Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twintig meldingen bij PersVeilig om agressie bij UvA-protesten

Twintig meldingen bij PersVeilig om agressie bij UvA-protesten

AMSTERDAM (ANP) - PersVeilig heeft twintig meldingen ontvangen van journalisten omdat betogers van de Pro-Palestijnse protesten bij de Universiteit van Amsterdam (UvA) zich agressief hebben gedragen richting hen. Dat bevestigt projectleider van PersVeilig Peter ter Velde na berichtgeving van NU.nl.

Volgens Ter Velde richtten de betogers zich vorige week nog op individuele journalisten en fotografen, maar richtte de agressie zich bij het protest van maandag tot de volledige pers. Hij ziet "echt een verschil", maar een reden voor de verandering heeft hij niet.

De journalisten die melding hebben gedaan kregen onder meer te maken met geduw, telefoons uit handen slaan, tegengehouden worden en het houden van vlaggen voor camera's zodat zij hun werk niet meer kunnen doen.

PersVeilig helpt de journalisten waar dat kan en adviseert ze over wat te doen. Ter Velde schat in dat het vooralsnog niet tot aangiftes komt, omdat de incidenten "hinderend, intimiderend en bedreigend" zijn, maar het niet om strafbare feiten gaat. Bovendien wordt aangifte doen volgens hem lastig omdat je niet weet tegen wie je dat moet doen omdat de agressieve betogers maskers droegen. "Dat maakt het extra ingewikkeld".

Meer uit Binnenland

MOB: coalitieakkoord heilloze voortzetting van falend beleid

NIJMEGEN (ANP) - Voorzitter Johan Vollenbroek van Mobilisation for the Environment (MOB) vindt het nieuwe coalitieakkoord van D66, VVD en CDA "een heilloze voortzetting van falend beleid".

6 uur geleden
Brand woedt in bedrijfspand in Zuid-Hollandse Alblasserdam

ALBLASSERDAM (ANP) - In het Zuid-Hollandse Alblasserdam woedt een brand in een bedrijfspand, meldt de veiligheidsregio. Die adviseert omwonenden om ramen en deuren te sluiten wegens rookontwikkeling.

16 uur geleden
Politie houdt verdachte van steekpartij aan en lost schot

SPRANG-CAPELLE (ANP) - De politie heeft zaterdag in het Brabantse Sprang-Capelle een verdachte aangehouden die wordt verdacht van poging tot doodslag of moord. Bij de aanhouding werd een schot gelost, maar niemand raakte gewond.

22 uur geleden
Zo'n 2000 demonstranten op Malieveld tegen het Iraanse regime

DEN HAAG (ANP) - Ongeveer tweeduizend mensen demonstreren zaterdagmiddag op het Malieveld in Den Haag tegen het Iraanse regime. Er klinkt muziek en ze dragen protestborden mee met teksten als 'Down with the islamic republic in Iran' en 'End the dictatorship in Iran'. Ook hebben de demonstranten de oude Iraanse vlag mee, een groen-wit-rode vlag met in het midden een leeuw met zwaard die tot 1979 werd gebruikt.

1 dag geleden
ProRail plaatst dit jaar ruim 280 slimme camera's langs het spoor

UTRECHT (ANP) - ProRail vervangt dit jaar 288 camera's langs het spoor door nieuwe, slimme camera's. Ook gaat de spoorwegbeheerder drones testen die zelfstandig kunnen vliegen en beelden kunnen analyseren. Dit moet ervoor zorgen dat sneller gereageerd kan worden op gevaarlijke situaties, zoals mensen die op het spoor lopen of stilgevallen voertuigen bij overwegen. "Dat maakt het spoor veiliger en zorgt voor minder storingen en vertragingen", aldus ProRail.

1 dag geleden
Nederland verantwoordt zich volgende week over VN-vrouwenverdrag

GENÈVE (ANP) - Nederland moet zich vrijdag verantwoorden op een hoorzitting van het comité dat erop toeziet dat het VN-vrouwenverdrag wordt nageleefd. In maart doet het comité dan aanbevelingen die Nederland moet volgen om vrouwenrechten te verbeteren.

1 dag geleden
Oud hoofdkantoor Aegon wordt hoofdkwartier cyberveiligheid

DEN HAAG (ANP) - Het voormalige hoofdkantoor van verzekeraar Aegon in Den Haag wordt omgebouwd tot een nationaal centrum voor digitale veiligheid. In dat House of Cyber moeten onder meer het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) van het ministerie van Justitie en Veiligheid, onderzoeksinstituut TNO en het ministerie van Defensie gaan samenwerken.

1 dag geleden