Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twijfels hielpen getergde Merlier naar Europese wielertitel

Twijfels hielpen getergde Merlier naar Europese wielertitel

HASSELT (ANP) - Het duurde even voordat Tim Merlier tijdens de wegrace op de EK wielrennen in Belgisch-Limburg het gevoel kreeg dat er voor hem kansen lagen. "Ik voelde me in het begin niet goed, maar daarna ging het beter en begon ik erin te geloven"', vertelde de nieuwe Europees kampioen in het flashinterview kort na de finish. Hij had even daarvoor de Nederlander Olav Kooij net achter zich weten te houden.

Het zelfvertrouwen van de 31-jarige Belg, normaal gehuld in het shirt van Soudal Quick-Step, had de afgelopen weken een knauw gekregen door twee valpartijen: in de Renewi Tour en een week geleden in de Cyclassics Hamburg. Er waren daarom ook twijfels of de Belgen in hem een kopman zagen voor de titelstrijd in eigen land. "Het waren moeilijke weken, maar de kritiek en twijfel maakten me sterker. Ik heb tijdens de wedstrijd aangegeven dat ik geloofde dat ik kon winnen. Ik heb het waargemaakt, daar ben ik trots op", aldus de tweevoudig Belgisch kampioen voor wie het zijn veertiende overwinning van het seizoen was. "Ik kwam op het juiste moment naar voren, het is bijna een droom. Ik heb het vertrouwen van de bondscoach niet beschaamd."

Meer uit Sport

Sabalenka mist graveltoernooi Stuttgart door blessure

STUTTGART (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich teruggetrokken van het WTA-toernooi van Stuttgart vanwege een blessure. Dat heeft de Belarussische nummer 1 van de wereld donderdag via Instagram bekendgemaakt. Ze schrijft dat ze de blessure opliep na het masterstoernooi van Miami, dat ze eind maart winnend afsloot.

20 minuten geleden
Red Bull en McLaren bevestigen overstap Lambiase in 2028

MILTON KEYNES (ANP) - De Formule 1-renstal Red Bull heeft bevestigd dat race-engineer Gianpiero Lambiase het team in 2028 aan het einde van zijn contract verlaat. De 45-jarige Italiaans-Britse toeverlaat van viervoudig wereldkampioen Max Verstappen stapt na volgend seizoen over naar concurrent McLaren waar hij hoofd racing wordt, zo maakte dat team enkele minuten later bekend.

21 minuten geleden
Casparij bouwt als 'cultuurleider' aan nieuwe identiteit Oranje

ZEIST (ANP) - Voetbalster Kerstin Casparij hoopt dat in de zomer van 2027 bij het grote publiek duidelijk wordt wat de nieuwe identiteit van Oranje is. "Voor de lichting die het EK in 2017 won was dat succes hun identiteit. De meesten van die generatie zijn er niet meer bij. Nu zijn we met een nieuwe groep iets aan het bouwen. En zijn we op zoek naar de dingen waarmee wij ons willen identificeren", zegt de 25-jarige rechtsback van het Nederlands elftal in aanloop naar twee WK-kwalificatieduels met Frankrijk. Nederland speelt op dinsdag 14 april thuis in Breda en gaat op zaterdag 18 april in Auxerre.

1 uur geleden
Races in Formule 2 verplaatst naar GP's van Miami en Canada

LONDEN (ANP/RTR) - De races in de Formule 2 die op de kalender stonden tijdens de Grote Prijs van Bahrein en de Grote Prijs van Saudi-Arabiƫ in de Formule 1 zijn verplaatst naar de GP's van Miami en Canada in mei. De Formule 2 heeft donderdag in een verklaring bekendgemaakt dat de raceklasse voor het eerst te zien is in Noord-Amerika.

1 uur geleden
Verstappen dreigt race-engineer na 2027 te verliezen aan McLaren

MILTON KEYNES/WOKING (ANP/RTR) - Max Verstappen dreigt na 2027 zijn race-engineer Gianpiero Lambiase bij Red Bull kwijt te raken. De 45-jarige Italiaan maakt na volgend seizoen de overstap naar McLaren, zoals Dagblad De Limburger en De Telegraaf eerder berichtten. Ook de BBC en persbureau Reuters bevestigen de overgang op basis van bronnen.

4 uur geleden
Vos keert na overlijden vader terug in Parijs-Roubaix

ROUBAIX (ANP) - Marianne Vos gaat zondag van start in Parijs-Roubaix. Dat meldt haar ploeg Visma - Lease a Bike op de eigen site. De 38-jarige renster miste afgelopen zondag de Ronde van Vlaanderen vanwege het overlijden van haar vader. Ook liet ze eerder Milaan-Sanremo schieten toen haar vader ernstig ziek was.

5 uur geleden
Wielrenner Laurance wint derde etappe Ronde van Baskenland

BASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.

23 uur geleden