Tweevoudig kampioene Osaka verliest in tweede ronde US Open
NEW YORK (ANP) - Tweevoudig kampioene Naomi Osaka is in de tweede ronde van de US Open uitgeschakeld. De Japanse verloor met 6-3 7-6 (5) van Karolina Muchova uit Tsjechië. Osaka, de nummer 88 van de wereld, was in 2018 en 2020 de beste in New York.
In de tweede set mocht Osaka bij 5-4 voor setwinst serveren, maar ze liet drie setpoints onbenut. In de tiebreak die niet veel later volgde, benutte Muchova haar tweede wedstrijdpunt.
"Op de spannende momenten werd ik zenuwachtig. Ik moet gewoon meer wedstrijden spelen om aan dat gevoel te wennen, vooral op een heel groot podium", zei Osaka na afloop. De wedstrijd werd gespeeld in het Arthur Ashe Stadium.
Grote strik
Osaka baarde in New York opzien met haar kleding. Haar kledingsponsor had een outfit gemaakt met een grote strik op de achterzijde. "Ik denk dat als ik deze outfit aantrek, het bijna een pak met superkrachten voor me is", liet de voormalige nummer 1 van de wereld eerder nog optekenen.
Muchova haalde vorig jaar de laatste vier in New York.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor doet in februari volgend jaar mee aan het ABN AMRO Open in Rotterdam. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. De nummer 25 van de wereld komt voor de negende keer in actie in Rotterdam Ahoy. Griekspoor stond in 2023 en 2024 in de halve finale van het ATP-toernooi.
15 uur geledenNIEL (ANP/BELGA) - Veldrijdster Lucinda Brand heeft in de Superprestigecross in het Belgische Niel haar vijfde zege van het seizoen geboekt. De 36-jarige Nederlandse kwam vlak na de eerste ronde alleen aan de leiding en bouwde haar voorsprong daarna uit. Europees kampioene Inge van der Heijden eindigde als tweede, Aniek van Alphen maakte het volledig Nederlandse podium compleet.
16 uur geledenTURIJN (ANP) - Jannik Sinner is de ATP Finals in Turijn begonnen met een overtuigende zege. De Italiaanse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets: 7-5 6-1.
1 dag geledenPARIJS (ANP/RTR) - De uitspraak in de rechtszaak die coureur Laura Villars heeft aangespannen tegen de internationale autosportfederatie FIA om de verkiezingsregels aan te vechten volgt op 3 december. De 28-jarige Zwitserse wil dat de aankomende verkiezingen voor het voorzitterschap worden opgeschort. De verkiezingen staan gepland voor 12 december in Oezbekistan.
1 dag geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Joy Beune is voldoende hersteld om vrijdag bij de eerste wereldbekerwedstrijd in Salt Lake City van start te gaan op de 3000 meter. Dat meldt schaatsbond KNSB.
1 dag geledenROME (ANP/RTR) - Ferrari-topman John Elkann heeft tegen F1-coureurs Charles Leclerc en Lewis Hamilton gezegd dat ze minder moeten praten en zich moeten concentreren op het racen. Leclerc en Hamilton kenden een teleurstellend raceweekend in Brazilië, waar zij beiden uitvielen in de Grote Prijs van São Paulo.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Taylor Fritz heeft zijn eerste wedstrijd op de ATP Finals in Turijn gewonnen. De 28-jarige Amerikaan versloeg de Italiaan Lorenzo Musetti in twee sets: 6-3 6-4.
1 dag geleden