Twijfelende racelegende Rossi gaat na TT diep nadenken
ASSEN (ANP) - Valentino Rossi weet niet of hij er volgend jaar nog bij is in de MotoGP. De 42-jarige Italiaan is ontevreden over zijn verrichtingen van dit seizoen en wil de zomerpauze gebruiken om goed na te denken over zijn toekomst.
"Ik moet er ook nog over spreken met het team en Yamaha, maar het gaat tot nog toe niet fantastisch en zoals het er nu voor staat kan ik me moeilijk voorstellen dat ik volgend jaar nog race", zei de negenvoudig kampioen in Assen, waar hij zaterdag in de kwalificaties de twaalfde tijd reed.
Rossi heeft extra reden om over zijn toekomst na te denken. Een steenrijke Saudische prins wil graag dat 'The Doctor' volgend jaar een van de twee Ducati’s bestuurt van het nieuwe MotoGP-team dat Rossi zelf heeft opgericht. Vrijdag kwam naar buiten dat Rossi’s Aramco Racing Team VR46 de komende vijf jaar actief zal zijn in de koningsklasse en de eerstkomende drie jaar op Ducati rijdt.
Hard bestaan
De Saudische prins Abdulaziz bin Abdullah Al Saud liet in een persverklaring onomwonden optekenen dat Rossi en diens halfbroer Luca Marini het gedroomde rijdersduo vormen. "De prins is me voortdurend aan het pushen om volgend jaar in mijn eigen team te rijden, maar op dit moment denk ik dat het een lastig verhaal wordt."
Rossi is een legende in de MotoGP én ook in Assen, waar hij al tien keer won en ook zijn honderdste grandprix-zege vierde. Hij is al bezig aan zijn 26e seizoen in het WK wegrace. "Assen is een geweldig circuit. Het is een baan waar ik echt geniet van het racen, het geeft me altijd een bijzonder gevoel. Dus ik hoop dat ik zondag een goed resultaat kan neerzetten in de TT. Ik hou nog altijd zielsveel van deze sport en de passie is er niet minder om, maar resultaten zijn wel heel belangrijk. Motorracen is ook een hard bestaan; veel trainen, veel stress en veel druk."
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.
8 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.
1 dag geledenSOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.
1 dag geledenVARNA (ANP) - Turnster Floor Slooff (19) heeft bij de World Challenge Cup in het Bulgaarse Varna brons gegrepen in de finale op het onderdeel vloer. De turnster uit Driehuis behaalde een score van 12,800 punten en hoefde daarmee alleen de Britse turnsters Shantae-Eve Asiedua Amankwhaah (13,233) en Grace Davies (12,966) voor zich te dulden.
1 dag geledenASTANA (ANP) - Judoka Michael Korrel heeft zijn eerste medaille gewonnen sinds zijn terugkeer van een schorsing. De 32-jarige Nederlander won bij het Grand Slam in het Kazachse Astana de strijd om het brons in de klasse tot 100 kilogram van de Rus Idar Bifov. Korrel keerde begin dit jaar terug na een jaar te hebben gemist vanwege administratieve fouten rond dopingcontroles.
1 dag geleden