Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tweede zilveren medaille schaatsster Beune in Beijing

Tweede zilveren medaille schaatsster Beune in Beijing

BEIJING (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft bij wereldbekerwedstrijden in Beijing haar tweede medaille gepakt. Na het zilver op de 1500 meter eindigde ze ook als tweede op de 3000 meter. De Noorse Ragne Wiklund was in de slotrit in 4.00,10 duidelijk de snelste van allemaal. Beune had eerder een tijd van 4.01,90 gerealiseerd. Het brons was voor de Canadese Isabelle Weidemann in 4.02,02.

Van de andere Nederlandse deelneemsters was Merel Conijn de snelste. Met een tijd van 4.03,33 eindigde ze als vierde. Marijke Groenewoud (4.03,39) werd vijfde, Sanne In 't Hof (4.03,67) zevende.

De 25-jarige Beune, afkomstig uit Borne, eindigde vorige week in Nagano als derde op de 3000 meter. Toen moest de 25-jarige Nederlandse de Canadese Ivanie Blondin en Wiklund voor zich dulden.

"Die laatste rondjes konden wel wat sneller, maar ik heb wel alleen gereden", vertelde Beune, nu tweede in het klassement lange afstanden achter Wiklund, bij de NOS. Haar tegenstandster Martina Sablikova uit Tsjechië was ze al snel kwijt. "Voor nu ben ik hier blij mee. Het doel was zo vlak mogelijk rijden. Maar ik ging in het begin best wel hard en kon het net niet vasthouden. Ik heb wel een klap gehad van het ziek zijn. Daar probeer ik nu bovenop te komen." Beune meldde zich drie weken geleden op het kwalificatietoernooi in Heerenveen af voor de 3000 en 5000 meter, maar de wereldkampioene op de langste afstand kreeg alsnog een startbewijs voor de eerste twee wereldbekerwedstrijden.

Meer uit Sport

Sinner wint in Rome vijfde masterstoernooi van 2026

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.

4 uur geleden
Di Giannantonio wint GP van Catalonië na chaotische race

BARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.

5 uur geleden
Vingegaard boekt tweede ritzege Giro, Eulálio behoudt roze trui

CORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.

6 uur geleden
Verstappen sluit 24 uur van Nürburgring na pech af op 38e plaats

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.

8 uur geleden
Wielrenster Bredewold wint Ronde van Baskenland voor vrouwen

SAN SEBASTIÁN (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft de Ronde van Baskenland voor vrouwen op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx - Protime behield haar leidende positie in de derde en laatste etappe met start en finish in San Sebastián. De Poolse Dominika Włodarczyk won de laatste rit.

9 uur geleden
Verstappen lijkt na probleem zege Nürburgring te kunnen vergeten

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen lijkt de overwinning bij de 24 uur van de Nürburgring te kunnen vergeten. De 28-jarige Nederlander zag zijn Spaanse teamgenoot Daniel Juncadella met de Mercedes-AMG GT3 naar de pits rijden vanwege een technisch probleem. Het team van Verstappen reed op het moment van de autoproblemen aan de leiding.

12 uur geleden
Verstappen rijdt 's nachts goede stint bij 24 uur van Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een goede tweede stint gereden tijdens de 24 uur van de Nürburgring. De 28-jarige Nederlander, die zaterdagmiddag in de Mercedes-AMG GT3 de leiding had gegrepen, bouwde tussen 02.00 en 04.00 uur de voorsprong op de nummer 2 uit tot een kleine halve minuut.

15 uur geleden