Twintig aanhoudingen bij actie Extinction Rebellion in Eindhoven
EINDHOVEN (ANP) - De politie heeft zaterdagmiddag twintig mensen aangehouden die meededen aan een actie van Extinction Rebellion in Eindhoven. Dat gebeurde op de Beukenlaan in de Brabantse gemeente, waar fietsende actievoerders een rotonde blokkeerden, en anderen zich vastgeketend hadden of in een boom geklommen waren.
Volgens de politie hadden de actievoerders geen toestemming om te demonstreren en blokkeerden ze al fietsend een verkeersrotonde. Na een paar rondjes over de rotonde gefietst te hebben vroegen agenten hun daarmee te stoppen. Toen ze dat weigerden, zijn de fietsers op last van burgemeester John Jorritsma aangehouden. De politie heeft vervolgens de mensen die vastgeketend zaten losgemaakt en mensen die in de boom geklommen waren, naar beneden gehaald, waarna ook zij werden aangehouden. De in totaal elf vrouwen en negen mannen zijn meegenomen naar het bureau.
Volgens de actievoerders maakt de fietstocht deel uit van de "lenterebellie". Ze protesteren hiermee tegen de drie kabinetten Rutte "waarin geen enkel klimaatdoel werd gehaald". Op 9 april wil Extinction Rebellion in Den Haag een wat genoemd wordt "grote verstorende actie" gaan voeren voor een beter klimaat.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het aantal minderjarige drugsuithalers is de afgelopen jaren sterk gestegen. Waar in 2020 nog 1 procent van de aangehouden uithalers minderjarig was, lag dat aandeel vorig jaar op ruim 22 procent. Dat meldt het CBS op basis van onderzoek van de Zeehavenpolitie.
17 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De hoofdrijbaan van de A16 bij Rotterdam is ook in noordelijke richting weer open voor verkeer. Eerder in de nacht vonden op dat deel van de weg nog herstelwerkzaamheden plaats, nadat donderdagmiddag een vrachtwagen vlam had gevat.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De huurprijzen op de vrije markt zijn in de eerste drie maanden van dit jaar harder gestegen dan de prijzen voor koopwoningen. Dat stellen woningplatforms Huurwoningen.nl en Pararius na een analyse.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een man aangehouden op verdenking van meerdere brandstichtingen in Den Haag. De branden werden allemaal gesticht in hetzelfde gebied in het zuidwesten van de stad.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het systeem dat het Nederlandse spoor beveiligt, is sneller aan vervanging toe dan gedacht. Delen van het systeem zijn tussen 2035 en 2040 aan vervanging toe, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) aan de Tweede Kamer. De haast om over te stappen op het nieuwe Europese spoorbeveiligingssysteem ERTMS is daarmee gegroeid.
12 uur geledenHAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie wil dat een inmiddels 18-jarige man uit Heemskerk zeker zes maanden de cel in gaat voor poging tot doodslag in vereniging en openlijke geweldpleging in Beverwijk. Die misdrijven zou hij hebben gepleegd in september met jongeren uit Beverwijk, rond een langer lopend conflict met jongeren uit Haarlem. Volgens het OM heeft hij bekend betrokken te zijn.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mediabedrijf Talpa moet Yvonne Coldeweijer blijven doorbetalen in het conflict over de beƫindiging van een overeenkomst voor een televisieprogramma dat uiteindelijk niet doorging. Dat heeft de voorzieningenrechter in Amsterdam bepaald.
14 uur geleden