Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twintig ziekmeldingen AH na eten bessen, schadeclaim ingediend

Twintig ziekmeldingen AH na eten bessen, schadeclaim ingediend

ZAANDAM (ANP) - Twintig mensen hebben zich inmiddels bij Albert Heijn gemeld omdat ze ziek zijn geworden na het eten van blauwe bessen van de supermarktketen. Een klant heeft een schadeclaim ingediend, bevestigt een woordvoerster van AH na berichtgeving door de NOS.

Hoeveel geld de klant eist, weet de woordvoerster niet. "Alle meldingen die we krijgen, nemen we met de grootste zorg in behandeling." De supermarktketen adviseert mensen die ziek worden naar de huisarts te gaan en het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) te raadplegen.

Dinsdag waarschuwde AH dat kilozakken blauwe bessen uit het vriesvak van het huismerk besmet zijn geraakt met hepatitis A. De supermarktketen heeft de producten teruggeroepen. Klanten kunnen hun geld terugkrijgen.

België

Hoeveel mensen de zakken hebben gekocht, weet de woordvoerster niet. Het gaat om zeker 120.000 klanten die de zakken online hebben gekocht en persoonlijk zijn geïnformeerd door AH, onder wie 8000 klanten in België. In België heeft moederbedrijf Ahold Delhaize ook AH-filialen en locaties van supermarktketen Delhaize.

Ongeveer 2000 mensen met vragen hebben contact opgenomen met AH. Volgens de woordvoerster willen zij vooral weten wat ze moeten doen als ze zich ziek gaan voelen en of ze hun aankoopbedrag kunnen terugkrijgen.

Ziekteverschijnselen

Eerder werd bekend dat de besmette bessen uit Polen komen. De woordvoerster meldt dat nog onderzoek wordt gedaan naar hoe het fruit besmet is geraakt. Als dit bekend is, kijkt AH naar eventuele maatregelen tegen deze leverancier, aldus de zegsvrouw. Ze weet niet wanneer de bevindingen bekend zijn.

Hepatitis A is een leverontsteking die volgens het RIVM vooral bij kinderen voorkomt. Ook volwassenen kunnen het krijgen. Mensen die besmet zijn geraakt met het virus kunnen last krijgen van vermoeidheid, lichte koorts, pijn in de bovenbuik, misselijkheid en geelzucht. De meeste mensen zijn niet langer dan zes weken ziek.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit met verlies, olieprijzen hoger door onrust Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers op Wall Street volgden de ontwikkelingen rond een mogelijke Amerikaanse aanval op Iran. De olieprijzen gingen verder omhoog door de onrust in het Midden-Oosten. Daarnaast kwamen er weer veel bedrijfsresultaten, waaronder van grote bedrijven als Walmart en Deere.

1 uur geleden
Bedrijf Peter Mandelson op omvallen door Epstein-schandaal

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het consultancybedrijf Global Counsel, dat mede is opgericht door de voormalige Britse ambassadeur in de VS Peter Mandelson, staat op omvallen vanwege het schandaal rond zedendelinquent Jeffrey Epstein. Mogelijk kan vrijdag al faillissement worden aangevraagd, omdat klanten massaal vertrekken bij het adviesbedrijf.

3 uur geleden
MOTORbeurs mikt op 100.000 bezoekers, hoogste aantal in 15 jaar

UTRECHT (ANP) - Dat motorrijden in Nederland steeds populairder wordt, bleek donderdag overduidelijk tijdens de opening van de MOTORbeurs in Utrecht. Binnen enkele uren stroomden de hallen van de Jaarbeurs Utrecht volledig vol met motorliefhebbers. "We hopen op meer dan 100.000 bezoekers", zei Frits van Bruggen, voorzitter van RAI Vereniging. Dat zou het hoogste bezoekersaantal in vijftien jaar zijn.

4 uur geleden
Amazon haalt Walmart in als bedrijf met grootste omzet ter wereld

SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Amazon heeft supermarktketen Walmart ingehaald als het grootste bedrijf ter wereld als het gaat om omzet. Het Amerikaanse techconcern is sinds de oprichting in 1994 uitgegroeid tot de grootste onlineretailer wereldwijd en is dominant op het gebied van cloudcomputing, waarin Walmart niet concurreert.

5 uur geleden
Drukke cijferdag op Damrak, koerssprong voor Air France-KLM

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de aandelenbeurs in Amsterdam hadden donderdag een drukke dag met veel bedrijfsresultaten, onder meer van Air France-KLM, Aegon en Besi. Daarbij vielen de resultaten van Air France-KLM duidelijk in de smaak, want de Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie was een uitblinker in de MidKap met een koerssprong van bijna 12 procent.

5 uur geleden
Recordaantal buitenlandse toeristen in Frankrijk in 2025

PARIJS (ANP/DPA) - Frankrijk heeft vorig jaar een recordaantal buitenlandse toeristen verwelkomd. Volgens het Franse ministerie van Economische Zaken ging het om 102 miljoen internationale bezoekers. Dat waren er 100 miljoen in 2024.

6 uur geleden
Cristiano Ronaldo investeert miljoenen in platform Herbalife

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - De wereldberoemde Portugese voetballer Cristiano Ronaldo investeert miljoenen in een digitaal platform van de maker van dieetproducten Herbalife. De voormalige beste voetballer van de wereld krijgt daarmee een belang van 10 procent in Pro2col, dat via gebruiksgegevens een "welzijnsplan op maat" maakt.

7 uur geleden