Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twente klimt ondanks gelijkspel tegen NEC naar tweede plaats

Twente klimt ondanks gelijkspel tegen NEC naar tweede plaats

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is ondanks een gelijkspel naar de tweede plaats geklommen in de Eredivisie. De ploeg van trainer Joseph Oosting slaagde er in een uitverkochte Grolsch Veste niet in te winnen van NEC Nijmegen. Het enerverende duel eindigde in 3-3. NEC handhaafde zich op de dertiende plaats.

De club uit Enschede kwam door het behaalde punt op 27 punten, 6 minder dan PSV. De koploper speelt zondag tegen PEC Zwolle. Feyenoord en AZ treffen elkaar zondag. Een van die twee ploegen zal bij winst weer over Twente heengaan in de stand.

Bij Twente begon Carel Eiting voor het eerst in de basis. Hij verving de geschorste Michal Sadilek. Robin Pröpper viel vorige weekeinde geblesseerd uit tegen FC Utrecht, maar de aanvoerder was voldoende hersteld om in actie te komen. Bij NEC was Bas Dost nog de grote afwezige. De spits revalideert inmiddels thuis van zijn ontstoken hartspier. Dost zakte twee weken geleden in elkaar op het veld tijden het uitduel met AZ.

Offensief

De thuisploeg was vanaf de eerste minuut gevaarlijk. Doelman Jasper Cillessen van NEC kon een harde schuiver van Manfred Ugalde maar net aan wegtikken. Een schot van Michel Vlap stuitte op de paal. NEC had weinig in te brengen. Tegen het einde van de eerste helft viel de verwachte 1-0. Na een vlotte aanval over links gaf Michel Vlap de bal voor op Sem Steijn, die een houdbaar schot loste op Jasper Cillissen. De doelman liet de bal echter door zijn handen en tussen zijn benen glippen.

NEC werkte de achterstand in de tweede helft binnen tien minuten weg. De ploeg van coach Rogier Meijer speelde na rust veel gedurfder. Mathias Ross zorgde nog ietwat gelukkig voor de gelijkmaker, maar de 1-2 van Bart van Rooij viel uit een fraai uitgevoerde combinatie met een subtiel voorzetje van Magnus Mattsson. De Deen gaf ook het steekpassje op maat aan Youri Baas, die Twente-doelman Lars Unnerstall met een leep balletje passeerde (1-3).

Twente herpakte zich en bracht de achterstand terug via de tweede treffer van Steijn (2-3). De ploeg zette aan voor een offensief om tenminste op 3-3 te komen. Dat lukte in de 87e minuut. Uit de rebound schoot Ugalde de bal hard in het Nijmeegse doel.

Meer uit Voetbal

Voetbalsters Italië naar halve finales EK na zege op Noorwegen

GENÈVE (ANP) - Italië heeft zich als eerste land geplaatst voor de halve finales van het EK voetbal voor vrouwen in Zwitserland. De formatie van bondscoach Andrea Soncin won in Genève met 2-1 van Noorwegen.

7 uur geleden
Oranje-opponent Polen stelt Urban aan als nieuwe bondscoach

WARSCHAU (ANP/DPA) - Jan Urban is aangesteld als nieuwe bondscoach van Polen, een van de tegenstanders van Oranje in de kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar. De 63-jarige Pool is de opvolger van Michal Probierz, die vorige maand vertrok na een aanvaring met vedette Robert Lewandowski.

7 uur geleden
Fortuna haalt Griek Limnios op huurbasis terug naar Nederland

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft de Griekse aanvaller Dimitris Limnios teruggehaald naar Nederland. De 27-jarige vleugelspeler komt op huurbasis over van Panathinaikos. Fortuna heeft ook een optie tot koop opgenomen in de verbintenis.

12 uur geleden
Ajax boekt in oefenduel kleine zege op PAOK Saloniki

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft in de voorbereiding op het nieuwe seizoen gewonnen van PAOK Saloniki. Trainer John Heitinga zag op sportpark De Toekomst zijn elftal in een oefenduel met 2-1 afrekenen met de Grieken.

14 uur geleden
Real Madrid neemt afscheid van Lucas Vázquez

MADRID (ANP) - Na bijna twintig jaar neemt Real Madrid afscheid van Lucas Vázquez. De 34-jarige Spanjaard begon in 2007 in de jeugdopleiding van de club uit de Spaanse hoofdstad waarmee hij onder meer vijf keer de Champions League won.

16 uur geleden
UEFA-directeur wil meer wedstrijden van vrouwen in grote stadions

ZÜRICH (ANP/DPA) - Nadine Kessler, directeur vrouwenvoetbal van de UEFA, wil dat voortaan meer wedstrijden van vrouwenteams in grote stadions worden gespeeld. Dat zegt ze naar aanleiding van het bezoekersrecord op het EK in Zwitserland.

17 uur geleden
Sc Heerenveen neemt na jaar alweer afscheid van Irakees Al-Saed

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen gaat niet verder met Danilo Al-Saed. De Friese Eredivisieclub verkoopt de 26-jarige Irakese aanvaller aan de Zweedse club BK Häcken.

19 uur geleden