Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tweehonderd vervolgingen voor oorlogskritiek in Rusland

Tweehonderd vervolgingen voor oorlogskritiek in Rusland

MOSKOU (ANP/DPA) - Sinds het begin van de oorlog zijn de Russische autoriteiten tweehonderd zaken begonnen tegen critici van de Russische aanval op Oekraïne, meldt een mensenrechtenactivist. De meeste strafrechtelijke procedures werden gebaseerd op de onlangs aangenomen omstreden wet die 'kwaadspreken' over het Russische leger verbiedt.

Volgens de Russische mensenrechtenadvocaat Pavel Tsjikov gebruiken onder meer het ministerie van Binnenlandse Zaken en de geheime dienst FSB allerlei paragrafen om protesten tegen de oorlog in Rusland op straat en op internet te onderdrukken. De drie meest voorkomende beschuldigingen zijn vermeende valse berichten over de inzet van de Russische strijdkrachten, vandalisme en telefoonterreur.

De eerste oppositiefiguur in Rusland die werd veroordeeld onder de nieuwe wet was de lokale politicus Aleksej Gorinov uit Moskou, die begin juli tot zeven jaar gevangenisstraf werd veroordeeld. De autoriteiten openden ook een procedure tegen de bekende liberale oppositiepoliticus Ilja Jasjin wegens het in diskrediet brengen van het leger. Hij riskeert tot tien jaar gevangenisstraf.

De machthebbers in het Kremlin noemen de aanval op het buurland geen oorlog, maar een "speciale militaire operatie" om Oekraïne te "denazificeren" en "demilitariseren" en om de pro-Russische regio's Donetsk en Loehansk te "bevrijden". Rusland heeft die twee streken al erkend als onafhankelijk. Volgens Moskou begaat het Russische leger geen oorlogsmisdaden.

Meer uit Buitenland

Venezolaanse president Maduro opnieuw voor de rechter in New York

NEW YORK (ANP/RTR) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is voor de tweede keer voor de rechter verschenen in New York. Volgens zijn advocaat hebben Maduro en zijn vrouw geen geld voor hun eigen verdediging, omdat de VS de betalingen blokkeren.

16 minuten geleden
Trump: Iran liet tien olietankers door Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft als "geschenk" toegestaan dat in totaal tien olietankers door de Straat van Hormuz mochten varen, zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen de pers.

1 uur geleden
Witkoff: 15-puntenplan heeft geleid tot goede gesprekken met Iran

WASHINGTON (ANP) - Het vijftienpuntenplan dat de VS hebben voorgelegd aan Iran, is ontvangen en leidde tot "sterke en positieve berichten en gesprekken". Dat zegt de Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff in een toelichting over de toenadering die de VS hebben gezocht tot Iran.

1 uur geleden
Trump: Iran wilde het Midden-Oosten overnemen

WASHINGTON (ANP) - Iran was van plan om het Midden-Oosten over te nemen, heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd tijdens een kabinetsbijeenkomst. "Maar wij kwamen toevallig langs, dus het was niet zo makkelijk."

1 uur geleden
EU-buitenlandchef vindt dat Oekraïne Donbas niet moet opgeven

PARIJS (ANP/RTR) - De Europese Commissie vindt dat Oekraïne geen grondgebied moet afstaan om de oorlog te beëindigen. Dat de Verenigde Staten dat van plan lijken, speelt Rusland in de kaart, aldus de Europese buitenlandchef Kaja Kallas.

2 uur geleden
Loekasjenko geeft Kim Jong-un geweer cadeau

PYONGYANG (ANP) - De Belarussische president Aleksandr Loekasjenko heeft de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un een automatisch geweer cadeau gegeven, meldt het Belarussische staatspersbureau BelTA. Loekasjenko was in Pyongyang op bezoek voor het ondertekenen van een vriendschapsverdrag en de twee leiders wisselden veel geschenken met elkaar uit.

4 uur geleden
Patrick Bruel ook in België aangeklaagd voor zedendelict

BRUSSEL (ANP) - De Franse zanger Patrick Bruel wordt ook in België aangeklaagd voor een zedendelict. De aanranding vond in 2010 plaats in een gebouw van de Belgische Franstalige publieke omroep RTBF, zegt het vermeende slachtoffer, Karine Viseur, in een interview met RTL.

4 uur geleden