Tweedehandsauto's iets duurder in oktober
AMSTERDAM (ANP) - De gemiddelde prijs voor tweedehandsauto's in Nederland is in oktober licht gestegen. Dat meldt het Europese onlineautoplatform AutoScout24. De prijsstijging geldt voor zowel benzineauto's als elektrische auto's, de prijs van een hybride occasion nam licht af, na een toename in de voorgaande vier maanden.
Een tweedehands auto kostte in Nederland vorige maand gemiddeld 23.288 euro. Dat was een maand eerder nog 23.007 euro. Voor een benzineoccasion werd in ons land gemiddeld 18.701 euro betaald, tegen 18.514 euro in september. De prijs van een elektrische tweedehands wagen steeg volgens AutoScout24 van 31.997 euro naar 32.561 euro. Hybrides zijn nog altijd het duurst. Die werden in Nederland gemiddeld verkocht voor 40.742 euro, een lager bedrag dan de 40.910 euro in september.
"We zien dat de gemiddelde prijzen van tweedehandsauto's in Nederland zich stabiliseren, wat kopers meer zekerheid geeft in een veranderende markt", legt bestuurder Dorianne Richelle van AutoScout24 in Nederland uit. "Vooral de lichte stijgingen bij elektrische en benzineoccasions wijzen op een groeiende interesse in deze modellen, terwijl hybride modellen nog altijd een hoger prijsniveau behouden."
Andere landen
Het autoplatform heeft verder de prijzen vergeleken met die in Frankrijk, Duitsland, Oostenrijk, België en Italië. In de eerste drie landen lag de prijs hoger dan in Nederland, in België en Italië iets lager. "In vergelijking met andere Europese landen ligt de Nederlandse markt in de middenmoot, wat aangeeft dat onze occasionprijzen competitief blijven en zich aanpassen aan de vraag en het aanbod van de markt", stelt Richelle.
De populairste benzineauto was in oktober de Volkswagen Golf, gevolgd door de Volkswagen Polo. Tesla voert de lijst elektrische auto's aan met de typen Model 3 en Model S. Binnen de hybrides waren de Volkswagen Golf GTE en de Audi A3 het populairst.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Unilever-topman Fernando Fernandez kan nog niet zeggen wat er met het rookworsten- en soepenmerk Unox gebeurt, nu concurrentiewaakhond ACM de verkoop aan het bedrijf Zwanenberg heeft afgekeurd. "We zijn teleurgesteld over het besluit. We hadden gehoopt op een uitkomst waarbij we niet alleen het merk en de productie in Nederland konden behouden, maar ook de mogelijkheid zouden krijgen om de productie in Oss verder te versterken en uit te breiden", zei de bestuursvoorzitter woensdag tijdens een toelichting op de resultaten.
32 minuten geledenTERNEUZEN (ANP) - De havens van Vlissingen, Terneuzen en Gent hebben in het derde kwartaal hun goederenoverslag via de zeevaart zien stijgen. Dat meldt havenuitbater North Sea Port. De droogte had een beperkt effect op de overslag via de zeevaart, aldus het havenbedrijf.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - Het personeel van uitkeringsinstantie UWV in Zwolle gaat donderdag actievoeren uit onvrede over het cao-eindbod van de werkgever, meldt De Unie. Volgens de vakbond is de onvrede onder het personeel momenteel zeer groot.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - Bandai Namco Entertainment, een grote Japanse uitgever van videogames, is slachtoffer geworden van een datalek. Een partij waarmee het bedrijf achter bekende spelseries als Pac-Man, Tekken en Digimon samenwerkt, heeft te maken gehad met ongeautoriseerde toegang. Daardoor zijn volgens het Japanse persbureau Kyodo ongeveer 346.000 gegevens gelekt, waaronder e-mailadressen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse bitcoinbedrijf Bitonic doet deze week aangifte van de hack van zondagavond, waarbij een cybercrimineel vijf klantaccounts wist over te nemen. "De sporen van de aanvaller hebben we veiliggesteld, zodat we die aan de politie kunnen overdragen", laat het bedrijf woensdag weten.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De benzineprijs is sinds het bereiken van de recordstand eerder deze maand bijna 20 cent gedaald. Dat blijkt uit data van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers. De olieprijs staat juist rond het hoogste punt in maanden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag met een klein verlies begonnen aan een drukke dag voor beleggers met kwartaalcijfers van onder meer Heineken, Unilever, Adyen en ASMI. Daarnaast wordt uitgekeken naar het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank en de resultaten van Microsoft en Google-moeder Alphabet later op de dag.
2 uur geleden