Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twijfels over rente duwen Wall Street in het rood, Tesla omlaag

Twijfels over rente duwen Wall Street in het rood, Tesla omlaag

NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street namen dinsdag winst, vooral door onzekerheid over het rentebeleid van de Federal Reserve. De rentevrees wakkerde aan door sterke economische cijfers, waardoor twijfels ontstonden over de drie geplande renteverlagingen voor dit jaar door de Fed.

Autofabrikant Tesla leed een koersverlies van bijna 5 procent. Dit was het gevolg van de publicatie van teleurstellende cijfers. In het eerste kwartaal van dit jaar leverde het bedrijf nog geen 387.000 auto's af aan klanten, aanzienlijk minder dan in dezelfde periode vorig jaar. Daarmee draaide Tesla het slechtste kwartaal in bijna vier jaar. Het bedrijf kampt met een zwakkere vraag en felle concurrentie van andere autobouwers, vooral uit China.

PVH Corp, het moederbedrijf van de bekende modemerken Calvin Klein en Tommy Hilfiger, ging dinsdag 22 procent omlaag in New York door tegenvallende omzetverwachtingen voor het eerste kwartaal en heel dit jaar.

Aanwakkeren

De Dow-Jonesindex eindigde de handel met een verlies van 1 procent op 39.170,24 punten. De breder samengestelde S&P 500 zakte 0,7 procent tot 5205,81 punten en de technologiebeurs Nasdaq daalde 1 procent tot 16.240,45 punten.

Op het macro-economische vlak werd bekend dat de nieuwe orders voor Amerikaanse productiegoederen in februari meer dan verwacht zijn aangetrokken. Tegelijkertijd bleef het aantal vacatures in de VS op een hoog niveau. Beleggers vrezen dat de sterke data de inflatie, die alweer een tijd aan het dalen is, weer kunnen aanwakkeren.

Tarieven

Het aandeel van Trump Media & Technology Group, het socialemediabedrijf van oud-president Donald Trump, klom ruim 6 procent na de koersdreun maandag. Toen ging het aandeel meer dan 21 procent onderuit na bekendmaking van een nettoverlies van ruim 58 miljoen dollar in 2023. Het moederbedrijf van het platform Truth Social maakte vorige week nog zijn debuut op de Nasdaq.

De olieprijzen stegen naar het hoogste niveau in ongeveer vijf maanden, mede door de oplopende spanningen in het Midden-Oosten. Grote oliemaatschappijen als ExxonMobil, Chevron en ConocoPhillips profiteerden met koerswinsten tot 2 procent.

De zorgverzekeraars UnitedHealth (min 6,4 procent), CVS Health (min 7,2 procent) en Humana (min 13,4 procent) werden flink lager gezet. De Amerikaanse overheid maakte de tarieven voor vergoedingen bekend aan aanbieders van zorgplannen die onder Medicare Advantage vallen. Deze tarieven blijven ongewijzigd, wat ongunstig is voor verzekeraars.

Meer uit Financieel

Wereldwijd meer bankroeten door Iranoorlog, zegt Allianz Trade

DEN BOSCH (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten kan dit jaar en volgend jaar tot 15.000 extra bedrijfsfaillissementen wereldwijd leiden. Dat verwacht kredietverzekeraar Allianz Trade in nieuwe voorspellingen, waarin ook voor Nederland wordt uitgegaan van meer bankroeten.

25 minuten geleden
Kostenbesparingen leveren Holland Casino winst op

DEN BOSCH (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten kan dit jaar en volgend jaar tot 15.000 extra bedrijfsfaillissementen wereldwijd leiden. Dat verwacht kredietverzekeraar Allianz Trade in nieuwe voorspellingen, waarin ook voor Nederland wordt uitgegaan van meer bankroeten.

42 minuten geleden
Openingswinst voor AEX, AkzoNobel en ASMI flink hoger na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag met winst geopend. Beleggers op het Damrak bogen zich over kwartaalcijfers van onder meer verfproducent AkzoNobel, chiptoeleverancier ASMI en uitzendconcern Randstad. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. De olieprijzen daalden woensdagochtend.

1 uur geleden
België moedigt werkgevers aan kilometervergoeding te verhogen

BRUSSEL (ANP/BELGA) - In België trekt de federale regering tot 80 miljoen euro uit voor steunmaatregelen om de pijn te verzachten van de flink gestegen energieprijzen en prijzen aan de pomp. Het grootste deel van het bedrag, 60 miljoen euro, gaat naar een aanmoediging aan werkgevers om de kilometervergoeding voor hun personeel te verhogen of om er een in te voeren.

1 uur geleden
BlaBlaCar gaat stoppen met eigen langeafstandsbussen

PARIJS (ANP/DPA/BELGA) - Het Franse BlaBlaCar gaat stoppen met eigen langeafstandsbussen. Door de zeer concurrerende markt en stijgende kosten kan het bedrijf de busritten niet langer winstgevend uitvoeren, heeft de rivaal van bijvoorbeeld FlixBus aangekondigd.

2 uur geleden
Randstad blijft last houden van zwakke Europese markt

DIEMEN (ANP) - Uitzendconcern Randstad had afgelopen kwartaal opnieuw te maken met lastige marktomstandigheden in Europa. In landen als Duitsland, Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk, België en Luxemburg daalden de opbrengsten, werd woensdag bekend. Nederland en Italië lieten wel groei zien. De belangrijke Noord-Amerikaanse markt bleef stabiel.

2 uur geleden
AkzoNobel: oorlog Midden-Oosten stuwt inkoopkosten

AMSTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten zorgt voor hogere inkoopkosten bij verfconcern AkzoNobel. Dat meldt het bedrijf achter merken als Flexa, Dulux en Sikkens bij de cijfers over het eerste kwartaal. Volgens AkzoNobel werd ondanks de geopolitieke onrust door de Iranoorlog en turbulente marktomstandigheden wel een sterk kwartaal afgeleverd.

3 uur geleden