Tweedehands spullen voor vluchtelingen op 'marktplaats'
AMSTERDAM (ANP) - VluchtelingenWerk Nederland lanceert dinsdag een marktplaats waar gebruikte spullen aan vluchtelingen aangeboden kunnen worden. Op goodsforrefugees.com wil VluchtelingenWerk gericht vraag en aanbod inzichtelijk maken.
Tijdens crises ziet VluchtelingenWerk een grote bereidheid onder Nederlanders om vluchtelingen te hulp te schieten met bijvoorbeeld inzamelingsacties. "Toch bestaat er bij dat soort acties vaak het risico dat spullen niet op de juiste plek terechtkomen of dat spullen ongebruikt blijven omdat ze niet nodig zijn", aldus de organisatie. Het onlineplatform moet het makkelijker maken om in te spelen op de behoeftes van vluchtelingen. Ook kunnen gevers en vluchtelingen via het platform direct met elkaar in contact komen.
Het nieuwe platform vervangt Goods4Ukraine, dat een jaar geleden werd opgezet na de Russische invasie in Oekraïne waarna Oekraïense vluchtelingen naar Nederland kwamen. Het nieuwe platform is gericht op alle vluchtelingen in Nederland.
Meer uit Binnenland
RIDDERKERK (ANP) - De politie heeft donderdag een man aangehouden in Ridderkerk die onbedoeld toegang had gekregen tot politiedocumenten. Hij werd opgeroepen deze documenten terug te geven, maar gaf daaraan geen gehoor. Daarop is hij aangehouden wegens computervredebreuk.
15 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - De uitspraak van de rechtbank in Den Bosch in de zaak rond het dodelijke ongeluk met de Stint is een "zeer terechte en heel zuivere", zei advocaat Geert-Jan Knoops vrijdag. De rechtbank sprak zijn cliënten, de twee Stintondernemers die door het Openbaar Ministerie strafrechtelijk aansprakelijk zijn gesteld voor het ongeval, vrij.
41 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Het Martini Ziekenhuis in Groningen heeft besloten ongeveer twintig operaties af te zeggen die vrijdag en komende maandag gepland waren. Als gevolg van ziekte door griep is er minder personeel beschikbaar in het ziekenhuis.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - In drie verschillende onderzoeken zijn aan het begin van dit jaar ruim 13 miljoen illegale sigaretten in beslag genomen, meldt de Fiscale Inlichtingen- en OpsporingsDienst (FIOD). Als de sigaretten waren verkocht, zou de Nederlandse staat zo'n 4,2 miljoen euro zijn misgelopen.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie wil hoger beroep aantekenen in de zaak over het dodelijke ongeluk met de Stint. "We zijn zeker van plan in hoger beroep te gaan tegen het in onze ogen teleurstellende vonnis van de rechtbank", zegt een woordvoerder van het OM.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft Stintondernemers Edwin Renzen en Peter Noorlander beiden vrijgesproken in de zaak over het dodelijke ongeluk met een Stint. De rechtbank kan niet vaststellen dat de Stint schadelijk was. Wel maakten beide ondernemers zich schuldig aan valsheid in geschrifte, maar ze krijgen daarvoor geen straf.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) sluit steeds meer horecagelegenheden en winkels met spoed vanwege plaagdieren. In de eerste zeven weken van dit jaar werden 22 zaken gesloten, terwijl dat er in 2025 met 75 ook al opvallend veel waren.
2 uur geleden