Tweevoudig kampioen Murray kijkt uit naar rentree op Wimbledon
LONDEN (ANP) - Tweevoudig kampioen Andy Murray kijkt uit naar zijn rentree op Wimbledon. Door blessures miste de 34-jarige Schotse tennisser de edities van 2018 en 2019 en het grandslamtoernooi op het 'heilige' gras in Londen ging vorig jaar niet door vanwege de coronapandemie. Voor het komende evenement, dat maandag begint, heeft de huidige nummer 119 van de wereldranglijst een wildcard gekregen.
"Het is niet zo dat ik mij druk maak dat dit mijn laatste Wimbledon zou kunnen zijn", zei Murray in een vooruitblik. "Maar ik denk er wel aan. Ik zou het niet graag hebben. Ik wil blijven spelen. Ik heb zoveel blessures en zoveel tegenslagen gehad. Je weet nooit wat er komt. Ik benader daarom elk toernooi en elke wedstrijd alsof het mijn laatste is. Ik beschouw niets als vanzelfsprekend en probeer er altijd het maximale uit te halen."
Murray won Wimbledon in 2013 en 2016. Hij speelde vorige week op het grastoernooi van Queen's zijn eerste wedstrijd in meer dan drie maanden. De Britse routinier kwam dit seizoen nauwelijks in actie door een heupprobleem en moest de Australian Open laten schieten door een besmetting met het coronavirus.
"Ik wil goed voorbereid zijn", gaf Murray aan. "Woensdagavond ga ik mijn bubbel in en begin ik met de training op Wimbledon. Mijn trainingspartners zijn Marin Cilic en later in de week Roger Federer. Ik wil spelen tegen topspelers op gras om me zo goed mogelijk te prepareren."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.
11 uur geledenDIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geƫindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.
14 uur geleden