Twente naar Luxemburg of Servië, AZ bij winst tegen Dundee United
NYON (ANP) - FC Twente neemt het in de derde voorronde van de Conference League op tegen het Luxemburgse Racing FC Union of het Servische FK Cukaricki. AZ, dat eerst nog uitkomt in de tweede voorronde, treft bij winst Dundee United uit Schotland.
Racing FC Union won vorig jaar de Luxemburgse beker door Dudelange in de finale met 3-2 te verslaan. De club eindigde in de competitie als zevende. FK Cukaricki eindigde als derde in Servië, achter kampioen Rode Ster Belgrado en nummer 2 Partizan Belgrado.
"Op voorhand zou je zeggen dat we Cukaricki treffen, omdat Servië een groter voetballand is dan Luxemburg", aldus FC Twente-trainer Ron Jans. "Maar het moet nog eerst gebeuren. Cukaricki is geen bekende club in Nederland. Vanaf nu kunnen we alle informatie inwinnen van beide clubs. Het is mooi dat we geen verre Europese reis naar bijvoorbeeld Kazachstan hebben, dat kost zo veel energie en de competitie gaat ook gewoon door."
De mogelijke tegenstander van AZ, Dundee United, werd afgelopen seizoen vierde in Schotland. AZ speelt in de tweede voorronde eerst nog tegen FK Tuzla City uit Bosnië en Herzegovina. De wedstrijd in Alkmaar wordt donderdag gespeeld, de return is een week later.
AZ is als winnaar van de play-offs in de tweede voorronde ingestroomd, FC Twente begint als nummer 4 van de Eredivisie een ronde later.
De heenwedstrijden in de derde voorronde staan gepland voor 4 augustus, de returns zijn een week later. De play-offs zijn op 18 en 25 augustus, waarna begin september de groepsfase van start gaat. De finale van het toernooi wordt op 7 juni 2023 gespeeld in Praag.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - De zegereeks van Sparta Rotterdam is ten einde na een gelijkspel bij Fortuna Sittard. Invaller Yassin Oukili leek de Limburgers in de laatste seconden van de reguliere speeltijd aan een overwinning te helpen voor eigen publiek, maar Spartaan Casper Terho kopte diep in de blessuretijd nog de 2-2 binnen.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft het thuisduel met sc Heerenveen met veel overtuiging gewonnen. Net als vaker dit seizoen creëerde de ploeg van trainer John van den Brom veel kansen. Dit keer leverden die ook doelpunten op: 5-0.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - FC Volendam heeft bij PEC Zwolle de eerste uitzege van dit Eredivisieseizoen geboekt. Aanvaller Brandley Kuwas maakte in de blessuretijd de winnende treffer: 1-2. Daardoor neemt FC Volendam afstand van de laatste twee plekken in de Eredivisie. De nummer 15 heeft nu 5 punten meer dan Telstar en NAC Breda. PEC staat tiende.
1 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Verdediger Sven Botman heeft gescoord in zijn honderdste wedstrijd voor Newcastle United. De 26-jarige Nederlander zette zijn ploeg op voorsprong in de thuiswedstrijd tegen Brentford, dat wel met een 3-2-zege vertrok uit het noorden van Engeland.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tweede plaats in de Eredivisie overgenomen van Feyenoord. De formatie van trainer Dick Schreuder versloeg in het eigen Goffertstadion Heracles Almelo met 4-1.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft het thuisduel met Real Mallorca zonder problemen gewonnen. Spits Robert Lewandowski bracht de koploper na een half uur op voorsprong na een goede kapbeweging, Lamine Yamal verdubbelde de marge na een uur met een verrassend afstandsschot. Invaller Marc Bernal bracht in de slotfase de eindstand op 3-0. Frenkie de Jong bleef op de bank.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Koploper Arsenal heeft geen fout gemaakt in de thuiswedstrijd tegen Sunderland. De ploeg van Oranje-international Jurriën Timber was in Londen met 3-0 te sterk voor het team van Brian Brobbey en keeper Robin Roefs.
6 uur geleden