Twente Airport en inspectie voor de rechter om vertrek jumbojets
ENSCHEDE (ANP) - Twente Airport en de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) staan donderdag voor de rechter vanwege de drie overgebleven jumbojets die Lufthansa op het vliegveld heeft geparkeerd. Met de inspectie is eerder afgesproken dat die voor eind juni moeten vertrekken, maar het vliegveld wil dat ze langer kunnen blijven staan.
Twente Airport heeft met Lufthansa een parkeercontract tot eind juni volgend jaar en is bang dat als de Boeing 747-toestellen voor die tijd moeten vertrekken, de Duitse luchtvaartmaatschappij de rekening van de overplaatsing bij het vliegveld neerlegt vanwege contractbreuk. De schade voor Twente Airport zou dan kunnen oplopen tot 800.000 euro.
Lufthansa parkeerde vorig jaar zomer zes jumbojets op het vliegveld omdat er door de coronacrisis vrijwel geen lange vluchten zijn. Maar van de inspectie hadden ze daar eigenlijk nooit mogen landen. Toen de luchthaven vorig jaar verzocht om toestemming de toestellen te laten vertrekken, kreeg ze die niet omdat het vliegveld niet aan de veiligheidseisen voldoet.
De inspectie gaf Twente Airport in oktober onder bepaalde voorwaarden een tijdelijke ontheffing tot eind juni voor het vertrek van de Boeings. In de tussentijd zijn drie toestellen vertrokken. Maar de luchthaven wil nu voor de andere drie jumbojets langer de tijd hebben.
Meer uit Binnenland
ALKMAAR (ANP) - De spelers van AZ zijn zondagavond laat uitbundig bejubeld door een grote menigte supporters. Iets voor middernacht verscheen de AZ-selectie, die eerder op de dag de bekerfinale met 5-1 van NEC won, op het bordes van het AFAS Stadion in Alkmaar. De uitzinnige fans, uitgedost met vlaggen en sjaaltjes van AZ, dansten, zongen en juichten onder dat balkon, omringd door de rook van enorme hoeveelheden afgestoken vuurwerk en brandende fakkels, zo was te zien op een livestream van NH Nieuws.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een container die zondagavond verkeerd is neergezet op een schip op de Maasvlakte bij Rotterdam, lekt een giftige, bijtende stof. Het schip zelf heeft ook schade opgelopen, vertelt een woordvoerster van de veiligheidsregio. "Er is een gat ontstaan in het dek, boven de machinekamer. De stof lekt daar naar binnen", schetst ze de situatie.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In het Rotterdamse havengebied is een container waarin mogelijk gevaarlijke stoffen zitten uit een kraan gevallen en op een schip terechtgekomen. Hulpdiensten zijn ter plaatse op de Maasvlakte, laat de veiligheidsregio weten. Die heeft een crisisteam bijeengeroepen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nu het kabinet excuses gaat aanbieden aan vrouwen die in het verleden gedwongen afstand hebben moeten doen van hun kind, willen afstandsmoeders als volgende stap ook erkenning en excuses van anderen. Van psychologen, psychiaters, de Raad voor de Kinderbescherming en adoptiekenniscentrum Fiom bijvoorbeeld, maar ook van de Rooms-Katholieke Kerk en de Protestantse Kerk. Dat zegt voorzitter Ellen Venhuizen van de stichting De Nederlandse Afstandsmoeder na een bericht in Trouw.
12 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Ruim zeshonderd mensen, onder wie twee oud-gevangenen en de nabestaanden van voormalige gevangenen, hebben zondag de overdracht van Kamp Amersfoort herdacht. Dat gebeurde precies 81 jaar nadat de Duitse bezetters de controle over het straf- en doorgangskamp hadden overgedragen aan het Rode Kruis. Kort daarna, op 5 mei, volgde de Duitse capitulatie.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Belgische activist, kunstenaar en schrijfster Fleur Pierets heeft zondag de Jos Brink Prijs gekregen. Met de tweejaarlijkse prijs wil het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap de lhbti-emancipatie in Nederland bevorderen. Andere genomineerden waren Pim Lammers en Splinter Chabot.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rachel Beaujean heeft zondag de Frans Banninck Cocqpenning ontvangen voor haar jarenlange inzet voor Het Nationale Ballet. De onderscheiding werd uitgereikt door locoburgemeester Touria Meliani van Amsterdam na afloop van de voorstelling La Bayadère in Nationale Opera & Ballet.
14 uur geleden