Tweede zege veldrijdster Brand in Superprestige
MERKSPLAS (ANP) - Veldrijdster Lucinda Brand heeft de vierde cross om de Superprestige gewonnen. Dat gebeurde in Merksplas, waar de Nederlandse vrouwen zoals inmiddels gebruikelijk de wedstrijd beheersten. Brand profiteerde in de slotronde van twee valpartijen van Ceylin Carmen del Alvarado. De Rotterdamse wereldkampioene zag in de slotfase ook Denise Betsema nog passeren.
Brand oogde sterk op het domein Merksplas-Kolonie waar ze Alvarado al snel meekreeg, terwijl Annemarie Worst aanhaakte. Betsema was slecht gestart en kwam pas in de slotfase terug. Alvarado ging nota bene met een voorsprong van 7 seconden de slotronde in, maar door een buiteling verloor ze de koppositie aan Brand. Voor de renster van Telenet-Baloise Lions was het haar tweede zege op rij in de Superprestige. Anderhalve week geleden was in ze Niel, eveneens in België, ook al de beste. Worst finishte als vierde. In de stand van de Superprestige nadert Brand Alvarado, die de eerste twee crossen won, tot op 1 punt.
"We zijn nog maar halfweg. Het verschil is een puntje, het zal close blijven", zei Brand na afloop. Vooral conditioneel maakte de stadgenote van Alvarado indruk, maar het duurde tot de val van haar concurrente voordat ze weg kon rijden. "Slippertjes horen er bij op dit parcours. Het lag er heel verraderlijk bij en een foutje was snel gemaakt. Ik denk dat we wel aan elkaar gewaagd waren. Ik voelde me heel sterk vandaag. Ceylin wist dat gaatje te slaan in de zandbak waar ik in een kuiltje terechtkwam en moest achtervolgen."
Meer uit Sport
STUART (ANP/RTR) - Tiger Woods stopt tijdelijk met golf om een behandeling te ondergaan. Dat heeft het sporticoon gezegd in zijn eerste verklaring sinds zijn auto-ongeluk van vrijdag. "Ik ken de ernst van de situatie waarin ik me bevind. Ik doe een stap terug om me te laten behandelen en me te concentreren op mijn gezondheid", schrijft Woods.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.
22 uur geledenCHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".
23 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.
1 dag geledenMARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.
1 dag geledenMONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
1 dag geleden