Tweets Musk blijven onder toezicht beurswaakhond SEC
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk zal Twitterberichten die de beurskoers van Tesla kunnen beïnvloeden voorlopig nog vooraf door juristen moeten laten controleren. Een poging van de oprichter van de producent van elektrische auto's om onder eerdere afspraken met de Amerikaanse beurswaakhond SEC uit te komen mislukte woensdag.
Een rechter in New York ging niet mee met het verzoek van Musk voor opheffing van de maatregelen. Ook de poging van de Tesla-baas om de SEC ervan te weerhouden documenten in te zien die gaan over zijn berichten op Twitter en de verkoop van aandelen en opties Tesla strandde.
De schikking van Tesla met de SEC heeft te maken met eerdere tweets van Musk. Hij stelde in 2018 op Twitter dat hij Tesla van de beurs wilde halen. Tesla heeft uiteindelijk een boete betaald omdat Musk beleggers had misleid. Daarnaast moest hij zijn functie als voorzitter van het bedrijf opgeven voor een periode van drie jaar.
Musk vroeg de rechter vorige maand om een einde te maken aan het toezicht. Hij beweerde dat de SEC hem lastigvalt met buitensporig brede onderzoekseisen. Daarnaast zou de deal uit 2018 zijn recht op vrije meningsuiting schenden. Onlangs ging de leiding van Twitter akkoord met de overname van het socialemediabedrijf door Musk.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.
4 uur geledenGENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.
7 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.
9 uur geledenDANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.
13 uur geledenNUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.
15 uur geleden