Tweetdeck over 30 dagen alleen nog voor geverifieerde gebruikers
SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Twitter-gebruikers zullen binnenkort geverifieerd moeten zijn om de dienst Tweetdeck nog te kunnen gebruiken, stelt Twitter in een tweet in de nacht van maandag op dinsdag. De verandering gaat over dertig dagen in volgens het bedrijf. De aankondiging volgde rond middernacht op de lancering van een nieuwe versie van Tweetdeck.
Zaterdag kondigde Twitter-eigenaar Elon Musk ook al aan dat Twitter voorlopig een limiet stelt aan de hoeveel tweets per dag die verschillende accounts kunnen lezen. Betalende of geverifieerde accounts, te herkennen aan een blauw vinkje, kunnen dagelijks maximaal 10.000 berichten bekijken. Voor bestaande accounts zonder een dergelijk vinkje geldt een limiet van duizend berichten.
Die "tijdelijke noodmaatregel" is volgens Musk nodig om het scrapen van data door honderden organisaties tegen te gaan. Veel twitteraars zijn echter boos over de ingreep. Verschillende experts uit de marketingwereld hebben al gezegd dat de stap het veel lastiger kan maken voor het Twitter om adverteerders te trekken.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Bij Russische aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv is een grote hoeveelheid hulpgoederen van het Rode Kruis verloren gegaan. Een van de belangrijkste opslaglocaties met daarin hulpgoederen met een waarde van meer dan 1,5 miljoen euro werd volledig verwoest, aldus het Rode Kruis.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Door nachtelijke Russische aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv zijn ten minste 21 doden gevallen, melden de hulpdiensten. Daarnaast zouden 85 mensen gewond zijn geraakt, onder wie twee kinderen. Eerder werden zeventien doden gemeld.
1 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Door een bomexplosie in de Syrische hoofdstad Damascus zijn zeker vijf doden gevallen. Nog eens zestien mensen raakten gewond, melden de Syrische autoriteiten.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft in het parlement namens het hele land excuses aangeboden aan vrouwen die in de vorige eeuw onder druk hun kinderen hebben afgestaan. Hij sprak terwijl gedupeerden toekeken vanaf de publieke tribune over een "schandvlek" in de Britse geschiedenis en bevestigde dat wordt gekeken naar compensatieregelingen.
5 uur geledenVILNIUS (ANP/RTR) - Litouwen wil af van het verbod op het plaatsen van kernwapens op zijn grondgebied. Het parlement gaat die bepaling uit de grondwet halen, zegt president Gitanas Nausėda, net als NAVO-bondgenoot Finland dit voorjaar al deed.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël staat donderdag stil bij de grote Hamas-aanval van 7 oktober 2023, duizend dagen geleden. Er staan zowel herdenkingen gepland als protesten over het optreden van de autoriteiten rond de aanval.
7 uur geledenKYIV (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De burgemeester van Kyiv heeft de aanval op de Oekraïense hoofdstad de grootste tot dusver in de oorlog met Rusland genoemd. "Morgen, 3 juli, is uitgeroepen tot dag van rouw in Kyiv, ter nagedachtenis aan de slachtoffers van de meest omvangrijke aanval van de vijand op de hoofdstad", stelt Vitali Klitsjko op sociale media.
8 uur geleden