Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twente-vrouwen missen eerste kans op titel door 2-2 in Utrecht

Twente-vrouwen missen eerste kans op titel door 2-2 in Utrecht

UTRECHT (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben hun eerste kans om voor de negende keer landskampioen te worden verspeeld. De club uit Enschede speelde gelijk bij FC Utrecht (2-2), terwijl een zege nodig was om twee duels voor het einde titelhouder Ajax op een onoverbrugbare achterstand te zetten. Het was pas het derde puntenverlies van de ploeg van trainer Joran Pot dit seizoen.

Twente heeft na twintig wedstrijden 53 punten, Ajax pakte er 45 in negentien duels. De koploper kan donderdag alsnog kampioen worden, als Ajax in het restant van het duel met AZ niet wint. De wedstrijd werd zaterdag in de negende minuut bij een stand van 0-0 definitief gestaakt na een botsing tussen AZ-keepster Femke Liefting en Ajax-speelster Chasity Grant, waarbij Liefting een hersenschudding opliep.

Tegenvallers voor Twente op het niet geheel volgepakte sportcomplex Zoudenbalch waren het geblesseerd afhaken van keepster Daniëlle de Jong in de warming-up en de vroege wissel van de eveneens geblesseerde Liz Rijsbergen.

Gelijk met rust

Het nam niet weg dat Twente vanaf de aftrap dominant was, al had het moeite grote uitgespeelde kansen te creëren. Na een eerdere mislukte poging was het halverwege de eerste helft alsnog Marisa Olislagers die de bezoekers op voorsprong zette. Het afstandsschot van de tienvoudig international in de bovenhoek zorgde al voor een bescheiden feestje bij de dug-out van Twente.

Utrecht kwam via een individuele actie van Lotje de Keijzer in de 39e minuut langszij. Vlak na rust belandde een van richting veranderde voorzet op de Twentse lat. Amber Visscher zorgde een kwartier voor tijd met een afstandsschot alsnog voor de verrassende Utrechtse voorsprong.

Spannende slotfase

International Caitlin Dijkstra leidde met de gelijkmaker in de 90e minuut een spannende slotfase in, maar tot een winnende treffer kwam het niet meer. Twente komt woensdag 1 mei voor het eerst zelf weer in actie, bij nummer 4 Fortuna Sittard.

Meer uit Voetbal

Trotse Belgische captain Tielemans: voeten laten spreken tegen VS

SEATTLE (ANP) - Youri Tielemans (29) stapte in de nacht van maandag op dinsdag als de trotse captain van het veld na de 4-1-overwinning op de VS. "Ik ben trots op het team. Iedereen heeft alles gegeven", zei Tielemans in de catacomben van het Seattle Stadium. "Ik ben heel blij met de kwalificatie voor de kwartfinales. En ik ben heel blij met de manier waarop we hebben gespeeld."

1 uur geleden
Garcia stelt dat België het speelplan tegen VS goed uitvoerde

SEATTLE (ANP) - Bondscoach Rudy Garcia vindt dat de Belgische ploeg zich in de achtste finales van het WK voetbal van zijn beste kant heeft laten zien. "We hebben ons speelplan uitgevoerd. Het is een mooie kwalificatie geworden", stelde Garcia na afloop van de 4-1-overwinning tegen de VS in Seattle.

3 uur geleden
Bondscoach Pochettino stelt dat VS slechte dag had tegen België

SEATTLE (ANP) - Bondscoach Mauricio Pochettino vond dat de VS "nooit in de wedstrijd is geweest" tegen België. "Het was een hele slechte dag. Dat kan een keer gebeuren. We hadden dat vandaag. Op een WK is het dan voorbij", zei Pochettino na afloop van de uitschakeling op het WK na een 4-1-nederlaag van de VS tegen België.

3 uur geleden
Afgang VS tegen België volgens media 'gerechtigheid'

DEN HAAG (ANP) - In kranten en media klinkt na de achtste finale tussen de VS en België vooral het woord "gerechtigheid". "Wat moet ene Donald Trump vannacht gedacht hebben?" en "de gerechtigheid zélf geclaimd", schrijft het Belgische Sporza in een wedstrijdverslag met de kop "Bye bye, USA!".

3 uur geleden
België verslaat VS en speelt in kwartfinales WK tegen Spanje

SEATTLE (ANP) - België heeft in de achtste finales van het WK in het Seattle Stadium met 4-1 gewonnen van gastland VS. De ploeg van bondscoach Rudy Garcia treft Spanje vrijdag in de kwartfinales van het toernooi in Inglewood. Voor de VS is het WK in eigen land voorbij.

4 uur geleden
Ook VS hekelt Chinese rakettest in Stille Oceaan

WASHINGTON (ANP) - Washington heeft zich kritisch uitgelaten over de rakettest die China maandag uitvoerde in de Stille Oceaan vanaf een onderzeeër. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt grote zorgen te hebben over de "snelle en ondoorzichtige" uitbreiding van het Chinese kernwapenarsenaal.

5 uur geleden
Amerikaanse fans juichen Balogun toe voor duel met België

SEATTLE (ANP) - Het Amerikaanse publiek in Seattle juicht de terugkeer van Folarin Balogun in de nationale ploeg massaal toe. De tienduizenden fans klapten en juichten toen de naam van de spits werd omgeroepen tijdens de opstelling van de VS. Balogun staat in het basiselftal in de achtste finales van het WK tegen België.

5 uur geleden