Twente-trainer Jans: onze beste prestatie tot nu toe
ENSCHEDE (ANP) - Trainer Ron Jans vond het gelijkspel tegen PSV de beste prestatie van FC Twente dit seizoen. "Voor de tweede helft moet ik mijn ploeg een enorm compliment geven. We waren minimaal gelijkwaardig en misschien zelfs wat beter", zei hij na de 1-1.
Halverwege zag het er nog niet naar uit dat Twente een resultaat aan het duel over zou houden. PSV was veel beter en creëerde de nodige kansen. Alleen Donyell Malen wist te scoren. "PSV heeft de eerste helft laten zien hoeveel potentie ze hebben. We kwamen niet onder hun druk uit. Ik vond ze echt heel goed voetballen", aldus Jans.
Twente hield hoop. Jans: "De tweede helft is bij PSV wel vaker minder goed. Dat zag je ook in de Europa League tegen PAOK Saloniki. De intensiteit bij PSV ging terug."
Twente kwam langszij via een strafschop van Danilo, gegeven na hands van Cody Gakpo. Voor rust miste PSV juist een strafschop. Doelman Joël Drommel redde goed op een inzet van Eran Zahavi. "Ik geloof soms in het lot. Het was gewoon geen penalty, dan mag die er ook niet in", zei Jans, die de strafschop voor zijn eigen ploeg ook niet terecht vond. "Volgens de regel klopt het. Maar ik ben het niet eens met de regel."
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Barcelona-trainer Hansi Flick heeft Robert Lewandowski en Dani Olmo terug in zijn selectie voor het competitieduel van zondag met Elche. De Poolse aanvaller en de Spaanse vleugelspeler keren terug na blessures, die beiden onder meer de Clásico kostten. De topper tegen Real Madrid ging afgelopen zondag in de Spaanse hoofdstad met 2-1 verloren.
2 uur geledenGENUA (ANP/AFP) - De Italiaanse voetbalclub Genoa heeft trainer Patrick Vieira ontslagen. Dat meldt de club uit Genua zaterdag in een korte verklaring op de website. Genoa staat laatste in de Serie A met slechts 3 punten uit negen duels. Voormalig Frans international Vieira (49) was sinds november 2024 in dienst van de club.
6 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt het zondag tegen FC Twente op met Etienne Vaessen in het doel. De keeper ontving donderdag in het verloren bekerduel met Sparta in Rotterdam (5-2) een rode kaart wegens hands buiten het strafschopgebied. Die kaart is geseponeerd, melden de Groningers zaterdagochtend.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari blijft toveren voor PSV. De spelmaker had met twee fraaie doelpunten een groot aandeel in de eenvoudige zege van de kampioen op Fortuna Sittard (5-2). Hij scoorde zondag drie keer in de topper tegen Feyenoord in De Kuip (2-3).
19 uur geledenPARIJS (ANP) - Jannik Sinner staat in de halve finale van het masterstoernooi van Parijs. De als tweede geplaatste Italiaan versloeg Ben Shelton in de kwartfinale : 6-3 6-3. De Amerikaan was als vijfde geplaatst.
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV verwacht in 2027 te beginnen met de uitbreiding van het Philips Stadion met minimaal 10.000 plekken. Tijdens de verbouwing, die naar verwachting drie jaar duurt, denken de Eindhovenaren in het stadion te kunnen blijven voetballen. Dat meldt de landskampioen in een persbericht.
22 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV begint met Guus Til in de spits aan het thuisduel met Fortuna Sittard. Hij krijgt de voorkeur boven Ricardo Pepi, die op de bank zit als de wedstrijd om 20.00 uur in het Philips Stadion begint.
22 uur geleden