Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tweelingbroers Coronel geven op in Dakar Rally

Tweelingbroers Coronel geven op in Dakar Rally

AL DAWADIMI (ANP) - Tim en Tom Coronel gaat niet langer door in de Dakar Rally in Saudi-Arabië. De Nederlandse tweelingbroers maakten hun opgave bekend kort voor aanvang van de achtste etappe, een woestijnproef over 395 kilometer van Al Dawadimi naar Wadi Ad Dawasir. Tim heeft te veel last van zijn rug en de broers vinden het niet verantwoord door te gaan. "Gezondheid gaat voor", laat Tom weten vanuit het bivak.

Tim blesseerde zijn rug vrijdag in de zesde etappe. Intensieve fysiotherapie op de rustdag leek te helpen en zondag gingen de broers dan ook van start in de zevende etappe. Dat ging niet van harte, maar het duo haalde de finish. Maandagochtend bleek het helemaal mis met de rug van Tim. "Hij kan amper lopen", zegt Tom. "Hij heeft de Dakar nu vijftien keer gedaan, ik tien keer. Volgend jaar is er weer een."

De broers stonden op de 20e plaats in het algemeen klassement bij de auto's, op bijna 4 uur achterstand van koploper Nasser Al-Attiyah.

Meer uit Sport

Verstappen is klaar met auto die voelt alsof handrem erop zit

BAKOE (ANP) - Max Verstappen baalt van de wijze waarop zijn auto functioneert in Bakoe. "De auto liep niet. Ik wilde aanzetten. De batterij was niet vol. Hij laadde niet op. Ik ben er wel klaar mee", verzuchtte Verstappen vrijdag bij Viaplay bij de GP van Azerbeidzjan waar hij bij de kwalificatie als achtste eindigde.

1 uur geleden
Verstappen start in Bakoe vanaf de achtste plek, Russell op pole

BAKOE (ANP) - Max Verstappen start zaterdag op het stratencircuit van Bakoe vanaf de achtste plek. De 28-jarige coureur van Red Bull Racing reed bij de kwalificatie voor de GP van Azerbeidzjan een teleurstellende tijd van 1.44,081. George Russell veroverde in zijn Mercedes in een tijd van 1.42,526 de poleposition voor Charles Leclerc van Ferrari.

1 uur geleden
Antonelli raakt muur tijdens kwalificatie op F1-circuit Bakoe

BAKOE (ANP) - Kimi Antonelli heeft tijdens het eerste deel van de kwalificatie op vrijdag de muur geraakt op het stratencircuit van Bakoe. De 20-jarige Italiaan zal zaterdag zeker niet bij de eerste vijftien startplekken staan. Hij is ongedeerd. De rijder van Mercedes gaat aan de leiding van het WK-klassement.

2 uur geleden
Sinner kan titel in Beijing door knieprobleem niet verdedigen

BEIJING (ANP) - Jannik Sinner (25) zal zijn titel dit jaar in Beijing niet verdedigen. Dat heeft de Italiaanse tennisser via zijn sociale media bekendgemaakt. Sinner heeft nog te veel last van zijn knie. "Ik ben nog niet klaar om te spelen", zei de nummer 1 van de wereldranglijst in aanloop naar het toernooi in China dat op woensdag 30 september begint.

4 uur geleden
MotoGP brengt kalender met 22 races uit, TT in Assen eind juni

ASSEN (ANP) - De TT in Assen staat in 2027 van 25 tot en met 27 juni op het programma. Dat blijkt uit de kalender van de MotoGP die vrijdag is gepubliceerd. Er staan van maart tot en met november 22 grands prix in de koningsklasse van de motorsport op het programma.

4 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp onderuit in tweede ronde Chengdu

CHENGDU (ANP) - Botic van de Zandschulp is in de tweede ronde van het tennistoernooi van Chengdu gestrand. De beste speler van Nederland verloor in China met 4-6 5-7 van Nikoloz Basilasjvili uit Georgië.

4 uur geleden
Oud-wielrenner Rini Wagtmans (79) overleden

SINT WILLEBRORD (ANP) - Oud-wielrenner Rini Wagtmans is vrijdagochtend in zijn woonplaats Sint Willebrord overleden. Dat heeft zijn familie bekendgemaakt. Wagtmans, die al langere tijd ziek was, is 79 jaar geworden.

4 uur geleden