Twijfels hielpen getergde Merlier naar Europese wielertitel
HASSELT (ANP) - Het duurde even voordat Tim Merlier tijdens de wegrace op de EK wielrennen in Belgisch-Limburg het gevoel kreeg dat er voor hem kansen lagen. "Ik voelde me in het begin niet goed, maar daarna ging het beter en begon ik erin te geloven"', vertelde de nieuwe Europees kampioen in het flashinterview kort na de finish. Hij had even daarvoor de Nederlander Olav Kooij net achter zich weten te houden.
Het zelfvertrouwen van de 31-jarige Belg, normaal gehuld in het shirt van Soudal Quick-Step, had de afgelopen weken een knauw gekregen door twee valpartijen: in de Renewi Tour en een week geleden in de Cyclassics Hamburg. Er waren daarom ook twijfels of de Belgen in hem een kopman zagen voor de titelstrijd in eigen land. "Het waren moeilijke weken, maar de kritiek en twijfel maakten me sterker. Ik heb tijdens de wedstrijd aangegeven dat ik geloofde dat ik kon winnen. Ik heb het waargemaakt, daar ben ik trots op", aldus de tweevoudig Belgisch kampioen voor wie het zijn veertiende overwinning van het seizoen was. "Ik kwam op het juiste moment naar voren, het is bijna een droom. Ik heb het vertrouwen van de bondscoach niet beschaamd."
Meer uit Sport
HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
2 uur geledenHAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.
4 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).
5 uur geledenKORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.
5 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).
5 uur geledenSANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.
8 uur geledenCALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.
11 uur geleden