Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twijfels groeiden bij Nageeye door blessureleed

Twijfels groeiden bij Nageeye door blessureleed

SAPPORO (ANP) - Twee keer voelde Abdi Nageeye een pijnscheut in zijn hamstring tijdens de olympische marathon in Sapporo. "Dat was in het begin van de wedstrijd, maar gelukkig was het daarna over", zei de winnaar van het zilver. Het is zijn zwakke plek. Sinds die hamstring scheurde in 2018 tijdens de marathon van Boston heeft Nageeye altijd vrees dat de spier zal opspelen.

"Het blijft een probleem", aldus Nageeye. "Maar ik heb veel oefeningen gedaan voor core stability en dat heeft me echt geholpen. Ik kon goed lopen en voelde zoveel macht tegen het einde."

Toch verliep zijn voorbereiding op de marathon in Sapporo zeker niet vlekkeloos. "In februari kreeg ik last van mijn achillespees en de hele maand maart heb ik niet kunnen trainen. Daarna volgde een knieblessure en was ik weer lang eruit. Op 19 juni ben ik pas echt begonnen met de training. Ik weet nog dat Bashir Abdi, die hier brons wint, mij een rondje lapte op de baan."

Pijntjes

Nageeye twijfelde of hij op tijd fit zou zijn voor de olympische wedstrijd. Hij bracht eerste reserve Michel Butter op de hoogte. Voor de Castricummer betekende het dat hij de marathontraining vol doorzette. De twee hielden nauw contact en toen Nageeye halverwege juli aangaf dat het goed zat, meldde Butter zich af.

"Ik heb hier in Japan goed getraind. Ik had de laatste drie dagen wel last van pijntjes: mijn bil, mijn teen, mijn hamstring. Ik klopte elke keer weer bij de fysio aan, maar ik wist ook dat het een goed teken was. Als ik de fysio vaak nodig heb, begin ik één te worden met mijn lichaam."

Nageeye hoopte ook dat het een warme marathon zou worden. "Ik heb daar echt op getraind en liep zoveel mogelijk op het heetst van de dag om te wennen. Tijdens de race was ik zo gefocust. Ik dronk op tijd, koelde steeds met ijs, liep tactisch goed. Middenin de grote groep was het veel warmer doordat de lopers om me heen hun warmte afstraalden. Dus liep ik meer aan de zijkant, daar voelde je wind en was het aangenamer. Ik merkte echt verschil. Deze marathon was door de hitte genadeloos."

Meer uit Sport

Hobbelig circuit Austin zit Verstappen nog dwars

AUSTIN (ANP) - Max Verstappen heeft nog problemen met het hobbelige asfalt op het circuit van Austin, maar de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 was niet ontevreden over zijn resultaten in de vrije trainingen bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten. De coureur van Red Bull reed de tweede tijd in de eerste training en de derde in de tweede sessie.

1 uur geleden
Martín na crash in MotoGP-sprintrace Australië leiding WK kwijt

PHILLIP ISLAND (ANP) - MotoGP-coureur Jorge Martín heeft zijn pols gebroken tijdens de sprintrace bij de Grote Prijs van Australië. De Spaanse wegracer kan zodoende zondag niet meedoen aan de hoofdrace.

1 uur geleden
Honkballers Milwaukee Brewers winnen eerste duel World Series

MILWAUKEE (ANP) - De honkballers van Milwaukee Brewers hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag het eerste duel in de World Series gewonnen. De Brewers trokken in het American Family Field van Milwaukee met 3-2 de winst op de Tampa Bay Rays naar zich toe.

2 uur geleden
Verstappen zet in tweede vrije training in Austin derde tijd neer

N i e u w bericht, meer informatie na 3e alinea: meer tijden en stand

8 uur geleden
Turnster Visser elfde in meerkampfinale, goud Blakely

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) is met een totaal van 52,866 punten elfde geworden in de meerkampfinale bij de WK in Rotterdam. Het goud ging naar de Amerikaanse Skye Blakely, die 55,733 punten bij elkaar turnde.

12 uur geleden
Verstappen rijdt tweede tijd in eerste training op circuit Austin

AUSTIN (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de Grote Prijs van de Verenigde Staten de tweede tijd gereden. De viervoudig wereldkampioen moest op het Circuit of the Americas 0,084 seconde toegeven op de beste tijd van de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari.

13 uur geleden
Skiester Shiffrin richt zich meer op reuzenslalom en super-G

SÖLDEN (ANP) - Skiester Mikaela Shiffrin wil zich in het komende seizoen niet alleen op de slalom richten, maar ook meer aandacht besteden aan de reuzenslalom en de super-G. Dat zei de 31-jarige Amerikaanse aan de vooravond van de eerste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in het Oostenrijkse Sölden. Daar staat dit weekend een reuzenslalom op het programma.

13 uur geleden