Twintig ziekmeldingen AH na eten bessen, schadeclaim ingediend
ZAANDAM (ANP) - Twintig mensen hebben zich inmiddels bij Albert Heijn gemeld omdat ze ziek zijn geworden na het eten van blauwe bessen van de supermarktketen. Een klant heeft een schadeclaim ingediend, bevestigt een woordvoerster van AH na berichtgeving door de NOS.
Hoeveel geld de klant eist, weet de woordvoerster niet. "Alle meldingen die we krijgen, nemen we met de grootste zorg in behandeling." De supermarktketen adviseert mensen die ziek worden naar de huisarts te gaan en het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) te raadplegen.
Dinsdag waarschuwde AH dat kilozakken blauwe bessen uit het vriesvak van het huismerk besmet zijn geraakt met hepatitis A. De supermarktketen heeft de producten teruggeroepen. Klanten kunnen hun geld terugkrijgen.
België
Hoeveel mensen de zakken hebben gekocht, weet de woordvoerster niet. Het gaat om zeker 120.000 klanten die de zakken online hebben gekocht en persoonlijk zijn geïnformeerd door AH, onder wie 8000 klanten in België. In België heeft moederbedrijf Ahold Delhaize ook AH-filialen en locaties van supermarktketen Delhaize.
Ongeveer 2000 mensen met vragen hebben contact opgenomen met AH. Volgens de woordvoerster willen zij vooral weten wat ze moeten doen als ze zich ziek gaan voelen en of ze hun aankoopbedrag kunnen terugkrijgen.
Ziekteverschijnselen
Eerder werd bekend dat de besmette bessen uit Polen komen. De woordvoerster meldt dat nog onderzoek wordt gedaan naar hoe het fruit besmet is geraakt. Als dit bekend is, kijkt AH naar eventuele maatregelen tegen deze leverancier, aldus de zegsvrouw. Ze weet niet wanneer de bevindingen bekend zijn.
Hepatitis A is een leverontsteking die volgens het RIVM vooral bij kinderen voorkomt. Ook volwassenen kunnen het krijgen. Mensen die besmet zijn geraakt met het virus kunnen last krijgen van vermoeidheid, lichte koorts, pijn in de bovenbuik, misselijkheid en geelzucht. De meeste mensen zijn niet langer dan zes weken ziek.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.
10 uur geledenTRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.
10 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Air France gaat weer vliegen naar Dubai. Eerder schortte de Franse luchtvaartmaatschappij de vluchten naar het emiraat op vanwege de geopolitieke situatie in het Midden-Oosten.
12 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft moeite met het omboeken van reizigers die zijn getroffen door de beslissing om voorlopig het luchtruim boven een aantal landen in het Midden-Oosten te mijden. Andere maatschappijen schrappen namelijk ook vluchten naar dat gebied. Daarom biedt KLM deze passagiers nog geen vervangende reis aan op zaterdag of zondag. "Zodra het kan, worden de passagiers omgeboekt", meldt het bedrijf op de eigen website.
13 uur geledenDAVOS (ANP) - De investeringsdrift in bepaalde delen van de AI-technologiesector heeft kenmerken van een zeepbel, zegt Google-onderzoeker Demis Hassabis tegen Financial Times. De chef van Googles onderzoeksafdeling naar kunstmatige intelligentie DeepMind verwacht dat zijn eigen werkgever daar weinig last van krijgt.
14 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft zijn terugroepactie van babyvoeding uitgebreid. Eerder werd bekend dat het Franse bedrijf in Singapore partijen babyvoeding terughaalde. Nu doet het bedrijf achter merken als Nutrilon en Nutricia dat ook in Frankrijk en een aantal andere landen.
15 uur geledenNEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.
1 dag geleden