
Twintig aanhoudingen bij actie Extinction Rebellion in Eindhoven
EINDHOVEN (ANP) - De politie heeft zaterdagmiddag twintig mensen aangehouden die meededen aan een actie van Extinction Rebellion in Eindhoven. Dat gebeurde op de Beukenlaan in de Brabantse gemeente, waar fietsende actievoerders een rotonde blokkeerden, en anderen zich vastgeketend hadden of in een boom geklommen waren.
Volgens de politie hadden de actievoerders geen toestemming om te demonstreren en blokkeerden ze al fietsend een verkeersrotonde. Na een paar rondjes over de rotonde gefietst te hebben vroegen agenten hun daarmee te stoppen. Toen ze dat weigerden, zijn de fietsers op last van burgemeester John Jorritsma aangehouden. De politie heeft vervolgens de mensen die vastgeketend zaten losgemaakt en mensen die in de boom geklommen waren, naar beneden gehaald, waarna ook zij werden aangehouden. De in totaal elf vrouwen en negen mannen zijn meegenomen naar het bureau.
Volgens de actievoerders maakt de fietstocht deel uit van de "lenterebellie". Ze protesteren hiermee tegen de drie kabinetten Rutte "waarin geen enkel klimaatdoel werd gehaald". Op 9 april wil Extinction Rebellion in Den Haag een wat genoemd wordt "grote verstorende actie" gaan voeren voor een beter klimaat.
Meer uit Binnenland
SCHIPHOL (ANP) - De brand in de buurt van Schiphol, die ervoor zorgde dat landende vliegtuigen moesten uitwijken naar een andere baan om uit de rook te blijven, is geblust, meldt de Veiligheidsregio Kennemerland. De vliegtuigen landden tijdelijk op de Aalsmeerbaan in plaats van de Kaagbaan. Die maatregel werd ingesteld rond 21.00 uur.
1 uur geledenSCHIEDAM (ANP) - De politie heeft zaterdagavond een 17-jarige jongen uit Rotterdam aangehouden wegens een schietincident op vrijdagmiddag. Toen is op het station van Schiedam in een wagon van een metro geschoten, waarbij mogelijk iemand gewond is geraakt.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Wegens een brand in de buurt van Schiphol is besloten dat landende vliegtuigen uitwijken naar een andere baan om uit de rook te blijven. Dat heeft een woordvoerder van Schiphol zaterdag gezegd.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Miljoenen lichten gaan wereldwijd een uur uit tijdens Earth Hour zaterdagavond. Het initiatief is bedacht door het Wereld Natuur Fonds (WWF) en bedoeld om aandacht te vragen voor de kwetsbaarheid van de planeet.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het protest tegen racisme en fascisme zaterdag in Amsterdam is rustig verlopen. De politie heeft niemand aangehouden, laat een woordvoerder weten. Bij de demonstratie liepen duizenden actievoerders van de Dam naar het Museumplein. De meeste deelnemers zijn inmiddels vertrokken.
7 uur geledenBAARN (ANP) - Bij een demonstratie in Baarn zijn zaterdag twee mensen aangehouden, meldt de politie. Het ging om een demonstratie van de rechts-extremistische Nederlandse Volks-Unie (NVU) die ook tegendemonstranten had getrokken van onder meer Anti Fascistische Aktie Utrecht en ROOD.
7 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR) - De burgemeester van Istanbul Ekrem Imamoglu ontkent alle beschuldigingen die tegen hem zijn ingebracht. Dat staat in een rechtbankdocument dat werd ingezien door persbureau Reuters. Imamoglu werd woensdag opgepakt wegens beschuldigingen van corruptie en terrorisme.
8 uur geleden