Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tweet OM wekt verontwaardiging in strafzaak Martien R.

Tweet OM wekt verontwaardiging in strafzaak Martien R.

DEN BOSCH (ANP) - Advocaten hebben donderdag verontwaardigd gereageerd op een tweet van het Openbaar Ministerie voorafgaand aan de rechtszitting tegen Martien R. Die is hoofdverdachte in een grote strafzaak over onder meer drugshandel en wapens.

Het Openbaar Ministerie kondigde op Twitter aan dat het met nieuwe feiten zou komen. Dat wekte woede bij verscheidene raadslieden omdat de verdachten voor de zitting stellig was verzocht in de bajes te blijven in verband met corona. Advocaat Jan-Hein Kuijpers van hoofdverdachte R. verwoordde de gedachte van de raadslieden: "Wijzelf en de rechtbank dachten dat het alleen om het voorarrest zou gaan. Maar als er nieuwe feiten komen, dan gaat het een lange dag worden. Dan eis ik dat mijn cliënt alsnog moet komen."

De zaak met zeven verdachten is een uitvloeisel van één van de grootste politieacties ooit in Brabant. Die draaide vooral rond een familie van woonwagenbewoners. R. zou verantwoordelijk zijn voor de import van 1900 kilo cocaïne en het bezit van zware wapens.

Meer uit Binnenland

Brandweer naar verwachting hele ochtend bezig met brand Gorinchem

GORINCHEM (ANP) - De brandweer is naar verwachting nog de hele ochtend bezig met het nablussen van de brand in een voormalig en verlaten schoolgebouw in Gorinchem. Het sein brand meester is inmiddels gegeven, wat betekent dat de brand zover onder controle is dat er geen uitbreiding van het vuur meer is. Hoewel de hoeveelheid rook die vrijkwam is afgenomen, geldt voor bewoners van de Zuid-Hollandse plaats nog wel het advies ramen en deuren gesloten te houden, meldt een woordvoerder van de brandweer.

20 minuten geleden
Grote brand in schuur in Rouveen, Overijssel

ROUVEEN (ANP) - Aan de Oude Rijksweg in Rouveen, Overijssel, is omstreeks middernacht in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken in een schuur. Dat meldt de Veiligheidsregio IJsselland.

7 uur geleden
Ruim 600 mensen bij herdenking overdracht Kamp Amersfoort

LEUSDEN (ANP) - Meer dan zeshonderd mensen hebben zaterdagmiddag bij het Nationaal Monument Kamp Amersfoort herdacht dat de nazi's het concentratiekamp tachtig jaar geleden overdroegen aan het Rode Kruis. Een van de laatste oud-gevangenen van het kamp, Hans Gerritsen, was erbij. Schrijver Roxane van Iperen zei tijdens haar toespraak dat herdenken "niet alleen eer betonen aan de slachtoffers van toen" is.

12 uur geleden
Woning Almere tweede keer doelwit explosie

ALMERE (ANP) - Bij een huis in de Tapirstraat in Almere is in de nacht van vrijdag op zaterdag voor de tweede keer in korte tijd een explosief afgegaan. Dat gebeurde rond 02.00 uur. Door de klap vielen geen gewonden, wel zorgde de explosie voor flinke schade aan het huis. Ook omliggende woningen raakten beschadigd.

22 uur geleden
Directeur veiligheidsregio wil meer ruimte defensie in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Er zou meer ruimte gemaakt moeten worden voor een grotere militaire basis in Amsterdam. Hiervoor pleit de directeur van de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland Tijs van Lieshout in het AT5-programma Park Politiek.

1 dag geleden
Neergestoken man in Schiedam overlijdt aan zijn verwondingen

SCHIEDAM (ANP) - De man die in de vroege zaterdagochtend aan het Bachplein in Schiedam werd neergestoken is overleden aan zijn verwondingen. Dat maakte de politie bekend op X.

1 dag geleden
Man overleden bij schietincident in Haagse wijk Laak

DEN HAAG (ANP) - Een 21-jarige man uit Den Haag is vrijdagavond overleden bij een schietincident in de Paets van Troostwijkstraat in de Haagse wijk Laak. Dat meldt de politie op X.

1 dag geleden