Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twijfels over productie elektrische auto's Evergrande-dochter

Twijfels over productie elektrische auto's Evergrande-dochter

HONGKONG/SHANGHAI (ANP) - Twee automodellen die zijn ontwikkeld door de elektrische autodivisie van het noodlijdende Evergrande staan niet op een goedkeuringslijst van het Chinese ministerie van Industrie en Informatietechnologie. Door het ontbreken op de lijst zijn er volgens persbureau Bloomberg verdere twijfels ontstaan of het bedrijf wel in staat zal zijn om zoals beloofd te beginnen met de massaproductie van elektrische voertuigen.

China Evergrande New Energy Vehicle Group, zoals het onderdeel van de Chinese vastgoedreus voluit heet, heeft vorige maand goedkeuring aangevraagd voor twee elektrische SUV-modellen van zijn merk Hengchi. De goedkeuringslijst werd woensdag vrijgegeven op de website van het ministerie, maar de modellen van Evergrande NEV ontbraken. Het ministerie en de automaker hebben zelf nog geen details bekendgemaakt over een definitief besluit naar aanleiding van de lijst.

Hoewel Evergrande NEV de afgelopen weken verschillende pogingen heeft ondernomen om geld in te zamelen om de massaproductie van zijn elektrische auto's te financieren, waarschuwde het in september al dat het te maken heeft met een ernstig geldtekort, in navolging van de financiële problemen waarmee het moederbedrijf te maken heeft. Evergrande gaat gebukt onder een schuldenlast van omgerekend 260 miljard euro en lijkt niet meer aan zijn betalingsverplichtingen te kunnen voldoen.

Evergrande NEV, ooit een van de meest waardevolle onderdelen van Evergrande, verklaarde een aantal betalingen te hebben opgeschort en dat verschillende leveranciers waren gestopt met leveringen aan het bedrijf. Door de geldproblemen wordt het steeds onwaarschijnlijker dat de autofabrikant, die ooit de ambitie had om Elon Musks Tesla van de troon te stoten, volgend jaar daadwerkelijk zou kunnen beginnen met de massaproductie van zijn langverwachte elektrische voertuigen.

Meer uit Financieel

Intel uitblinker op Wall Street dankzij sterke kwartaalresultaten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend winsten het weekend ingegaan. Chipbedrijf Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij kwartaalcijfers en verwachtingen die zeer goed werden ontvangen door beleggers. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.

3 uur geleden
VS bevriezen 344 miljoen dollar aan cryptotegoeden om Iran-link

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben tegoeden aan cryptomunten ter waarde van 344 miljoen dollar bevroren omdat die gelinkt zijn aan Iran. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent vrijdag gemeld.

4 uur geleden
VS en EU willen meer samenwerken voor winning kritieke mineralen

WASHINGTON (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben een intentieverklaring ondertekend waarin ze afspreken samen te werken aan de ontginning van kritieke mineralen. Dit moet voorkomen dat ze bij de inkoop van deze belangrijke grondstoffen voor high-techproducten te afhankelijk worden "van slechts één plek", zei de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bij de ondertekening.

5 uur geleden
Oliedienstverlener Baker Hughes: meer investeringen door oorlog

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse dienstverlener aan de olie- en gasindustrie Baker Hughes verwacht meer investeringen door oliemaatschappijen in eigen productie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens topman Lorenzo Simonelli zorgen de sterk gestegen olieprijzen door het conflict voor een stimulering van de investeringen in Noord- en Zuid-Amerika, Afrika en Azië.

5 uur geleden
Winst voor Amsterdamse AEX-index, Adyen en Besi flink hoger

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst gesloten, na het verlies een dag eerder. Betalingsverwerker Adyen en chiptoeleverancier Besi waren in trek bij beleggers op het Damrak.

8 uur geleden
Consumentenvertrouwen VS op laagste niveau ooit om inflatievrees

ANN ARBOR (ANP/BLOOMBERG) - Het vertrouwen van Amerikaanse consumenten in de economie is deze maand gezakt naar het laagste niveau ooit door zorgen over een sterk stijgende inflatie als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van definitieve cijfers. Door de oorlog zijn de brandstofprijzen flink gestegen en dat raakt de koopkracht van huishoudens in de Verenigde Staten.

8 uur geleden
Justitie VS sluit strafrechtelijk onderzoek naar Fed

WASHINGTON (ANP) - Justitie in de Verenigde Staten sluit het onderzoek naar de Federal Reserve, maakte aanklaagster Jeanine Pirro bekend via X. Formeel ging dat onderzoek over kostenoverschrijdingen bij een verbouwing van het kantoor van de centrale bank. Maar Fed-voorzitter Jerome Powell zei begin dit jaar dat de regering van president Donald Trump via een strafrechtelijk onderzoek druk wilde uitoefenen op het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank.

8 uur geleden