Twijfels hielpen getergde Merlier naar Europese wielertitel
HASSELT (ANP) - Het duurde even voordat Tim Merlier tijdens de wegrace op de EK wielrennen in Belgisch-Limburg het gevoel kreeg dat er voor hem kansen lagen. "Ik voelde me in het begin niet goed, maar daarna ging het beter en begon ik erin te geloven"', vertelde de nieuwe Europees kampioen in het flashinterview kort na de finish. Hij had even daarvoor de Nederlander Olav Kooij net achter zich weten te houden.
Het zelfvertrouwen van de 31-jarige Belg, normaal gehuld in het shirt van Soudal Quick-Step, had de afgelopen weken een knauw gekregen door twee valpartijen: in de Renewi Tour en een week geleden in de Cyclassics Hamburg. Er waren daarom ook twijfels of de Belgen in hem een kopman zagen voor de titelstrijd in eigen land. "Het waren moeilijke weken, maar de kritiek en twijfel maakten me sterker. Ik heb tijdens de wedstrijd aangegeven dat ik geloofde dat ik kon winnen. Ik heb het waargemaakt, daar ben ik trots op", aldus de tweevoudig Belgisch kampioen voor wie het zijn veertiende overwinning van het seizoen was. "Ik kwam op het juiste moment naar voren, het is bijna een droom. Ik heb het vertrouwen van de bondscoach niet beschaamd."
Meer uit Sport
SAKHIR (ANP) - Max Verstappen (28) heeft woensdag zonder noemenswaardige problemen in totaal 136 ronden gereden met zijn nieuwe Red Bull op de eerste testdag in Bahrein. De viervoudige wereldkampioen in de Formule 1 zette in de middagsessie op het Bahrain International Circuit de tweede tijd neer achter de Brit Lando Norris. De Monegask Charles Leclerc klokte de derde tijd in Sakhir.
18 minuten geledenMILAAN (ANP) - Bondscoach Rintje Ritsma van de ploegonderdelen in het langebaanschaatsen beslist pas na de olympische 10 kilometer van vrijdag in welke opstelling hij zondag de ploegenachtervolging bij de mannen van start laat gaan. "Stijn van de Bunt en Jorrit Bergsma rijden vrijdag de 10 kilometer en de vraag is hoe ze daaruit komen", geeft Ritsma als reden.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft na het mislopen van een olympische medaille met de Nederlandse gemengde aflossingsploeg online veel negatieve en boze reacties gekregen. Dat vertelde hij na afloop van de training in de Milano Ice Skating Arena.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Suzanne Schulting wil de komende dagen in Milaan aan bondscoach Niels Kerstholt laten zien dat ze een plaats in de aflossingsploeg verdient. "Ik spreek uit dat ik het heel graag wil, de relay rijden. Het zou ook gek zijn, vanuit mijn kant, als ik dat niet zou doen", vertelde de Friezin na afloop van de training.
4 uur geledenBORMIO (ANP) - De Zwitserse skiër Franjo von Allmen (24) heeft woensdag zijn derde gouden medaille gewonnen op de Olympische Winterspelen van Milaan en Cortina. Dat deed hij op het onderdeel super-G op de flanken van de Stelvio bij Bormio. Hij was 0,13 seconde sneller dan de Amerikaan Ryan Cochran-Siegle, die net als vier jaar geleden zilver won. Von Allmens landgenoot en regerend wereldkampioen Marco Odermatt pakte de bronzen medaille.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - De terugkeer als shorttrackster voelde woensdag voor Suzanne Schulting "heel natuurlijk". Dat vertelde de 28-jarige Friezin na afloop van de training in de Milano Ice Skating Arena.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennistalent Thijs Boogaard is er niet in geslaagd de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam te bereiken. De 17-jarige debutant verloor in Ahoy met 3-6 4-6 van de 23 jaar oudere Zwitser Stan Wawrinka.
5 uur geleden