Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tweedehandsauto's iets duurder in oktober

Tweedehandsauto's iets duurder in oktober

AMSTERDAM (ANP) - De gemiddelde prijs voor tweedehandsauto's in Nederland is in oktober licht gestegen. Dat meldt het Europese onlineautoplatform AutoScout24. De prijsstijging geldt voor zowel benzineauto's als elektrische auto's, de prijs van een hybride occasion nam licht af, na een toename in de voorgaande vier maanden.

Een tweedehands auto kostte in Nederland vorige maand gemiddeld 23.288 euro. Dat was een maand eerder nog 23.007 euro. Voor een benzineoccasion werd in ons land gemiddeld 18.701 euro betaald, tegen 18.514 euro in september. De prijs van een elektrische tweedehands wagen steeg volgens AutoScout24 van 31.997 euro naar 32.561 euro. Hybrides zijn nog altijd het duurst. Die werden in Nederland gemiddeld verkocht voor 40.742 euro, een lager bedrag dan de 40.910 euro in september.

"We zien dat de gemiddelde prijzen van tweedehandsauto's in Nederland zich stabiliseren, wat kopers meer zekerheid geeft in een veranderende markt", legt bestuurder Dorianne Richelle van AutoScout24 in Nederland uit. "Vooral de lichte stijgingen bij elektrische en benzineoccasions wijzen op een groeiende interesse in deze modellen, terwijl hybride modellen nog altijd een hoger prijsniveau behouden."

Andere landen

Het autoplatform heeft verder de prijzen vergeleken met die in Frankrijk, Duitsland, Oostenrijk, België en Italië. In de eerste drie landen lag de prijs hoger dan in Nederland, in België en Italië iets lager. "In vergelijking met andere Europese landen ligt de Nederlandse markt in de middenmoot, wat aangeeft dat onze occasionprijzen competitief blijven en zich aanpassen aan de vraag en het aanbod van de markt", stelt Richelle.

De populairste benzineauto was in oktober de Volkswagen Golf, gevolgd door de Volkswagen Polo. Tesla voert de lijst elektrische auto's aan met de typen Model 3 en Model S. Binnen de hybrides waren de Volkswagen Golf GTE en de Audi A3 het populairst.

Meer uit Financieel

Wall Street opent hoger, Micron geeft techsector nieuwe impuls

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag hoger geopend, opnieuw geholpen door koerswinsten van technologiebedrijven. De beurshandel kreeg vooral steun van een optimistische vooruitblik van chipconcern Micron Technology. Het enthousiasme bij beleggers werd echter wat getemperd door olieprijzen die weer wat opliepen.

55 minuten geleden
Bieders hebben 27 miljoen euro over voor vakantieparken Gillis

OMMEL (ANP) - De drie vakantieparken van realityster Peter Gillis die gedwongen in de verkoop gaan, kunnen ruim 27 miljoen euro opleveren. Dat is het totaalbedrag dat donderdag bij veilingen is geboden voor de parken, die door schuldeiser Marc van Rooi worden verkocht. Deze vleesondernemer leende in 2023 miljoenen uit aan Gillis' vakantieparkenbedrijf Oostappen Groep, maar die betaalde sinds januari 2025 geen rente meer.

1 uur geleden
Damen wil miljarden van Duitsland om schrappen fregattenorder

GORINCHEM (ANP) - Scheepsbouwer Damen eist bijna 4,7 miljard euro van Duitsland voor het schrappen van de fregattenorder eerder dit jaar. Dat staat in een brief van de advocaat van de Nederlandse scheepsbouwer, meldt het Duitse blad Der Spiegel. Een woordvoerder van Damen bevestigt dat de advocaat de brief heeft gestuurd.

2 uur geleden
Rabobank en dochter Obvion passen hypotheeknormen in 2027 aan

UTRECHT (ANP) - Rabobank en hypotheekdochter Obvion passen de hypotheeknormen per maart 2027 aan. De bank doet dit na intensief overleg met de toezichthouders, die de wens hebben uitgesproken om bepaalde regels te herzien. De nieuwe regels gelden alleen als een klant wil herfinancieren of verhuizen, of bepaalde wijzigingen aan de bestaande hypotheek wil doorvoeren.

2 uur geleden
Brussel verwijst naar IEA voor eventuele vrijgave dieselvoorraden

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie verwijst voor het vrijgeven van eventuele dieselvoorraden naar het Internationaal Energieagentschap (IEA), dat daar vrijdag een vergadering over heeft, aldus een woordvoerder. Daarmee reageert ze op vragen over de Verenigde Staten, die druk zetten op Frankrijk en Duitsland om dieselvoorraden vrij te geven op straffe van een mogelijk exportverbod van Amerikaanse diesel.

3 uur geleden
Vol stroomnet zet ook bijna voltooide woningbouwprojecten klem

DEN HAAG (ANP) - Niet alleen toekomstige woningbouwprojecten krijgen steeds moeilijker een aansluiting op het stroomnet, ook bouwprojecten die bijna klaar zijn, lopen hier inmiddels tegenaan. Zelfs nieuwbouwwoningen die te koop staan en woningen die al zijn verkocht, kunnen vaak niet op tijd op het stroomnet worden aangesloten, waarschuwt brancheorganisatie WoningBouwersNL.

3 uur geleden
Stellantis: geen sprake van verboden sjoemelsoftware in campers

AMSTERDAM (ANP) - Stellantis, het moederbedrijf van onder meer Fiat, wijst beschuldigingen van het plaatsen van verboden sjoemelsoftware in campers nadrukkelijk van de hand. De beschuldigingen zijn "ongegrond en niet onderbouwd", reageert het bedrijf op een aangekondigde rechtszaak door belangenorganisaties.

4 uur geleden