Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twijfels groeiden bij Nageeye door blessureleed

Twijfels groeiden bij Nageeye door blessureleed

SAPPORO (ANP) - Twee keer voelde Abdi Nageeye een pijnscheut in zijn hamstring tijdens de olympische marathon in Sapporo. "Dat was in het begin van de wedstrijd, maar gelukkig was het daarna over", zei de winnaar van het zilver. Het is zijn zwakke plek. Sinds die hamstring scheurde in 2018 tijdens de marathon van Boston heeft Nageeye altijd vrees dat de spier zal opspelen.

"Het blijft een probleem", aldus Nageeye. "Maar ik heb veel oefeningen gedaan voor core stability en dat heeft me echt geholpen. Ik kon goed lopen en voelde zoveel macht tegen het einde."

Toch verliep zijn voorbereiding op de marathon in Sapporo zeker niet vlekkeloos. "In februari kreeg ik last van mijn achillespees en de hele maand maart heb ik niet kunnen trainen. Daarna volgde een knieblessure en was ik weer lang eruit. Op 19 juni ben ik pas echt begonnen met de training. Ik weet nog dat Bashir Abdi, die hier brons wint, mij een rondje lapte op de baan."

Pijntjes

Nageeye twijfelde of hij op tijd fit zou zijn voor de olympische wedstrijd. Hij bracht eerste reserve Michel Butter op de hoogte. Voor de Castricummer betekende het dat hij de marathontraining vol doorzette. De twee hielden nauw contact en toen Nageeye halverwege juli aangaf dat het goed zat, meldde Butter zich af.

"Ik heb hier in Japan goed getraind. Ik had de laatste drie dagen wel last van pijntjes: mijn bil, mijn teen, mijn hamstring. Ik klopte elke keer weer bij de fysio aan, maar ik wist ook dat het een goed teken was. Als ik de fysio vaak nodig heb, begin ik één te worden met mijn lichaam."

Nageeye hoopte ook dat het een warme marathon zou worden. "Ik heb daar echt op getraind en liep zoveel mogelijk op het heetst van de dag om te wennen. Tijdens de race was ik zo gefocust. Ik dronk op tijd, koelde steeds met ijs, liep tactisch goed. Middenin de grote groep was het veel warmer doordat de lopers om me heen hun warmte afstraalden. Dus liep ik meer aan de zijkant, daar voelde je wind en was het aangenamer. Ik merkte echt verschil. Deze marathon was door de hitte genadeloos."

Meer uit Sport

Van de Zandschulp loopt halve finale in Winston-Salem mis

WINSTON-SALEM (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finales van het toernooi van het Amerikaanse Winston-Salem. De mondiale nummer 71 ging in twee sets onderuit tegen de Fransman Benjamin Bonzi, de mondiale nummer 109.

5 uur geleden
Hockeysters treffen Argentinië in finale WK

WAVER (ANP) - De Nederlandse hockeyvrouwen spelen zaterdag in de finale van het wereldkampioenschap tegen Argentinië. De Zuid-Amerikaanse vrouwen rekenden in de halve finale in Waver in België af met Australië: 1-0. Julieta Jankunas maakte het doelpunt.

6 uur geleden
Basketballers in WK-kwalificatie onderuit bij Duitsland

KEULEN (ANP) - De Nederlandse basketballers hebben in de strijd om deelname aan het wereldkampioenschap van volgend jaar een nederlaag geleden. Regerend Duitsland was in Keulen met 99-83 te sterk voor het team van bondscoach Johan Roijakkers. Bij rust was de stand 64-50.

6 uur geleden
Broeders-Bol verbetert Nederlands record op 800 meter opnieuw

ZÜRICH (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft bij de Diamond League-wedstrijd in Zürich het Nederlands record op de 800 meter opnieuw verbeterd. De 26-jarige Nederlandse atlete kwam tot een tijd van 1.54,71. Daarmee was ze een stuk sneller dan zes dagen eerder in Lausanne, toen ze 1.55,41 klokte.

6 uur geleden
Braziliaan Dos Santos verbetert wereldrecord 400 meter horden

ZÜRICH (ANP/RTR) - Alison dos Santos heeft donderdag het wereldrecord op de 400 meter horden verbroken. De Braziliaanse atleet kwam tijdens de wedstrijd uit de Diamond League in Zürich tot een tijd van 45,80 seconden. Dos Santos maakte het verschil in de laatste 100 meter.

7 uur geleden
Griekspoor op US Open tegen als achtste geplaatste Shelton

NEW YORK (ANP) - Tallon Griekspoor heeft het bij de loting van de US Open niet getroffen. De beste Nederlandse tennisser van dit moment is in de eerste ronde gekoppeld aan de Amerikaan Ben Shelton, de nummer 9 van de wereld. Griekspoor neemt zelf de 56e positie in. Het wordt de eerste ontmoeting op de ATP Tour tussen Griekspoor en Shelton.

8 uur geleden
Hockeysters ten koste van België naar finale WK

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben zich geplaatst voor de finale van het wereldkampioenschap in eigen land. In Amstelveen was de regerend wereldkampioen met 1-0 te sterk voor België, de huidige nummer 3 van de wereldranglijst.

8 uur geleden