Tweelingbroers Coronel geven op in Dakar Rally
AL DAWADIMI (ANP) - Tim en Tom Coronel gaat niet langer door in de Dakar Rally in Saudi-Arabië. De Nederlandse tweelingbroers maakten hun opgave bekend kort voor aanvang van de achtste etappe, een woestijnproef over 395 kilometer van Al Dawadimi naar Wadi Ad Dawasir. Tim heeft te veel last van zijn rug en de broers vinden het niet verantwoord door te gaan. "Gezondheid gaat voor", laat Tom weten vanuit het bivak.
Tim blesseerde zijn rug vrijdag in de zesde etappe. Intensieve fysiotherapie op de rustdag leek te helpen en zondag gingen de broers dan ook van start in de zevende etappe. Dat ging niet van harte, maar het duo haalde de finish. Maandagochtend bleek het helemaal mis met de rug van Tim. "Hij kan amper lopen", zegt Tom. "Hij heeft de Dakar nu vijftien keer gedaan, ik tien keer. Volgend jaar is er weer een."
De broers stonden op de 20e plaats in het algemeen klassement bij de auto's, op bijna 4 uur achterstand van koploper Nasser Al-Attiyah.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
15 uur geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.
17 uur geledenALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.
17 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft haar opmars in de meerkamp onverwacht snel bekroond met de wereldtitel op de vijfkamp. De pas 23-jarige Groningse atlete presteerde in de atletiekhal van het Poolse Torun indrukwekkend op vrijwel alle nummers en behaalde het goud met een Nederlands record van 4888 punten. Ze verbeterde de 4830 punten, waarmee Nadine Broersen in 2014 de wereldtitel veroverde.
18 uur geledenTORUN (ANP) - De Nederlandse atleet Samuel Chapple heeft naast een medaille gegrepen op de 1500 meter bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De regerend Europees kampioen indoor op de 800 meter kwam wel in de buurt van het brons, maar hij passeerde in de finale de finish als vijfde. Hij kreeg met 3.40,59 dezelfde tijd als de nummer vier, de Zweed Samuel Pihlström. De Australiër Adam Spencer pakte het brons in 3.40,26.
19 uur geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de finale van de 60 meter horden bereikt. De Nederlandse troef voor een medaille won haar heat in de halve finales in een tijd van 7,82 seconden. Diezelfde tijd liep ze eerder op de dag ook in de series.
19 uur geleden