Twintig namen met Nederlandse link op lijst evacués Gaza
DEN HAAG (ANP) - De Palestijnse grensautoriteiten hebben opnieuw een lijst gepubliceerd van mensen die deze donderdag weg zouden kunnen uit de Gazastrook. Het gaat vooral om buitenlanders en mensen met een dubbele nationaliteit. Onder het kopje Nederland staan twintig namen op de lijst.
Het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag kan niets over de lijst zeggen en ook niet over de namen die erop staan. Een woordvoerder verwacht later op de dag meer informatie te kunnen geven. "We zijn bekend met mediaberichten over personen die vandaag de grens over zouden kunnen. Om veiligheidsredenen delen we geen operationele informatie totdat mensen veilig Gaza hebben kunnen verlaten", laat hij weten.
Hij geeft aan dat Buitenlandse Zaken in contact staat met de Nederlanders en mensen met geldig verblijf in Nederland die vastzitten in Gaza, en hun directe familieleden. "De ambassade in Egypte heeft een team klaar staan om deze groep op te vangen en bij te staan als zij eenmaal de grens zijn overgestoken."
Grens oversteken
De lijst telt in totaal 596 namen, uitgesplitst naar vijftien landen. De meeste mensen (400) staan op de Amerikaanse lijst, gevolgd door België (50) en Griekenland (24).
De Palestijnse grensautoriteiten meldden dat gegadigden zich om 06.00 uur Nederlandse tijd zouden moeten melden bij Rafah, de grensovergang tussen Gaza en Egypte. Of dat al is gebeurd, is nog niet duidelijk.
Woensdag konden al honderden mensen met een buitenlands of dubbel paspoort de grens met Egypte oversteken. Onder hen waren geen Nederlanders.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Vakbond CNV is positief over nieuwe, ingestelde veiligheidsmaatregelen rondom "de beruchte" buslijn Emmen-Stadskanaal, die via Ter Apel gaat. Asielzoekers maken gebruik van de lijn en de afgelopen periode is het aantal incidenten fors toegenomen, meldde busvervoerder Qbuzz eerder deze week. Het gaat dan om intimidatie, bedreigingen en fysiek geweld aan het adres van buschauffeurs, stelt CNV.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het rode gebied in het reisadvies voor het grensgebied van Thailand en Cambodja is door het ministerie van Buitenlandse Zaken uitgebreid. In plaats van een rood reisadvies voor stroken van 20 kilometer vanaf de grens beide kanten op, gaat het nu om 50 kilometer. Volgens het ministerie is de situatie ter plekke "gevaarlijk en onvoorspelbaar".
1 uur geledenDEN HAAG/DEN BOSCH (ANP) - In de provincies Noord-Brabant, Zeeland en Zuid-Holland is bezorgd gereageerd op het nieuws dat de problemen aan de Haringvlietbrug erger zijn dan verwacht. De in 1964 geopende brug, onderdeel van de A29, is voor het verkeer een belangrijke schakel tussen deze drie provincies. Demissionair minister Robert Tieman (Infrastructuur) meldde donderdag dat lasverbindingen op korte termijn versterkt moeten worden om te voorkomen dat flinke scheuren ontstaan.
1 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Mensen met verward gedrag moeten meer passende woon- en behandelplekken krijgen, vindt belangenorganisatie MIND. Die zet zich in voor cliënten in de geestelijke gezondheidszorg en hun naasten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam heeft donderdag in hoger beroep straffen van 9,5 tot 15,5 jaar opgelegd aan zeven verdachten in de zaak rond de overval op een waardetransport in Amsterdam-Noord op 19 mei 2021. Tijdens een achtervolging schoten de vluchtende overvallers op de politie. Zes verdachten zijn daarom niet alleen voor de overval maar ook voor dat schieten veroordeeld.
3 uur geledenHAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat het Noord-Hollandse Statenlid Ronald van Tiggelen (PVV) vervolgen voor het aanrijden van een demonstrante van Extinction Rebellion op 3 maart. Dat laat de advocaat van de 67-jarige activiste weten. Het OM bevestigt een 73-jarige man uit Zandvoort te gaan vervolgen, maar noemt geen naam.
3 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Mensen die een gevangenisstraf hebben uitgezeten of zorg hebben gekregen, hebben moeite om te leren hoe ze meer op eigen benen kunnen staan. Dat stelt de ggz. "Voor de meest kwetsbare mensen zijn de overgangen in ons systeem te groot. Zonder langdurige begeleiding en een woonplek lopen zij vast. Met soms alle gevolgen van dien", zegt Ruth Peetoom, voorzitter van de brancheorganisatie voor de geestelijke gezondheidszorg.
3 uur geleden