Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twente-vrouwen missen eerste kans op titel door 2-2 in Utrecht

Twente-vrouwen missen eerste kans op titel door 2-2 in Utrecht

UTRECHT (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben hun eerste kans om voor de negende keer landskampioen te worden verspeeld. De club uit Enschede speelde gelijk bij FC Utrecht (2-2), terwijl een zege nodig was om twee duels voor het einde titelhouder Ajax op een onoverbrugbare achterstand te zetten. Het was pas het derde puntenverlies van de ploeg van trainer Joran Pot dit seizoen.

Twente heeft na twintig wedstrijden 53 punten, Ajax pakte er 45 in negentien duels. De koploper kan donderdag alsnog kampioen worden, als Ajax in het restant van het duel met AZ niet wint. De wedstrijd werd zaterdag in de negende minuut bij een stand van 0-0 definitief gestaakt na een botsing tussen AZ-keepster Femke Liefting en Ajax-speelster Chasity Grant, waarbij Liefting een hersenschudding opliep.

Tegenvallers voor Twente op het niet geheel volgepakte sportcomplex Zoudenbalch waren het geblesseerd afhaken van keepster Daniëlle de Jong in de warming-up en de vroege wissel van de eveneens geblesseerde Liz Rijsbergen.

Gelijk met rust

Het nam niet weg dat Twente vanaf de aftrap dominant was, al had het moeite grote uitgespeelde kansen te creëren. Na een eerdere mislukte poging was het halverwege de eerste helft alsnog Marisa Olislagers die de bezoekers op voorsprong zette. Het afstandsschot van de tienvoudig international in de bovenhoek zorgde al voor een bescheiden feestje bij de dug-out van Twente.

Utrecht kwam via een individuele actie van Lotje de Keijzer in de 39e minuut langszij. Vlak na rust belandde een van richting veranderde voorzet op de Twentse lat. Amber Visscher zorgde een kwartier voor tijd met een afstandsschot alsnog voor de verrassende Utrechtse voorsprong.

Spannende slotfase

International Caitlin Dijkstra leidde met de gelijkmaker in de 90e minuut een spannende slotfase in, maar tot een winnende treffer kwam het niet meer. Twente komt woensdag 1 mei voor het eerst zelf weer in actie, bij nummer 4 Fortuna Sittard.

Meer uit Voetbal

FIFA-baas Infantino: gezondheid en welzijn spelers belangrijk

ZÜRICH (ANP/RTR) - De gezondheid en het welzijn van voetballers zijn belangrijke thema's voor de FIFA. Dat zegt voorzitter Gianni Infantino in reactie op de kritiek op de volle speelkalender, met komende zomer het WK voor clubs in de Verenigde Staten met 32 deelnemers.

53 minuten geleden
Club Depay ontslaat trainer na nederlaag tegen Fluminense

SÃO PAULO (ANP/RTR) - Corinthians heeft trainer Ramón Díaz ontslagen. De Braziliaanse club van Oranje-international Memphis Depay nam dat besluit na de nederlaag tegen Fluminense van woensdag.

3 uur geleden
ManUnited na ontsnapping tegen Lyon in halve finale Europa League

MANCHESTER (ANP) - Manchester United kan een flets seizoen nog altijd glans geven met een grote prijs. De Engelse club van coach Rúben Amorim bereikte de halve finales van de Europa League door Olympique Lyon uit te schakelen. Na het gelijkspel vorige week in Lyon (2-2) won United in een knotsgekke wedstrijd na verlenging met 5-4.

11 uur geleden
Tottenham Hotspur bereikt halve finale Europa League

FRANKFURT (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de halve finales bereikt van de Europa League. De Engelse club van coach Ange Postecoglou won met 1-0 bij Eintracht Frankfurt. De eerste wedstrijd in Londen was in 1-1 geëindigd.

11 uur geleden
Aanvoerder Van Dijk verlengt contract bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Virgil van Dijk speelt ook na dit seizoen bij Liverpool. De Engelse koploper meldt via de eigen mediakanalen dat de 33-jarige Nederlandse aanvoerder zijn aflopende contract met twee jaar verlengt.

1 dag geleden
Farioli blijft zwijgen over titel: nog vijf duels en 15 punten

AMSTERDAM (ANP) - Ajax staat zondag in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht mogelijk voor de grootste hindernis richting de 37e landstitel. "We staan voor een enorme uitdaging", blikte trainer Francesco Farioli donderdag op een persconferentie vooruit op de krachtmeting met de nummer 4 van de Eredivisie. "We zijn voorbereid op een verhitte sfeer in het stadion en treffen een ploeg die het ons in Amsterdam ook heel lastig heeft gemaakt. We waren toen vooral voor rust erg dominant maar kwamen niet verder dan een gelijkspel."

1 dag geleden
Ajax mist verdediger Baas en doelman Pasveer tegen FC Utrecht

AMSTERDAM (ANP) - Youri Baas mist zondag de uitwedstrijd van Ajax tegen FC Utrecht. De verdediger is onvoldoende hersteld van een blessure die hij eind vorige maand in een duel met PSV opliep.

1 dag geleden