
Twijfels over rente duwen Wall Street in het rood, Tesla omlaag
NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street namen dinsdag winst, vooral door onzekerheid over het rentebeleid van de Federal Reserve. De rentevrees wakkerde aan door sterke economische cijfers, waardoor twijfels ontstonden over de drie geplande renteverlagingen voor dit jaar door de Fed.
Autofabrikant Tesla leed een koersverlies van bijna 5 procent. Dit was het gevolg van de publicatie van teleurstellende cijfers. In het eerste kwartaal van dit jaar leverde het bedrijf nog geen 387.000 auto's af aan klanten, aanzienlijk minder dan in dezelfde periode vorig jaar. Daarmee draaide Tesla het slechtste kwartaal in bijna vier jaar. Het bedrijf kampt met een zwakkere vraag en felle concurrentie van andere autobouwers, vooral uit China.
PVH Corp, het moederbedrijf van de bekende modemerken Calvin Klein en Tommy Hilfiger, ging dinsdag 22 procent omlaag in New York door tegenvallende omzetverwachtingen voor het eerste kwartaal en heel dit jaar.
Aanwakkeren
De Dow-Jonesindex eindigde de handel met een verlies van 1 procent op 39.170,24 punten. De breder samengestelde S&P 500 zakte 0,7 procent tot 5205,81 punten en de technologiebeurs Nasdaq daalde 1 procent tot 16.240,45 punten.
Op het macro-economische vlak werd bekend dat de nieuwe orders voor Amerikaanse productiegoederen in februari meer dan verwacht zijn aangetrokken. Tegelijkertijd bleef het aantal vacatures in de VS op een hoog niveau. Beleggers vrezen dat de sterke data de inflatie, die alweer een tijd aan het dalen is, weer kunnen aanwakkeren.
Tarieven
Het aandeel van Trump Media & Technology Group, het socialemediabedrijf van oud-president Donald Trump, klom ruim 6 procent na de koersdreun maandag. Toen ging het aandeel meer dan 21 procent onderuit na bekendmaking van een nettoverlies van ruim 58 miljoen dollar in 2023. Het moederbedrijf van het platform Truth Social maakte vorige week nog zijn debuut op de Nasdaq.
De olieprijzen stegen naar het hoogste niveau in ongeveer vijf maanden, mede door de oplopende spanningen in het Midden-Oosten. Grote oliemaatschappijen als ExxonMobil, Chevron en ConocoPhillips profiteerden met koerswinsten tot 2 procent.
De zorgverzekeraars UnitedHealth (min 6,4 procent), CVS Health (min 7,2 procent) en Humana (min 13,4 procent) werden flink lager gezet. De Amerikaanse overheid maakte de tarieven voor vergoedingen bekend aan aanbieders van zorgplannen die onder Medicare Advantage vallen. Deze tarieven blijven ongewijzigd, wat ongunstig is voor verzekeraars.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een tv-interview met de zender Fox News gezegd dat hij een koper voor TikTok heeft gevonden, Het zou om een "groep zeer rijke mensen" gaan, wier identiteit hij over ongeveer twee weken bekendmaakt.
12 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Franse minister van Financiën Eric Lombard vindt dat er uitstel moet komen van de deadline van 9 juli bij de handelsgesprekken tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten. Volgens hem zal extra tijd nodig zijn om tot een goede handelsdeal te komen. De Amerikaanse president Donald Trump heeft gewaarschuwd dat na die deadline hoge importheffingen op Europese goederen kunnen komen.
15 uur geledenJERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische export van aardgas naar Egypte is weer volledig hervat nadat die eerder voor een groot deel stil kwam te liggen door de luchtoorlog tussen Israël en Iran. Dat meldden bronnen aan persbureau Bloomberg. Doordat er een wapenstilstand is gesloten is die gasexport weer terug op het oude niveau van ongeveer 1 miljard kubieke meter per dag.
17 uur geledenHANOI (ANP/RTR) - De Vietnamese producent van elektrische auto's (EV's) VinFast is zondag begonnen met de productie in een nieuwe fabriek in eigen land. Het is de tweede productiefaciliteit van VinFast in Vietnam die moet bijdragen aan de groeiplannen van het bedrijf.
18 uur geledenTAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Taiwan heeft naar eigen zeggen de afgelopen dagen in een nieuwe overlegronde constructieve handelsgesprekken gevoerd met de Verenigde Staten over de importheffingen van president Donald Trump. Die gesprekken vonden plaats in Washington, aldus een verklaring van de Taiwanese overheid op zondag.
20 uur geledenHETHEL (ANP/BLOOMBERG) - Sportwagenfabrikant Lotus heeft geen plannen om zijn productie in het Verenigd Koninkrijk te beëindigen. Daarmee reageert de onderneming op mediaberichten van onder meer de BBC dat het bedrijf zou overwegen zijn Britse productie te staken om een nieuwe fabriek in de Verenigde Staten op te zetten.
1 dag geledenMIDDENMEER (ANP) - Bij tomatenbedrijf Agro Care in het Noord-Hollandse Middenmeer is vrijdagmiddag een grote kas ingestort. Op beelden van een beveiligingscamera, die verschillende media tonen, is te zien hoe de enorme kas van 9 hectare om 16.38 uur van het ene op het andere moment tegen de vlakte gaat. Volgens de onderneming zelf waren er rond dat tijdstip geen mensen meer in de kas aanwezig. De schade lijkt in de miljoenen euro's te lopen.
1 dag geleden