Twijfels hielpen getergde Merlier naar Europese wielertitel
HASSELT (ANP) - Het duurde even voordat Tim Merlier tijdens de wegrace op de EK wielrennen in Belgisch-Limburg het gevoel kreeg dat er voor hem kansen lagen. "Ik voelde me in het begin niet goed, maar daarna ging het beter en begon ik erin te geloven"', vertelde de nieuwe Europees kampioen in het flashinterview kort na de finish. Hij had even daarvoor de Nederlander Olav Kooij net achter zich weten te houden.
Het zelfvertrouwen van de 31-jarige Belg, normaal gehuld in het shirt van Soudal Quick-Step, had de afgelopen weken een knauw gekregen door twee valpartijen: in de Renewi Tour en een week geleden in de Cyclassics Hamburg. Er waren daarom ook twijfels of de Belgen in hem een kopman zagen voor de titelstrijd in eigen land. "Het waren moeilijke weken, maar de kritiek en twijfel maakten me sterker. Ik heb tijdens de wedstrijd aangegeven dat ik geloofde dat ik kon winnen. Ik heb het waargemaakt, daar ben ik trots op", aldus de tweevoudig Belgisch kampioen voor wie het zijn veertiende overwinning van het seizoen was. "Ik kwam op het juiste moment naar voren, het is bijna een droom. Ik heb het vertrouwen van de bondscoach niet beschaamd."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Diepe ontgoocheling overheerst bij de shorttracksters na de olympische finale van de aflossing. Daarin kwam Michelle Velzeboer ten val waardoor het team met verder Xandra Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap als nummer 4 naast de medailles greep. "Dit is ontzettend teleurstellend, het is heel veel pech", zei Xandra Velzeboer.
52 minuten geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement weer een plaats gestegen. Dat is te danken aan de shorttrackbroers Melle en Jens van 't Wout, die in Milaan op de 500 meter respectievelijk als tweede en derde eindigden.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen een zilveren medaille behaald op de 500 meter. Zijn broer Jens van 't Wout eindigde als derde en pakte het brons. De zege ging naar de Canadees Steven Dubois. Teun Boer, de derde Nederlandse deelnemer, ging in de finale onderuit.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben bij de Spelen in Milaan na een val naast een medaille gegrepen op de aflossing. In de Milano Ice Skating Arena eindigde het team van Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap in de finale als vierde. Het goud ging naar Zuid-Korea, voor Italië en Canada.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout kan woensdag zijn derde olympische medaille bij de Spelen van Milaan winnen. De 24-jarige Nederlander plaatste zich in de Milano Ice Skating Arena voor de finale van de 500 meter. Eerder won Van 't Wout, die de snelste was in de tweede halve finale, goud op de 1000 en 1500 meter.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft een volgende stap gezet op weg naar zijn derde medaille op de Olympische Spelen in Milaan. De olympisch kampioen op de 1000 en 1500 meter bereikte woensdag de halve finale op de 500 meter.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Suzanne Schulting ontbreekt woensdagavond in de finale van de olympische aflossing in het Nederlandse shorttrackteam. Bondscoach Niels Kerstholt geeft, net als zaterdag tijdens de halve eindstrijd, de voorkeur aan Zoë Florence Deltrap als vierde rijdster. Kopvrouw Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer en Selma Poutsma maken het Oranjeteam compleet.
3 uur geleden