
De ouders van L. en een vriendin zijn aangehouden. Ze zouden tegenstrijdige verklaringen over de activiteiten van de verdachte hebben afgelegd. Volgens Franse media licht het Openbaar Ministerie in Evry de zaak rond 18.00 uur toe.
Meer uit Buitenland
ROME (ANP/RTR) - Paus Leo XIV heeft zaterdag een verrassingsbezoek gebracht aan de kerk Santa Maria Maggiore in Rome, waar zijn voorganger paus Franciscus is bijgezet. De nieuwsdienst van het Vaticaan heeft op X een foto gepubliceerd waarop de paus bidt bij de tombe van Franciscus.
1 uur geledenGENAZZANO (ANP/AFP) - De nieuwe paus Leo XIV heeft zich voor het eerst sinds zijn verkiezing laten zien buiten Rome. Hij bracht een verrassingsbezoek aan een augustijns heiligdom in Genazzano, op ruim 40 kilometer van Vaticaanstad.
3 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - Pakistan heeft het staakt-het-vuren met India al binnen een paar uur na het ingaan geschonden, meldt een Indiase regeringsbron. Getuigen zeggen dat er knallen te horen zijn in het Indiase gedeelte van de regio Kasjmir. De Indiase minister van Buitenlandse Zaken Vikram Misri heeft Pakistan opgeroepen de aanvallen te staken. Hij waarschuwt dat het Indiase leger hard zal terugslaan.
3 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR/DPA) - De Franse president Emmanuel Macron meldt dat de Verenigde Staten een voorgesteld staakt-het-vuren tussen Oekraïne en Rusland zullen monitoren. Macron en een aantal andere Europese leiders belden zaterdag met de Amerikaanse president Donald Trump en volgens hen steunt hij het idee dat het dertigdaagse bestand maandag moet ingaan. Zo niet, zullen de Europeanen en de VS "enorme" sancties opleggen aan Rusland.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een onmiddellijk en volledig staakt-het-vuren tussen India en Pakistan aangekondigd. Volgens Trump hebben de Verenigde Staten de hele nacht bemiddeld bij gesprekken tussen de twee landen, die elkaar de afgelopen week hebben aangevallen met raketten en drones. India en Pakistan bevestigen dat er een bestand is.
7 uur geledenVATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo XIV heeft in een eerste bijeenkomst met alle kardinalen gezegd dat hij de lijn van zijn voorganger Franciscus wil voortzetten. Ook vertelde hij waarom hij heeft gekozen voor de naam Leo.
7 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne en zijn bondgenoten willen dat het bestand met Rusland maandag ingaat, meldt minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha. Hij schrijft op X na een overleg van de zogenoemde coalitie van bereidwillige landen dat de tijd rijp is voor een "onvoorwaardelijk staakt-het-vuren op land, in de lucht en op zee voor ten minste dertig dagen".
8 uur geleden