Tweede zilveren medaille schaatsster Beune in Beijing
BEIJING (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft bij wereldbekerwedstrijden in Beijing haar tweede medaille gepakt. Na het zilver op de 1500 meter eindigde ze ook als tweede op de 3000 meter. De Noorse Ragne Wiklund was in de slotrit in 4.00,10 duidelijk de snelste van allemaal. Beune had eerder een tijd van 4.01,90 gerealiseerd. Het brons was voor de Canadese Isabelle Weidemann in 4.02,02.
Van de andere Nederlandse deelneemsters was Merel Conijn de snelste. Met een tijd van 4.03,33 eindigde ze als vierde. Marijke Groenewoud (4.03,39) werd vijfde, Sanne In 't Hof (4.03,67) zevende.
De 25-jarige Beune, afkomstig uit Borne, eindigde vorige week in Nagano als derde op de 3000 meter. Toen moest de 25-jarige Nederlandse de Canadese Ivanie Blondin en Wiklund voor zich dulden.
"Die laatste rondjes konden wel wat sneller, maar ik heb wel alleen gereden", vertelde Beune, nu tweede in het klassement lange afstanden achter Wiklund, bij de NOS. Haar tegenstandster Martina Sablikova uit Tsjechië was ze al snel kwijt. "Voor nu ben ik hier blij mee. Het doel was zo vlak mogelijk rijden. Maar ik ging in het begin best wel hard en kon het net niet vasthouden. Ik heb wel een klap gehad van het ziek zijn. Daar probeer ik nu bovenop te komen." Beune meldde zich drie weken geleden op het kwalificatietoernooi in Heerenveen af voor de 3000 en 5000 meter, maar de wereldkampioene op de langste afstand kreeg alsnog een startbewijs voor de eerste twee wereldbekerwedstrijden.
Meer uit Sport
NICE (ANP/Belga) - De slotklim in de zevende etappe van Parijs-Nice is geschrapt. De organisatie van de Franse WorldTour-koers heeft het parcours van de koninginnenrit aangepast vanwege het voorspelde winterweer. De finish van de rit die begint in Nice ligt nu niet in Auron, maar in Isola, zo meldde de ASO.
41 minuten geledenMONTREAL (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout is op de WK shorttrack in Montreal uitgeschakeld in de heats van de 500 meter. De 26-jarige shorttracker, die op de Olympische Spelen in Milaan zilver won op deze afstand, liep tegen een diskwalificatie aan.
3 uur geledenAPT (ANP) - Wielrenner Harold Tejada uit Colombia heeft de zesde etappe in Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Colombiaan van XDS Astana ontsnapte in de rit van Barbentane naar Apt over 179,3 kilometer in de slotkilometers uit de groep met favorieten en bleef die voor. Dorian Godon uit Frankrijk werd tweede en de Brit Lewis Askey kwam als derde binnen.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Formule 1-races in Bahrein en Saudi-Arabië zijn geannuleerd. Dat stelt de Duitse betaalzender Sky volgens DPA. De GP's stonden voor 12 en 19 april op de kalender, maar gaan vanwege de oorlog in het Midden-Oosten niet door.
4 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De judobond (JBN) gaat met tien judoka's naar het Europees kampioenschap, dat plaatsvindt van 16 tot en met 19 april in de Georgische hoofdstad Tbilisi. Het team bestaat uit zeven vrouwen en drie mannen.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Team Essent heeft schaatsster Angel Daleman tot de zomer van 2028 vastgelegd. De ploeg van Sven Kramer en Jac Orie heeft het contract van de 18-jarige schaatsster, dat nog liep tot 2027, opengebroken en verlengd.
5 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Niels de Langen (27) heeft vrijdag een zilveren medaille gewonnen op de reuzenslalom bij de Paralympische Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Het goud was voor de Italiaan René de Silvestro. Thijn Speksnijder werd elfde.
6 uur geleden