Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tweevoudig olympisch kampioene Humphries mag voor VS naar Spelen

Tweevoudig olympisch kampioene Humphries mag voor VS naar Spelen

SAN DIEGO (ANP) - Kaillie Humphries veroverde twee olympische titels in de bobslee voor Canada, maar begin volgend jaar doet ze onder Amerikaanse vlag mee aan de Winterspelen in Beijing. De 36-jarige Humphries is nu officieel staatsburger in de Verenigde Staten geworden. De bobsleester komt sinds 2019 op internationale toernooien al uit voor 'Team USA', maar om ook op de Spelen voor de Amerikanen uit te komen moest ze officieel genaturaliseerd worden.

De geboren Canadese, afkomstig uit Calgary, is getrouwd met een Amerikaan en woont sinds 2016 in de VS. Humphries vertrok in 2019 bij de Canadese bond, nadat ze een aanklacht had ingediend tegen haar voormalige coach vanwege verbaal en emotioneel misbruik. Sindsdien komt ze voor de VS uit.

"Het maakt me emotioneler dan ik had verwacht", zei Humphries na de plechtigheid, met een Amerikaanse vlag om haar schouders. "Ik geloofde in mijn aanvraag en ik wist dat ik aan alle eisen voldoe, maar toch weet je het nooit zeker. Het was een lange reis en het voelt geweldig om nu de pot met goud aan het einde van de regenboog te hebben gevonden."

Humphries won op de Spelen van 2010 en 2014 goud in de tweemansbob. Bij Pyeongchang 2018 pakte ze brons. Humphries, die ook vier wereldtitels in de tweemansbob veroverde, droeg de Canadese vlag bij de sluitingsceremonie van de Spelen van 2014 in Sotsji. Ze werd begin dit jaar de eerste wereldkampioene in de monobob, het onderdeel dat in Beijing voor het eerst deel uitmaakt van het olympische programma.

Meer uit Sport

Verstappen tevreden met eerste podiumplaats in 2026

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen was tevreden met zijn eerste podiumplaats dit seizoen in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen eindigde in de Grote Prijs van Canada als derde achter winnaar Kimi Antonelli in de Mercedes en Ferrari-coureur Lewis Hamilton. "Om hier op het podium te staan is heel positief. Ik ben daar erg blij mee", zei hij in het interview na afloop.

3 uur geleden
Verstappen derde in Grote Prijs van Canada, zege Antonelli

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geƫindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.

3 uur geleden
Verstappen derde in Grote Prijs van Canada, zege Antonelli

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geƫindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.

4 uur geleden
Steenbergen verbetert Nederlands record op 100 meter vrije slag

MONACO (ANP) - Marrit Steenbergen heeft haar Nederlands record op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige zwemster won tijdens de Mare Nostrum-wedstrijden in Monaco in een tijd van 52,13 seconden.

7 uur geleden
Volleybalsters winnen in Four Nations Cup ook van Duitsland

APELDOORN (ANP) - De volleybalsters hebben in de Four Nations Cup ook de derde wedstrijd gewonnen. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski tegen Duitsland met 3-1 in sets: 25-22 25-27 25-22 25-21.

9 uur geleden
Noor Dversnes wint rit in Giro door peloton voor te blijven

MILAAN (ANP) - Wielrenner Fredrik Dversnes heeft voor een grote verrassing gezorgd door de vijftiende etappe van de Giro d'Italia te winnen. De Noor van Uno-X Mobility won na 157 kilometer tussen Voghera en Milaan de sprint van vier vluchters, die het peloton wisten voor te blijven. Hij bleef de Italianen Mirco Maestri en Martin Marcellusi voor. Het peloton, waar de Fransman Paul Magnier de sprint won voor Dylan Groenewegen, kwam te laat.

9 uur geleden
Zverev begint Roland Garros met overtuigende zege op Bonzi

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is op overtuigende wijze begonnen aan Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser rekende in drie sets af met de Fransman Benjamin Bonzi, de nummer 95 van de wereld: 6-3 6-4 6-2.

11 uur geleden