Twente-vrouwen missen eerste kans op titel door 2-2 in Utrecht
UTRECHT (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben hun eerste kans om voor de negende keer landskampioen te worden verspeeld. De club uit Enschede speelde gelijk bij FC Utrecht (2-2), terwijl een zege nodig was om twee duels voor het einde titelhouder Ajax op een onoverbrugbare achterstand te zetten. Het was pas het derde puntenverlies van de ploeg van trainer Joran Pot dit seizoen.
Twente heeft na twintig wedstrijden 53 punten, Ajax pakte er 45 in negentien duels. De koploper kan donderdag alsnog kampioen worden, als Ajax in het restant van het duel met AZ niet wint. De wedstrijd werd zaterdag in de negende minuut bij een stand van 0-0 definitief gestaakt na een botsing tussen AZ-keepster Femke Liefting en Ajax-speelster Chasity Grant, waarbij Liefting een hersenschudding opliep.
Tegenvallers voor Twente op het niet geheel volgepakte sportcomplex Zoudenbalch waren het geblesseerd afhaken van keepster Daniëlle de Jong in de warming-up en de vroege wissel van de eveneens geblesseerde Liz Rijsbergen.
Gelijk met rust
Het nam niet weg dat Twente vanaf de aftrap dominant was, al had het moeite grote uitgespeelde kansen te creëren. Na een eerdere mislukte poging was het halverwege de eerste helft alsnog Marisa Olislagers die de bezoekers op voorsprong zette. Het afstandsschot van de tienvoudig international in de bovenhoek zorgde al voor een bescheiden feestje bij de dug-out van Twente.
Utrecht kwam via een individuele actie van Lotje de Keijzer in de 39e minuut langszij. Vlak na rust belandde een van richting veranderde voorzet op de Twentse lat. Amber Visscher zorgde een kwartier voor tijd met een afstandsschot alsnog voor de verrassende Utrechtse voorsprong.
Spannende slotfase
International Caitlin Dijkstra leidde met de gelijkmaker in de 90e minuut een spannende slotfase in, maar tot een winnende treffer kwam het niet meer. Twente komt woensdag 1 mei voor het eerst zelf weer in actie, bij nummer 4 Fortuna Sittard.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Rasmus Højlund vervolgt zijn carrière bij Napoli. De 23-jarige aanvaller kwam het afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor de club uit Napels, die de Deen nu definitief overneemt van Manchester United.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft de Noor Travis Hernes definitief vastgelegd. De 20-jarige middenvelder werd het afgelopen seizoen al gehuurd van Newcastle United en kwam bij Groningen tot elf optredens, waarvan drie als basisspeler. Groningen heeft de koopoptie in het huurcontract gelicht en de voetballer voor vier jaar vastgelegd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Aan het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico doen meer spelers van Nederlandse clubs mee dan ooit. Uit de Eredivisie zijn 33 voetballers geselecteerd, uit de eerste divisie 5. Gezamenlijk is dat het dubbele van de 19 van het WK in 2022 in Qatar. Het komende wereldkampioenschap telt met 48 ook meer deelnemers dan ooit.
3 uur geledenRABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.
16 uur geledenRIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
18 uur geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
18 uur geleden