Twijfelende racelegende Rossi gaat na TT diep nadenken
ASSEN (ANP) - Valentino Rossi weet niet of hij er volgend jaar nog bij is in de MotoGP. De 42-jarige Italiaan is ontevreden over zijn verrichtingen van dit seizoen en wil de zomerpauze gebruiken om goed na te denken over zijn toekomst.
"Ik moet er ook nog over spreken met het team en Yamaha, maar het gaat tot nog toe niet fantastisch en zoals het er nu voor staat kan ik me moeilijk voorstellen dat ik volgend jaar nog race", zei de negenvoudig kampioen in Assen, waar hij zaterdag in de kwalificaties de twaalfde tijd reed.
Rossi heeft extra reden om over zijn toekomst na te denken. Een steenrijke Saudische prins wil graag dat 'The Doctor' volgend jaar een van de twee Ducati’s bestuurt van het nieuwe MotoGP-team dat Rossi zelf heeft opgericht. Vrijdag kwam naar buiten dat Rossi’s Aramco Racing Team VR46 de komende vijf jaar actief zal zijn in de koningsklasse en de eerstkomende drie jaar op Ducati rijdt.
Hard bestaan
De Saudische prins Abdulaziz bin Abdullah Al Saud liet in een persverklaring onomwonden optekenen dat Rossi en diens halfbroer Luca Marini het gedroomde rijdersduo vormen. "De prins is me voortdurend aan het pushen om volgend jaar in mijn eigen team te rijden, maar op dit moment denk ik dat het een lastig verhaal wordt."
Rossi is een legende in de MotoGP én ook in Assen, waar hij al tien keer won en ook zijn honderdste grandprix-zege vierde. Hij is al bezig aan zijn 26e seizoen in het WK wegrace. "Assen is een geweldig circuit. Het is een baan waar ik echt geniet van het racen, het geeft me altijd een bijzonder gevoel. Dus ik hoop dat ik zondag een goed resultaat kan neerzetten in de TT. Ik hou nog altijd zielsveel van deze sport en de passie is er niet minder om, maar resultaten zijn wel heel belangrijk. Motorracen is ook een hard bestaan; veel trainen, veel stress en veel druk."
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van de Australian Open weten te bereiken. De als eerste geplaatste speelster uit Belarus versloeg in de vierde ronde van het toernooi de Canadese Victoria Mboko met 6-1 7-6 (1).
3 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De basketbalwedstrijd in de Amerikaanse competitie NBA tussen Minnesota Timberwolves en Golden State Warriors is uitgesteld vanwege de veiligheidssituatie in Minneapolis. Eerder op de dag werd in Minneapolis een man doodgeschoten door een agent van de US Border Patrol, de Amerikaanse grenspolitie.
8 uur geledenHERNING (ANP) - De handballers van Frankrijk hebben het recordaantal doelpunten op een EK geëvenaard. De Fransen wonnen in het Deense Herning tegen Portugal hun tweede wedstrijd in de hoofdronde van het evenement met 46-38.
10 uur geledenINZELL (ANP) - De Noor Sander Eitrem heeft twee weken voor de Olympische Spelen als eerste schaatser de 5000 meter onder de 6 minuten gereden. Bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell dook de 23-jarige Eitrem met 5.58,52 onder het wereldrecord van de Fransman Timothy Loubineaud van 6.00,23.
12 uur geledenINZELL (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft twee weken voor de Olympische Spelen in Milaan de zege op de 3000 meter moeten laten aan de Noorse Ragne Wiklund. De regerend wereldkampioene werd met 3.56,96 tweede. Wiklund won in een nieuw baanrecord van 3.54,74. Valérie Maltais uit Canada werd met 3.59,92 derde.
13 uur geledenMAASMECHELEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft op indrukwekkende wijze ook zijn elfde veldrit van het seizoen gewonnen. De 31-jarige wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech was de snelste in de wereldbekerwedstrijd in Maasmechelen. De leider in het klassement evenaarde met zijn vijftigste zege in de wereldbeker het recordaantal overwinningen van de Belg Sven Nys.
14 uur geledenINZELL (ANP) - Joep Wennemars is bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in Inzell als derde geëindigd op de 1000 meter. De regerend wereldkampioen op de kilometer moest met 1.07,23 zijn meerdere erkennen in de Amerikaan Jordan Stolz. Die won in een nieuw baanrecord van 1.06,83 en schreef na de klassementen op de 500 en 1500 meter het derde wereldbekerklassement op zijn naam.
14 uur geleden