Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tweedehandsauto's iets duurder in oktober

Tweedehandsauto's iets duurder in oktober

AMSTERDAM (ANP) - De gemiddelde prijs voor tweedehandsauto's in Nederland is in oktober licht gestegen. Dat meldt het Europese onlineautoplatform AutoScout24. De prijsstijging geldt voor zowel benzineauto's als elektrische auto's, de prijs van een hybride occasion nam licht af, na een toename in de voorgaande vier maanden.

Een tweedehands auto kostte in Nederland vorige maand gemiddeld 23.288 euro. Dat was een maand eerder nog 23.007 euro. Voor een benzineoccasion werd in ons land gemiddeld 18.701 euro betaald, tegen 18.514 euro in september. De prijs van een elektrische tweedehands wagen steeg volgens AutoScout24 van 31.997 euro naar 32.561 euro. Hybrides zijn nog altijd het duurst. Die werden in Nederland gemiddeld verkocht voor 40.742 euro, een lager bedrag dan de 40.910 euro in september.

"We zien dat de gemiddelde prijzen van tweedehandsauto's in Nederland zich stabiliseren, wat kopers meer zekerheid geeft in een veranderende markt", legt bestuurder Dorianne Richelle van AutoScout24 in Nederland uit. "Vooral de lichte stijgingen bij elektrische en benzineoccasions wijzen op een groeiende interesse in deze modellen, terwijl hybride modellen nog altijd een hoger prijsniveau behouden."

Andere landen

Het autoplatform heeft verder de prijzen vergeleken met die in Frankrijk, Duitsland, Oostenrijk, België en Italië. In de eerste drie landen lag de prijs hoger dan in Nederland, in België en Italië iets lager. "In vergelijking met andere Europese landen ligt de Nederlandse markt in de middenmoot, wat aangeeft dat onze occasionprijzen competitief blijven en zich aanpassen aan de vraag en het aanbod van de markt", stelt Richelle.

De populairste benzineauto was in oktober de Volkswagen Golf, gevolgd door de Volkswagen Polo. Tesla voert de lijst elektrische auto's aan met de typen Model 3 en Model S. Binnen de hybrides waren de Volkswagen Golf GTE en de Audi A3 het populairst.

Meer uit Financieel

Rode cijfers op beurzen New York na sterk banenrapport

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. De handel op Wall Street werd bepaald door het belangrijke Amerikaanse banenrapport. De groei van de werkgelegenheid in de Verenigde Staten was in augustus veel sterker dan verwacht. Daardoor werd de verwachting voor een renteverhoging door de Federal Reserve later deze maand verder versterkt.

4 uur geleden
Trump laat rundveehouders eigen vlees verwerken

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat een programma opzetten waardoor rundveehouders hun eigen vlees mogen verwerken en direct mogen verkopen aan consumenten. Volgens Trump hoeven rundveehouders daardoor niet meer met grote vleesverwerkende bedrijven en tussenhandelaren te werken en zullen de prijzen van rundvlees dalen.

5 uur geleden
Portugal verlengt onderhandelingen over verkoop belang TAP

LISSABON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Portugese overheid gaat de onderhandelingen verlengen over de verkoop van een minderheidsbelang in de nationale luchtvaartmaatschappij TAP aan Air France-KLM of Lufthansa. Eerder werd verwacht dat Portugal begin deze maand een besluit zou nemen over wie de koper van dat belang zou worden. Maar volgens Lissabon liggen de rivaliserende biedingen erg dicht bij elkaar en zijn verdere gesprekken nodig.

7 uur geleden
Winst voor Amsterdamse AEX-index, chipbedrijven koplopers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan. De chipbedrijven Besi, ASML en ASMI waren koplopers in de hoofdindex, na de minnen een dag eerder. Ook de staalbedrijven op het Damrak deden het goed dankzij een positief rapport van analisten van Deutsche Bank over de Europese staalsector.

8 uur geleden
Havenbedrijf: impact staking op Rotterdamse haven is beperkt

ROTTERDAM (ANP) - De impact van de honderden havenwerkers die vrijdag het werk hebben neergelegd is zoals verwacht beperkt, laat een woordvoerder van Havenbedrijf Rotterdam weten. Schepen moeten even wachten, "al komt dat ook een beetje door het onstuimige weer". Werknemers leggen tot 19.00 uur het werk neer uit onvrede over de kabinetsbezuinigingen op sociale zekerheid.

8 uur geleden
Groei voor industrieconcern VDL, orderportefeuille dikt aan

EINDHOVEN (ANP) - Industrieconcern VDL Groep heeft in de eerste helft van dit jaar meer omzet en winst behaald, terwijl ook de orderportefeuille fors toenam. Het familiebedrijf uit Eindhoven denkt dat de groei in de tweede helft wordt doorgezet. VDL is onder meer een toeleverancier aan de Nederlandse chipindustrie en in de fabriek in het Limburgse Born wordt gewerkt aan militaire drones.

9 uur geleden
Werkgelegenheid VS veel sterker gegroeid dan verwacht in augustus

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten is in augustus veel sterker gegroeid dan gedacht. Bovendien werd het krimpcijfer van juli bijgesteld naar groei door de Amerikaanse overheid. Door het sterke banenrapport neemt de kans op een renteverhoging door de Federal Reserve later deze maand weer toe.

9 uur geleden