Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tweede zilveren medaille schaatsster Beune in Beijing

Tweede zilveren medaille schaatsster Beune in Beijing

BEIJING (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft bij wereldbekerwedstrijden in Beijing haar tweede medaille gepakt. Na het zilver op de 1500 meter eindigde ze ook als tweede op de 3000 meter. De Noorse Ragne Wiklund was in de slotrit in 4.00,10 duidelijk de snelste van allemaal. Beune had eerder een tijd van 4.01,90 gerealiseerd. Het brons was voor de Canadese Isabelle Weidemann in 4.02,02.

Van de andere Nederlandse deelneemsters was Merel Conijn de snelste. Met een tijd van 4.03,33 eindigde ze als vierde. Marijke Groenewoud (4.03,39) werd vijfde, Sanne In 't Hof (4.03,67) zevende.

De 25-jarige Beune, afkomstig uit Borne, eindigde vorige week in Nagano als derde op de 3000 meter. Toen moest de 25-jarige Nederlandse de Canadese Ivanie Blondin en Wiklund voor zich dulden.

"Die laatste rondjes konden wel wat sneller, maar ik heb wel alleen gereden", vertelde Beune, nu tweede in het klassement lange afstanden achter Wiklund, bij de NOS. Haar tegenstandster Martina Sablikova uit Tsjechië was ze al snel kwijt. "Voor nu ben ik hier blij mee. Het doel was zo vlak mogelijk rijden. Maar ik ging in het begin best wel hard en kon het net niet vasthouden. Ik heb wel een klap gehad van het ziek zijn. Daar probeer ik nu bovenop te komen." Beune meldde zich drie weken geleden op het kwalificatietoernooi in Heerenveen af voor de 3000 en 5000 meter, maar de wereldkampioene op de langste afstand kreeg alsnog een startbewijs voor de eerste twee wereldbekerwedstrijden.

Meer uit Sport

Meer dan 4 miljoen tickets verkocht voor Spelen van 2028 in LA

LOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.

3 uur geleden
Klaver loopt 400 meter op FBK Games in Hengelo

HENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.

7 uur geleden
Iran 'volledig voorbereid' om deel te nemen aan WK

TEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.

18 uur geleden
Vollering blijft Pieterse voor en wint Waalse Pijl

HOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.

1 dag geleden
Wielertalent Seixas (19) wint Waalse Pijl bij zijn debuut

HOEI (ANP) - Het wielertalent Paul Seixas heeft bij zijn eerste deelname de 90e editie van de Waalse Pijl op zijn naam geschreven. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM kwam na 200 kilometer als eerste aan op de Muur van Hoei, voor de Zwitser Mauro Schmid en de Brit Ben Tulett.

1 dag geleden
Noorse schaatser Magnussen tekent bij Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.

1 dag geleden
Venus Williams verliest van Spaanse Quevedo bij rentree op gravel

MADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.

2 dagen geleden