Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twentse zonneauto loopt in op Belgische koploper in Australië

Twentse zonneauto loopt in op Belgische koploper in Australië

COOBER PEDY (ANP) - Een zonneauto uit Twente rukt iets op in een race dwars door Australië. De achterstand op koploper Leuven wordt kleiner. Het verschil is nog ongeveer 20 kilometer, na meer dan 2100 kilometer racen. De auto's hebben nog ongeveer 1000 kilometer voor de boeg. Delft zakt weg, maar is nog wel derde in de tussenstand van de World Solar Challenge. Groningen is zevende.

De auto's vertrokken zondagochtend in alle vroegte uit de stad Darwin in het hoge noorden van Australië. Zonder een druppel brandstof moeten ze ruim 3000 kilometer rijden naar Adelaide in het zuiden. De studenten uit Leuven zijn in de buurt van de mijnwerkersstad Coober Pedy, op 2137 kilometer van Darwin. De Twentse auto heeft 2112 kilometer afgelegd. Daarmee is de achterstand dinsdag teruggebracht van ruim 50 kilometer naar ruim 20 kilometer.

Meer uit Binnenland

Milieudefensie hoopt dat Hoge Raad Shell dwingt tot CO2-reductie

DEN HAAG (ANP) - De klimaatzaak van Milieudefensie tegen Shell nadert zijn ontknoping. De milieuorganisatie en het grote olie- en gasbedrijf treffen elkaar vrijdag voor de Hoge Raad, die het laatste oordeel in de zaak velt. De eisers blijven hopen dat Shell een concreet percentage krijgt opgelegd waarmee het de uitstoot van broeikasgassen die het veroorzaakt moet verminderen.

14 minuten geleden
Drugs gevonden bij fruit in Lidl-filialen Brabant en Limburg

MAASTRICHT (ANP) - In een aantal filialen van supermarktketen Lidl in Brabant en Limburg zijn maandag verdovende middelen aangetroffen tussen partijen fruit. Dit fruit was verpakt in grote dozen. De dozen zijn allemaal afkomstig uit hetzelfde distributiecentrum van de supermarktketen.

17 minuten geleden
Amerikaanse straf Singh door rechter omgezet naar levenslang

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft dinsdag de Amerikaanse straf van de 81-jarige Jaitsen Singh omgezet naar een levenslange celstraf in Nederland. Singh kreeg in 1986 in de Verenigde Staten, waar hij destijds woonde, 56 jaar tot levenslang voor de moord op zijn vrouw en stiefdochter en de uitlokking daarvan.

30 minuten geleden
OM: Malek F. ontoerekeningsvatbaar voor moordpoging tbs-kliniek

GRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie stelt dat tbs'er Malek F. (39) volledig ontoerekeningsvatbaar was toen hij op 6 april vorig jaar een medepatiënt in de Groningse Mesdagkliniek neerstak. De officier van justitie heeft de rechtbank daarom gevraagd de verdachte te ontslaan van rechtsvervolging en om voortzetting van de eerder opgelegde tbs-maatregel.

1 uur geleden
Advocaten Saïd R. boos omdat gesprekken in EBI hoorbaar waren

VUGHT (ANP) - De advocaten van Saïd R. (53) zijn boos, omdat volgens hen meegeluisterd kon worden met vertrouwelijke gesprekken die zij voerden met hun cliënt in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI). "Wij vinden dit bijzonder vervelend", zei Mark Dunsbergen dinsdag op een zitting van het Marengo-proces in Vught.

1 uur geleden
Tbs'er Malek F. bekent moordpoging in Mesdagkliniek

GRONINGEN (ANP) - De tbs'er Malek F. (39) heeft dinsdag in de rechtbank in Groningen bekend dat hij op 6 april vorig jaar een medepatiënt, een joodse man, in de Groningse Mesdagkliniek heeft geprobeerd te doden. F. verklaarde dat hij dit deed in opdracht van stemmen die hij hoorde in zijn hoofd na het wisselen van medicijnen.

1 uur geleden
Bolle Jos krijgt celstraf, boete en havenverbod voor drugssmokkel

DENDERMONDE (ANP/BELGA) - De voortvluchtige drugscrimineel Bolle Jos heeft van de Dendermondse strafrechter dinsdag acht jaar gevangenisstraf gekregen voor drugssmokkel vanuit Sierra Leone naar Antwerpen. De rechter legde hem ook een boete van 80.000 euro op en een havenverbod van tien jaar.

2 uur geleden