Tweevoudig olympisch kampioene Humphries mag voor VS naar Spelen
SAN DIEGO (ANP) - Kaillie Humphries veroverde twee olympische titels in de bobslee voor Canada, maar begin volgend jaar doet ze onder Amerikaanse vlag mee aan de Winterspelen in Beijing. De 36-jarige Humphries is nu officieel staatsburger in de Verenigde Staten geworden. De bobsleester komt sinds 2019 op internationale toernooien al uit voor 'Team USA', maar om ook op de Spelen voor de Amerikanen uit te komen moest ze officieel genaturaliseerd worden.
De geboren Canadese, afkomstig uit Calgary, is getrouwd met een Amerikaan en woont sinds 2016 in de VS. Humphries vertrok in 2019 bij de Canadese bond, nadat ze een aanklacht had ingediend tegen haar voormalige coach vanwege verbaal en emotioneel misbruik. Sindsdien komt ze voor de VS uit.
"Het maakt me emotioneler dan ik had verwacht", zei Humphries na de plechtigheid, met een Amerikaanse vlag om haar schouders. "Ik geloofde in mijn aanvraag en ik wist dat ik aan alle eisen voldoe, maar toch weet je het nooit zeker. Het was een lange reis en het voelt geweldig om nu de pot met goud aan het einde van de regenboog te hebben gevonden."
Humphries won op de Spelen van 2010 en 2014 goud in de tweemansbob. Bij Pyeongchang 2018 pakte ze brons. Humphries, die ook vier wereldtitels in de tweemansbob veroverde, droeg de Canadese vlag bij de sluitingsceremonie van de Spelen van 2014 in Sotsji. Ze werd begin dit jaar de eerste wereldkampioene in de monobob, het onderdeel dat in Beijing voor het eerst deel uitmaakt van het olympische programma.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Met een glimlach van oor tot oor paradeerde Ozzie Albies door de catacomben van het stadion van Miami Marlins. "Het moest gebeuren", lachte de speler van het Nederlands Koninkrijksteam. "En het is gelukt. Ik voelde het meteen. Die bal gaat het stadion uit."
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Ozzie Albies heeft de Nederlandse honkballers met een indrukwekkende homerun aan een zege op Nicaragua in de World Baseball Classic geholpen (4-3). Hij sloeg bij een achterstand van 3-1 zichzelf en twee ploeggenoten in de laatste inning binnen. De wedstrijd was meteen voorbij.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Martina Sablikova heeft met de 3000 meter tijdens de WK allround in Heerenveen afscheid genomen als schaatsster. De 38-jarige Tsjechische, jarenlang concurrente van Nederlandse schaatssters als Ireen Wüst, Irene Schouten en Joy Beune, kreeg een staande ovatie van het publiek in Thialf. "Voorafgaand aan de 3000 meter was ongelofelijk. Ik had nooit gedacht dat ik zo veel emoties zou voelen", zei de Tsjechische, die de tranen al voelde opkomen toen ze een groot applaus kreeg toen ze werd voorgesteld.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De Nederlandse schaatser Stijn van de Bunt ziet halverwege het WK allround Sander Eitrem als de grote favoriet voor de titel. De Noor reed met 6.01,61 op de 5000 meter het baanrecord van Patrick Roest uit de boeken en staat na de eerste dag tweede achter Jordan Stolz. De Amerikaan had eerder een grote voorsprong gepakt met de zege op de 500 meter in 34,22.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt is na de eerste dag van het WK allround opgeklommen naar de zesde plaats. De 21-jarige schaatser eindigde op de 5000 meter als tweede achter Sander Eitrem, die met 6.01,61 het baanrecord van Patrick Roest uit de boeken reed en daarmee een groot deel van zijn achterstand op Jordan Stolz goedmaakte.
7 uur geledenSIENA (ANP) - Tadej Pogacar (27) heeft voor de vierde keer de Strade Bianche gewonnen. De Sloveense kopman van UAE Team Emirates was opnieuw een klasse apart in de Italiaanse wielerkoers van 203 kilometer met start en finish in Siena. De wereldkampioen kwam na een lange vlucht alleen over de streep met een voorsprong van een minuut op de Fransman Paul Seixas. De Mexicaan Isaac del Toro werd derde.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud was niet tevreden na haar 500 meter op het WK allround. Met een goede 3000 meter vond ze zich na twee afstanden terug op de derde plaats. "Ik heb een slechte afstand gehad. Ik mag er niet nog één hebben en moet er twee heel goed rijden", keek ze vooruit halverwege het WK na haar tweede tijd op de 3000 meter.
9 uur geleden