Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twijfels groeiden bij Nageeye door blessureleed

Twijfels groeiden bij Nageeye door blessureleed

SAPPORO (ANP) - Twee keer voelde Abdi Nageeye een pijnscheut in zijn hamstring tijdens de olympische marathon in Sapporo. "Dat was in het begin van de wedstrijd, maar gelukkig was het daarna over", zei de winnaar van het zilver. Het is zijn zwakke plek. Sinds die hamstring scheurde in 2018 tijdens de marathon van Boston heeft Nageeye altijd vrees dat de spier zal opspelen.

"Het blijft een probleem", aldus Nageeye. "Maar ik heb veel oefeningen gedaan voor core stability en dat heeft me echt geholpen. Ik kon goed lopen en voelde zoveel macht tegen het einde."

Toch verliep zijn voorbereiding op de marathon in Sapporo zeker niet vlekkeloos. "In februari kreeg ik last van mijn achillespees en de hele maand maart heb ik niet kunnen trainen. Daarna volgde een knieblessure en was ik weer lang eruit. Op 19 juni ben ik pas echt begonnen met de training. Ik weet nog dat Bashir Abdi, die hier brons wint, mij een rondje lapte op de baan."

Pijntjes

Nageeye twijfelde of hij op tijd fit zou zijn voor de olympische wedstrijd. Hij bracht eerste reserve Michel Butter op de hoogte. Voor de Castricummer betekende het dat hij de marathontraining vol doorzette. De twee hielden nauw contact en toen Nageeye halverwege juli aangaf dat het goed zat, meldde Butter zich af.

"Ik heb hier in Japan goed getraind. Ik had de laatste drie dagen wel last van pijntjes: mijn bil, mijn teen, mijn hamstring. Ik klopte elke keer weer bij de fysio aan, maar ik wist ook dat het een goed teken was. Als ik de fysio vaak nodig heb, begin ik één te worden met mijn lichaam."

Nageeye hoopte ook dat het een warme marathon zou worden. "Ik heb daar echt op getraind en liep zoveel mogelijk op het heetst van de dag om te wennen. Tijdens de race was ik zo gefocust. Ik dronk op tijd, koelde steeds met ijs, liep tactisch goed. Middenin de grote groep was het veel warmer doordat de lopers om me heen hun warmte afstraalden. Dus liep ik meer aan de zijkant, daar voelde je wind en was het aangenamer. Ik merkte echt verschil. Deze marathon was door de hitte genadeloos."

Meer uit Sport

Volleybalsters verliezen op EK na comeback alsnog van België

BAKOE (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben hun eerste nederlaag geleden op het EK. De ploeg van bondscoach Felix Koslowski ging in de National Gymnastics Arena in Bakoe in Azerbeidzjan in vijf sets onderuit tegen België: 2-3 (25-27 22-25 25-22 25-18 13-15).

4 minuten geleden
Roeiers en roeisters vierzonder naar finale op WK in eigen land

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse roeiers in de vierzonder hebben de finale bereikt op de WK, gehouden op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos. Zowel de vrouwen als de mannen stelden in de halve finales een plek bij de beste drie veilig en kunnen zich opmaken voor de eindstrijd van zaterdag.

8 minuten geleden
NOC*NSF schaft voor golfers aanvullende eisen voor LA2028 af

DEN HAAG (ANP) - NOC*NSF stelt geen aanvullende eisen meer voor golfers om zich te kwalificeren voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De sportkoepel is van mening dat de internationale kwalificatiecriteria voor de Spelen voldoende aansluiten bij de Nederlandse prestatiedoelstelling.

21 minuten geleden
Colapinto ook in 2027 net als Gasly bij F1-team Alpine

ENSTONE (ANP) - Autocoureur Franco Colapinto rijdt ook volgend seizoen voor de Formule 1-renstal Alpine. De 23-jarige Argentijn heeft zijn contract met het team verlengd, meldt Alpine.

2 uur geleden
Wielrenner Eenkhoorn tot eind 2028 bij Soudal Quick-Step

WEVELGEM (ANP) - Pascal Eenkhoorn rijdt tot eind 2028 bij Soudal Quick-Step. De 29-jarige wielrenner heeft zijn contract bij de Belgische WorldTour-formatie, die volgend jaar verdergaat als Soudal Safety Jogger, met twee jaar verlengd.

4 uur geleden
Wereldrecordhouder Sawe meldt zich af voor marathon Berlijn

BERLIJN (ANP/AFP/DPA) - De Keniaanse marathonloper Sabastian Sawe heeft zich vanwege een blessure afgemeld voor de marathon van Berlijn eind september. De 31-jarige Keniaan liep afgelopen april tijdens de marathon van Londen als eerste officieel onder de magische grens van 2 uur (1.59.30).

5 uur geleden
Tsjechen Muchová en Menšík winnen gemengd dubbel US Open

NEW YORK (ANP) - Tennissers Karolina Muchová en Jakub Menšík hebben het gemengd dubbelspel van de US Open gewonnen. Het Tsjechische koppel versloeg in de finale de Zwitserse Belinda Bencic en de Italiaan Flavio Cobolli in de supertiebreak: 5-3 1-6 10-6.

7 uur geleden