Twente wil dat NAM direct stopt met injecteren afvalwater
DENEKAMP (ANP) - Vier Twentse gemeenten willen dat de Nederlandse Aardolie Maatschappij NAM direct stopt met het injecteren van afvalwater van de oliewinning in lege gasvelden in Twente. De gemeenten willen ook dat staatssecretaris Hans Vijlbrief van Mijnbouw onderzoek laat doen naar een andere manier van het verwerken van afvalwater van de NAM. Ook het proces van de oliewinning zou onderzocht moeten worden.
Dat schrijven Losser, Dinkelland, Tubbergen en Oldenzaal vrijdag in een brief aan de bewindsman. De gemeenten zijn erg teleurgesteld dat Vijlbrief geen gehoor geeft aan een oproep uit de Tweede Kamer om direct met de afvalwaterinjectie te stoppen. Hij liet weten dat dat niet kan, omdat de NAM een vergunning heeft voor het injecteren van afvalwater en zich aan de voorwaarden houdt.
Bij de oliewinning in Schoonebeek blijft veel afvalwater over. De NAM pompt dat naar lege gasvelden in Twente, waar het wordt opgeslagen. Eerder onderzoek toonde aan dat het afvalwater vervuild is met chemicaliën. Dat zou de bodem ernstig kunnen vervuilen. Twentenaren zijn ook bang voor verzakkingen en aardschokken.
De Twentse gemeenten vinden dat Vijlbrief moet kijken naar de ernst van eerdere overtredingen die de NAM beging. Bovendien ontbreekt volgens hen het maatschappelijk draagvlak voor de werkwijze. De NAM heeft aangekondigd dat de afvalwaterinjecties in Twente waarschijnlijk binnen enkele jaren stoppen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat verwacht de komende drie vrijdagen een drukke middagspits, omdat de zomervakantie dan steeds begint in de verschillende regio's. Ook staan op meerdere plekken werkzaamheden gepland. Vakantieverkeer moet daarom rekening houden met omleidingen en extra reistijd, aldus de verkeersdienst.
14 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een ruime meerderheid van 246 gemeenten heeft minder vluchtelingen met een verblijfsvergunning van een huis voorzien dan moet van het kabinet. Dat komt neer op ruim zeven op de tien. Zestig gemeenten voldoen al jaren niet aan de wettelijke taakstelling. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van cijfers van het ministerie van Binnenlandse Zaken.
37 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het huis van toenmalig minister van Justitie en Veiligheid Ferd Grapperhaus is meerdere keren beklad tijdens de coronapandemie. Hij liet tijdens zijn verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona foto's zien van de bekladdingen. Grapperhaus werd emotioneel toen hij erover begon.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Strafbare feiten speelden geen rol bij drie branden die afgelopen april op Nederlandse militaire terreinen woedden. Dat is de conclusie van onderzoeken van de Koninklijke Marechaussee (Kmar), meldt zij woensdag.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het meisje van 15 jaar uit het Groningse Meerstad dat verdacht wordt van dubbele moord op haar ouders blijft negentig dagen langer vastzitten. Dat meldt het Openbaar Ministerie Noord-Nederland woensdag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De burgemeester van Den Haag heeft een noodbevel afgekondigd om de komst van trekkers te beperken. Het is niet toegestaan om met meer dan twintig tractoren of ander zwaar materieel actie te voeren bij de Koekamp in de stad.
1 uur geledenVUGHT (ANP) - De staatssecretaris van Justitie en Veiligheid moet opnieuw beslissen of Willem Holleeder een jaar langer in de Extra Beveiligde Inrichting in Vught moet blijven. Een eerder besluit hiertoe is vernietigd door de Raad voor de Strafrechtstoepassing en Jeugdbescherming (RSJ). Dat is de uitkomst van een beroepsprocedure van de advocaat van Holleeder, Chaimae Ihattaren.
2 uur geleden