Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twente naar Luxemburg of Servië, AZ bij winst tegen Dundee United

Twente naar Luxemburg of Servië, AZ bij winst tegen Dundee United

NYON (ANP) - FC Twente neemt het in de derde voorronde van de Conference League op tegen het Luxemburgse Racing FC Union of het Servische FK Cukaricki. AZ, dat eerst nog uitkomt in de tweede voorronde, treft bij winst Dundee United uit Schotland.

Racing FC Union won vorig jaar de Luxemburgse beker door Dudelange in de finale met 3-2 te verslaan. De club eindigde in de competitie als zevende. FK Cukaricki eindigde als derde in Servië, achter kampioen Rode Ster Belgrado en nummer 2 Partizan Belgrado.

"Op voorhand zou je zeggen dat we Cukaricki treffen, omdat Servië een groter voetballand is dan Luxemburg", aldus FC Twente-trainer Ron Jans. "Maar het moet nog eerst gebeuren. Cukaricki is geen bekende club in Nederland. Vanaf nu kunnen we alle informatie inwinnen van beide clubs. Het is mooi dat we geen verre Europese reis naar bijvoorbeeld Kazachstan hebben, dat kost zo veel energie en de competitie gaat ook gewoon door."

De mogelijke tegenstander van AZ, Dundee United, werd afgelopen seizoen vierde in Schotland. AZ speelt in de tweede voorronde eerst nog tegen FK Tuzla City uit Bosnië en Herzegovina. De wedstrijd in Alkmaar wordt donderdag gespeeld, de return is een week later.

AZ is als winnaar van de play-offs in de tweede voorronde ingestroomd, FC Twente begint als nummer 4 van de Eredivisie een ronde later.

De heenwedstrijden in de derde voorronde staan gepland voor 4 augustus, de returns zijn een week later. De play-offs zijn op 18 en 25 augustus, waarna begin september de groepsfase van start gaat. De finale van het toernooi wordt op 7 juni 2023 gespeeld in Praag.

Meer uit Voetbal

Miedema terug in selectie Manchester City voor finale FA Cup

MANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema maakt zondag deel uit van de selectie van Manchester City voor de finale van de FA Cup tegen Brighton & Hove Albion. De Nederlandse spits raakte begin april geblesseerd en miste daardoor de twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk. Miedema maakt geen deel uit van de selectie van Oranje voor de twee komende WK-kwalificatieduels met Ierland (5 juni) en Polen (9 juni).

2 uur geleden
Gastlanden WK voetbal nemen maatregelen tegen uitbraak ebola

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Verenigde Staten, Canada en Mexico nemen bij het wereldkampioenschap voetbal maatregelen vanwege de uitbraak van ebola in Centraal-Afrika. Dat heeft de Amerikaanse regering namens de drie organiserende landen aangekondigd.

3 uur geleden
Aanvoerder Viergever (36) moet weg bij FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - Nick Viergever vertrekt bij FC Utrecht. De 36-jarige aanvoerder heeft een aflopend contract en de club wil de verbintenis van de centrale verdediger niet verlengen.

4 uur geleden
Doelman Room beleeft met Curaçao alsnog zijn WK-droom

NOORDWIJK (ANP) - Eloy Room (37) droomde als jongetje van een plaats in het Nederlands elftal. Dat komt er niet van. Als doelman van Curaçao beleeft hij nu alsnog een andere voetbaldroom. "Om met zo'n klein eiland naar het WK voetbal te gaan is fantastisch", zegt de keeper van Curaçao in gesprek met het ANP. "Dit is veel groter dan voetbal. Het zal Curaçao heel veel positiefs brengen."

4 uur geleden
Feyenoord begint 29 juni aan voorbereiding op het nieuwe seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint maandag 29 juni aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Coach Robin van Persie werkt die dag met zijn selectie de eerste training af, meldt de Rotterdamse club.

6 uur geleden
Grasmat De Kuip volgens aanvoerders Eredivisie niet meer de beste

HOOFDDORP (ANP) - De grasmat van De Kuip is volgens de aanvoerders van de Eredivisie niet meer de beste van Nederland. Na de verkiezing elf jaar op rij te hebben gewonnen, is het veld in het Philips Stadion van PSV nu beter beoordeeld. Dat meldt spelersvakbond VVCS.

8 uur geleden
Timber met Arsenal mee naar Boedapest voor finale tegen PSG

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber is met de selectie van Arsenal meegereisd naar Boedapest voor de finale van de Champions League van zaterdag tegen Paris Saint-Germain. Op beelden op sociale media van Arsenal is te zien dat de Nederlandse verdediger met zijn sporttas aan boord van het vliegtuig stapt.

8 uur geleden