Twente-vrouwen missen eerste kans op titel door 2-2 in Utrecht
UTRECHT (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben hun eerste kans om voor de negende keer landskampioen te worden verspeeld. De club uit Enschede speelde gelijk bij FC Utrecht (2-2), terwijl een zege nodig was om twee duels voor het einde titelhouder Ajax op een onoverbrugbare achterstand te zetten. Het was pas het derde puntenverlies van de ploeg van trainer Joran Pot dit seizoen.
Twente heeft na twintig wedstrijden 53 punten, Ajax pakte er 45 in negentien duels. De koploper kan donderdag alsnog kampioen worden, als Ajax in het restant van het duel met AZ niet wint. De wedstrijd werd zaterdag in de negende minuut bij een stand van 0-0 definitief gestaakt na een botsing tussen AZ-keepster Femke Liefting en Ajax-speelster Chasity Grant, waarbij Liefting een hersenschudding opliep.
Tegenvallers voor Twente op het niet geheel volgepakte sportcomplex Zoudenbalch waren het geblesseerd afhaken van keepster Daniëlle de Jong in de warming-up en de vroege wissel van de eveneens geblesseerde Liz Rijsbergen.
Gelijk met rust
Het nam niet weg dat Twente vanaf de aftrap dominant was, al had het moeite grote uitgespeelde kansen te creëren. Na een eerdere mislukte poging was het halverwege de eerste helft alsnog Marisa Olislagers die de bezoekers op voorsprong zette. Het afstandsschot van de tienvoudig international in de bovenhoek zorgde al voor een bescheiden feestje bij de dug-out van Twente.
Utrecht kwam via een individuele actie van Lotje de Keijzer in de 39e minuut langszij. Vlak na rust belandde een van richting veranderde voorzet op de Twentse lat. Amber Visscher zorgde een kwartier voor tijd met een afstandsschot alsnog voor de verrassende Utrechtse voorsprong.
Spannende slotfase
International Caitlin Dijkstra leidde met de gelijkmaker in de 90e minuut een spannende slotfase in, maar tot een winnende treffer kwam het niet meer. Twente komt woensdag 1 mei voor het eerst zelf weer in actie, bij nummer 4 Fortuna Sittard.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot beleeft met Liverpool zijn zwaarste seizoen ooit. Dat gaf de Nederlandse coach toe op de persconferentie in aanloop naar de wedstrijd tegen Sunderland. "Dit is zonder twijfel mijn moeilijkste seizoen", zei Slot, die vorig jaar met Liverpool de titel veroverde in de Premier League. "In andere seizoenen die ik heb meegemaakt als coach waren er alleen maar positieve dingen. Dat we zo vaak verliezen, is uitzonderlijk. De spelers zijn er niet aan gewend en ik ook niet."
6 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de selectie versterkt met Nick Marsman. De 35-jarige doelman komt transfervrij over na een avontuur in Japan en tekent een contract tot het einde van het seizoen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie. De doelman trainde dinsdag al mee met de groep.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Doelman Matej Kovar van PSV is binnen enkele weken weer beschikbaar. De Tsjech heeft een blessure, maar er is sprake van lichte schade, meldt de koploper van de Eredivisie in een medische update. Kovar raakte vorige week geblesseerd in de laatste training voor het duel met FC Groningen.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Middenvelder Jack Grealish komt dit seizoen niet meer in actie voor zijn club Everton. De 39-voudig Engels international is geopereerd aan een stressfractuur in zijn voet. "Ik wilde niet dat het seizoen zo zou eindigen, maar zo is voetbal nu eenmaal. Ik baal er enorm van", schreef Grealish (30) op sociale media. "De operatie is achter de rug en nu ligt alle focus op mijn herstel. Ik weet zeker dat ik fitter, sterker en beter terugkom dan voorheen."
10 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.
21 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.
1 dag geledenVALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
1 dag geleden