Tweedehands spullen voor vluchtelingen op 'marktplaats'
AMSTERDAM (ANP) - VluchtelingenWerk Nederland lanceert dinsdag een marktplaats waar gebruikte spullen aan vluchtelingen aangeboden kunnen worden. Op goodsforrefugees.com wil VluchtelingenWerk gericht vraag en aanbod inzichtelijk maken.
Tijdens crises ziet VluchtelingenWerk een grote bereidheid onder Nederlanders om vluchtelingen te hulp te schieten met bijvoorbeeld inzamelingsacties. "Toch bestaat er bij dat soort acties vaak het risico dat spullen niet op de juiste plek terechtkomen of dat spullen ongebruikt blijven omdat ze niet nodig zijn", aldus de organisatie. Het onlineplatform moet het makkelijker maken om in te spelen op de behoeftes van vluchtelingen. Ook kunnen gevers en vluchtelingen via het platform direct met elkaar in contact komen.
Het nieuwe platform vervangt Goods4Ukraine, dat een jaar geleden werd opgezet na de Russische invasie in Oekraïne waarna Oekraïense vluchtelingen naar Nederland kwamen. Het nieuwe platform is gericht op alle vluchtelingen in Nederland.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Na afloop van een concert van de hiphopgroep Broederliefde in Ahoy in Rotterdam zijn vrijdagavond twee mensen gewond geraakt door een steekpartij, meldt de politie rond middernacht op X. De steekpartij vond plaats toen fans na het optreden de concertzaal verlieten. De twee slachtoffers zijn naar het ziekenhuis gebracht.
4 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Voorzitter Auke Spijkstra van de Winterswijkse IJsvereniging is tevreden met de eerste marathon op natuurijs die dit jaar werd gehouden op de schaatsbaan De Witte Poorte. "Het is hartstikke goed gegaan, iedereen is heel blij", zei hij bij de finish van de schaatsbaan in Winterswijk, waar de marathon van de mannen net was afgelopen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kerstdagen zijn sinds het begin van de metingen nog nooit zo zonnig verlopen als dit jaar. Volgens Weeronline scheen de zon op beide kerstdagen 6,7 uur in De Bilt. Tegelijkertijd is het de koudste kerst sinds het jaar 2000.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kerstdagen zijn sinds het begin van de metingen nog nooit zo zonnig verlopen als dit jaar. Weeronline becijfert dat de zon op beide kerstdagen 6,7 uur scheen in De Bilt. Tegelijkertijd is het volgens de weersite de koudste kerst sinds het jaar 2000, met een gemiddelde temperatuur van 1,5 graden.
13 uur geledenLICHTENVOORDE (ANP) - Vijftig huizen aan het Marishof in Lichtenvoorde (Gelderland) zijn tweede kerstdag enkele uren ontruimd geweest na de vondst van explosief materiaal in een woning. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie heeft de explosieven buiten Lichtenvoorde tot ontploffing gebracht, meldde veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. De bewoners konden daarna weer terug naar huis.
13 uur geledenTILBURG (ANP) - Tilburgse jongeren hebben woensdagavond hulpverleners en een geparkeerde politieauto beschoten met vuurwerk. Dat meldt de politie vrijdag. Drie minderjarigen zijn aangehouden en vanaf het politiebureau zijn hun ouders gebeld. De jongeren worden doorverwezen naar HALT en hebben tot na oud en nieuw een gebiedsverbod gekregen.
16 uur geledenEDE (ANP) - De man die ervan wordt verdacht op eerste kerstdag in Ede op een ruziënde groep mensen te zijn ingereden, is een 64-jarige man uit de Gelderse plaats. De drie mensen die gewond raakten, zijn bekenden van hem. Het gaat om mannen van 30, 40 en 51 jaar, eveneens uit Ede. Over de precieze relatie tussen de mensen doet de politie geen uitspraken.
17 uur geleden