Tweede zilveren medaille schaatsster Beune in Beijing
BEIJING (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft bij wereldbekerwedstrijden in Beijing haar tweede medaille gepakt. Na het zilver op de 1500 meter eindigde ze ook als tweede op de 3000 meter. De Noorse Ragne Wiklund was in de slotrit in 4.00,10 duidelijk de snelste van allemaal. Beune had eerder een tijd van 4.01,90 gerealiseerd. Het brons was voor de Canadese Isabelle Weidemann in 4.02,02.
Van de andere Nederlandse deelneemsters was Merel Conijn de snelste. Met een tijd van 4.03,33 eindigde ze als vierde. Marijke Groenewoud (4.03,39) werd vijfde, Sanne In 't Hof (4.03,67) zevende.
De 25-jarige Beune, afkomstig uit Borne, eindigde vorige week in Nagano als derde op de 3000 meter. Toen moest de 25-jarige Nederlandse de Canadese Ivanie Blondin en Wiklund voor zich dulden.
"Die laatste rondjes konden wel wat sneller, maar ik heb wel alleen gereden", vertelde Beune, nu tweede in het klassement lange afstanden achter Wiklund, bij de NOS. Haar tegenstandster Martina Sablikova uit Tsjechië was ze al snel kwijt. "Voor nu ben ik hier blij mee. Het doel was zo vlak mogelijk rijden. Maar ik ging in het begin best wel hard en kon het net niet vasthouden. Ik heb wel een klap gehad van het ziek zijn. Daar probeer ik nu bovenop te komen." Beune meldde zich drie weken geleden op het kwalificatietoernooi in Heerenveen af voor de 3000 en 5000 meter, maar de wereldkampioene op de langste afstand kreeg alsnog een startbewijs voor de eerste twee wereldbekerwedstrijden.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
9 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.
19 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.
1 dag geledenSOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.
1 dag geleden