Twijfelende racelegende Rossi gaat na TT diep nadenken
ASSEN (ANP) - Valentino Rossi weet niet of hij er volgend jaar nog bij is in de MotoGP. De 42-jarige Italiaan is ontevreden over zijn verrichtingen van dit seizoen en wil de zomerpauze gebruiken om goed na te denken over zijn toekomst.
"Ik moet er ook nog over spreken met het team en Yamaha, maar het gaat tot nog toe niet fantastisch en zoals het er nu voor staat kan ik me moeilijk voorstellen dat ik volgend jaar nog race", zei de negenvoudig kampioen in Assen, waar hij zaterdag in de kwalificaties de twaalfde tijd reed.
Rossi heeft extra reden om over zijn toekomst na te denken. Een steenrijke Saudische prins wil graag dat 'The Doctor' volgend jaar een van de twee Ducati’s bestuurt van het nieuwe MotoGP-team dat Rossi zelf heeft opgericht. Vrijdag kwam naar buiten dat Rossi’s Aramco Racing Team VR46 de komende vijf jaar actief zal zijn in de koningsklasse en de eerstkomende drie jaar op Ducati rijdt.
Hard bestaan
De Saudische prins Abdulaziz bin Abdullah Al Saud liet in een persverklaring onomwonden optekenen dat Rossi en diens halfbroer Luca Marini het gedroomde rijdersduo vormen. "De prins is me voortdurend aan het pushen om volgend jaar in mijn eigen team te rijden, maar op dit moment denk ik dat het een lastig verhaal wordt."
Rossi is een legende in de MotoGP én ook in Assen, waar hij al tien keer won en ook zijn honderdste grandprix-zege vierde. Hij is al bezig aan zijn 26e seizoen in het WK wegrace. "Assen is een geweldig circuit. Het is een baan waar ik echt geniet van het racen, het geeft me altijd een bijzonder gevoel. Dus ik hoop dat ik zondag een goed resultaat kan neerzetten in de TT. Ik hou nog altijd zielsveel van deze sport en de passie is er niet minder om, maar resultaten zijn wel heel belangrijk. Motorracen is ook een hard bestaan; veel trainen, veel stress en veel druk."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Marianne Vos gaat zaterdag niet van start in Milaan-Sanremo. Dat meldt haar ploeg Visma - Lease a Bike op X. Vos is naar huis gegaan vanwege de kritieke gezondheidstoestand van haar vader. "Onze gedachten zijn bij Marianne en haar naasten", schrijft haar ploeg.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Elisa Longo Borghini gaat zaterdag niet van start in Milaan-Sanremo door ziekte. Dat heeft haar ploeg UAE Team ADQ vrijdag bekendgemaakt. Volgens haar ploeg is de Italiaans kampioene 's nachts ziek geworden door een virus.
1 uur geledenKOKSIJDE (ANP) - Wielrenner Dylan Groenewegen heeft de Bredene Koksijde Classic gewonnen. In een uitgedunde groep was de renner van Unibet Rose Rockets sneller in de sprint dan de Duitser Pascal Ackermann en Pavel Bittner uit Tsjechië.
2 uur geledenSHENZHEN (ANP/AFP) - De Australische zwemmer Cameron McEvoy heeft het zeventien jaar oude wereldrecord op de 50 meter vrije slag verbeterd. De Australiër was in een wedstrijd in het Chinese Shenzhen met 20,88 seconden 0,03 seconde sneller dan het oude record, dat de Braziliaan Cesar Cielo in het tijdperk van de snelle zwempakken in 2009 had neergezet.
2 uur geledenHINWIL (ANP) - Jonathan Wheatley vertrekt na elf maanden als teambaas van de Formule 1-renstal Audi. De 58-jarige Brit vertrekt om persoonlijke redenen per direct, meldt het team. Mattia Binotto, projectmanager van Audi F1, neemt de taken van de teambaas voorlopig waar.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het golftoernooi KLM Open keert in 2027 terug naar de Kennemer Golf & Country Club in Zandvoort. Dat meldt de organisatie in een persbericht. Dit jaar is het evenement van 4 tot en met 7 juni nog op The International bij Amsterdam, opnieuw met oud-voetballer Ruud Gullit als toernooidirecteur.
6 uur geledenTORUN (ANP) - Lieke Klaver is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun doorgedrongen tot de halve finales van de 400 meter. De 27-jarige atlete won in de Kujawsko-Pomorska Arena met gemak haar serie in een tijd van 51,48. De halve finales zijn vrijdagavond.
7 uur geleden