Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twente naar Luxemburg of Servië, AZ bij winst tegen Dundee United

Twente naar Luxemburg of Servië, AZ bij winst tegen Dundee United

NYON (ANP) - FC Twente neemt het in de derde voorronde van de Conference League op tegen het Luxemburgse Racing FC Union of het Servische FK Cukaricki. AZ, dat eerst nog uitkomt in de tweede voorronde, treft bij winst Dundee United uit Schotland.

Racing FC Union won vorig jaar de Luxemburgse beker door Dudelange in de finale met 3-2 te verslaan. De club eindigde in de competitie als zevende. FK Cukaricki eindigde als derde in Servië, achter kampioen Rode Ster Belgrado en nummer 2 Partizan Belgrado.

"Op voorhand zou je zeggen dat we Cukaricki treffen, omdat Servië een groter voetballand is dan Luxemburg", aldus FC Twente-trainer Ron Jans. "Maar het moet nog eerst gebeuren. Cukaricki is geen bekende club in Nederland. Vanaf nu kunnen we alle informatie inwinnen van beide clubs. Het is mooi dat we geen verre Europese reis naar bijvoorbeeld Kazachstan hebben, dat kost zo veel energie en de competitie gaat ook gewoon door."

De mogelijke tegenstander van AZ, Dundee United, werd afgelopen seizoen vierde in Schotland. AZ speelt in de tweede voorronde eerst nog tegen FK Tuzla City uit Bosnië en Herzegovina. De wedstrijd in Alkmaar wordt donderdag gespeeld, de return is een week later.

AZ is als winnaar van de play-offs in de tweede voorronde ingestroomd, FC Twente begint als nummer 4 van de Eredivisie een ronde later.

De heenwedstrijden in de derde voorronde staan gepland voor 4 augustus, de returns zijn een week later. De play-offs zijn op 18 en 25 augustus, waarna begin september de groepsfase van start gaat. De finale van het toernooi wordt op 7 juni 2023 gespeeld in Praag.

Meer uit Voetbal

Dembélé belooft PSG-fans derde eindzege in Champions League

PARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.

1 uur geleden
Verdediger Konaté na vijf jaar weg bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.

1 uur geleden
Miedema scoort in finale FA Cup voor winnend Manchester City

LONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.

2 uur geleden
UEFA roept Kvaratskhelia uit tot beste speler in Champions League

NYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.

3 uur geleden
Arsenal viert dag na verloren finale landstitel in Londen

LONDEN (ANP/DPA) - Arsenal heeft een dag na de verloren finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League de Engelse landstitel gevierd met een parade door Londen. Daarbij waren honderdduizenden supporters aanwezig. Het was voor Arsenal de eerste landstitel sinds 2004.

3 uur geleden
Uruguayaanse voetballers zonder aanvaller Suárez naar WK

MONTEVIDEO (ANP/RTR) - Uruguay gaat zonder Luis Suárez naar het wereldkampioenschap voetbal. De 39-jarige oud-speler van Ajax en FC Barcelona speelde in september 2024 zijn laatste interland, maar had aangegeven beschikbaar te zijn. Bondscoach Marcelo Bielsa maakt van die gelegenheid geen gebruik, is zondag duidelijk geworden bij de bekendmaking van de selectie.

3 uur geleden
Oranje-opponent Japan boekt nipte oefenzege op IJsland

TOKIO (ANP) - Japan, de eerste tegenstander van Oranje op het WK voetbal, heeft een nipte zege geboekt in een oefenduel met IJsland. De ploeg van bondscoach Hajime Moriyasu won in Tokio met 1-0, na een laat doelpunt van NEC-aanvaller Koki Ogawa.

6 uur geleden