Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tweede zilveren medaille schaatsster Beune in Beijing

Tweede zilveren medaille schaatsster Beune in Beijing

BEIJING (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft bij wereldbekerwedstrijden in Beijing haar tweede medaille gepakt. Na het zilver op de 1500 meter eindigde ze ook als tweede op de 3000 meter. De Noorse Ragne Wiklund was in de slotrit in 4.00,10 duidelijk de snelste van allemaal. Beune had eerder een tijd van 4.01,90 gerealiseerd. Het brons was voor de Canadese Isabelle Weidemann in 4.02,02.

Van de andere Nederlandse deelneemsters was Merel Conijn de snelste. Met een tijd van 4.03,33 eindigde ze als vierde. Marijke Groenewoud (4.03,39) werd vijfde, Sanne In 't Hof (4.03,67) zevende.

De 25-jarige Beune, afkomstig uit Borne, eindigde vorige week in Nagano als derde op de 3000 meter. Toen moest de 25-jarige Nederlandse de Canadese Ivanie Blondin en Wiklund voor zich dulden.

"Die laatste rondjes konden wel wat sneller, maar ik heb wel alleen gereden", vertelde Beune, nu tweede in het klassement lange afstanden achter Wiklund, bij de NOS. Haar tegenstandster Martina Sablikova uit Tsjechiƫ was ze al snel kwijt. "Voor nu ben ik hier blij mee. Het doel was zo vlak mogelijk rijden. Maar ik ging in het begin best wel hard en kon het net niet vasthouden. Ik heb wel een klap gehad van het ziek zijn. Daar probeer ik nu bovenop te komen." Beune meldde zich drie weken geleden op het kwalificatietoernooi in Heerenveen af voor de 3000 en 5000 meter, maar de wereldkampioene op de langste afstand kreeg alsnog een startbewijs voor de eerste twee wereldbekerwedstrijden.

Meer uit Sport

Karalis daagt Duplantis uit: ben gevaarlijk als ik plezier heb

TORUN (ANP) - De Griekse polsstokhoogspringer Emmanouil Karalis daagt nadrukkelijk wereldrecordhouder Armand Duplantis uit op de WK indooratletiek in Torun (Polen). "Ik ben gevaarlijk als ik plezier heb", zei hij op een persconferentie in de atletiekhal. "Je weet nooit wat er gaat gebeuren. Ik voel me goed, geloof in mezelf, geloof in mijn vermogen om hoog te springen."

14 minuten geleden
Europees kampioen Chapple kiest rol van underdog op 1500 meter

TORUN (ANP) - Samuel Chapple kruipt bewust in de rol van underdog op de 1500 meter bij de komende WK indooratletiek in Torun, ook al behoort hij op papier tot de kanshebbers op een medaille.

1 uur geleden
Wereldrecordhouder wijst Schilder op technische fout kogelstoten

TORUN (ANP) - De inmiddels 76-jarige Tsjechische wereldrecordhoudster kogelstoten Helena Fibingerova heeft Jessica Schilder dit seizoen van nuttig technisch advies voorzien. Door haar linkerbeen bij de afstoot wat op te schuiven en meer tegen de balk te plaatsen, kan de Nederlandse regerend wereldkampioene centimeters verder komen.

3 uur geleden
WK indooratletiek in 2028 in India en in 2030 in Kazachstan

TORUN (ANP) - De wereldkampioenschappen indooratletiek worden in 2028 in Odisha in India gehouden. Twee jaar later vindt het evenement plaats in Astana in Kazachstan. Dat maakte voorzitter Sebastian Coe van de mondiale atletiekbond World Athletics donderdag bekend voorafgaand aan de WK indooratletiek in het Poolse Torun.

3 uur geleden
Bisschops jaagt op WK atletiek in Torun op status sprinticoon

ARNHEM/TORUN (ANP) - Minke Bisschops bewaart goede herinneringen aan de Kujawsko-Pomorska Arena in de Poolse stad Torun. De Limburgse atlete liep in die indoorhal vorige maand haar persoonlijk record op de 60 meter: 7,10, een tijd waarmee ze op de nationale ranglijst aller tijden opschoof naar de derde plaats, achter sprinticonen Nelli Cooman en Dafne Schippers (7,00). De 23-jarige Bisschops wil zaterdag op de WK indoor proberen nog harder te gaan in Torun.

6 uur geleden
Honkballers Venezuela winnen World Baseball Classic na zege op VS

MIAMI (ANP/AFP) - De honkballers van Venezuela hebben in de finale van de World Baseball Classic verrassend gewonnen van de Verenigde Staten: 3-2. Het betekende voor het Zuid-Amerikaanse land de eerste eindzege ooit op het officieuze wereldkampioenschap. De finale in Miami verliep op verschillende vlakken onder hoogspanning.

1 dag geleden
Hockeybondscoach Delmee wil dat het WK net als in 1998 gaat leven

AMSTELVEEN (ANP) - Jeroen Delmee, bondscoach van de Nederlandse hockeyers, wil dat het WK van komende zomer net zo gaat leven als in 1998, de laatste keer dat de Nederlandse mannen de titel wonnen. Hij organiseerde in november een diner voor zijn selectie met de selectie van dat toernooi. "Het seizoen dat leidt naar het wereldkampioenschap was begonnen, en ik vond dat we iets bijzonders moesten doen", zei Delmee dinsdag na de loting van het WK, dat in Nederland en Belgiƫ plaatsvindt.

1 dag geleden