Tweede zege veldrijdster Brand in Superprestige
MERKSPLAS (ANP) - Veldrijdster Lucinda Brand heeft de vierde cross om de Superprestige gewonnen. Dat gebeurde in Merksplas, waar de Nederlandse vrouwen zoals inmiddels gebruikelijk de wedstrijd beheersten. Brand profiteerde in de slotronde van twee valpartijen van Ceylin Carmen del Alvarado. De Rotterdamse wereldkampioene zag in de slotfase ook Denise Betsema nog passeren.
Brand oogde sterk op het domein Merksplas-Kolonie waar ze Alvarado al snel meekreeg, terwijl Annemarie Worst aanhaakte. Betsema was slecht gestart en kwam pas in de slotfase terug. Alvarado ging nota bene met een voorsprong van 7 seconden de slotronde in, maar door een buiteling verloor ze de koppositie aan Brand. Voor de renster van Telenet-Baloise Lions was het haar tweede zege op rij in de Superprestige. Anderhalve week geleden was in ze Niel, eveneens in België, ook al de beste. Worst finishte als vierde. In de stand van de Superprestige nadert Brand Alvarado, die de eerste twee crossen won, tot op 1 punt.
"We zijn nog maar halfweg. Het verschil is een puntje, het zal close blijven", zei Brand na afloop. Vooral conditioneel maakte de stadgenote van Alvarado indruk, maar het duurde tot de val van haar concurrente voordat ze weg kon rijden. "Slippertjes horen er bij op dit parcours. Het lag er heel verraderlijk bij en een foutje was snel gemaakt. Ik denk dat we wel aan elkaar gewaagd waren. Ik voelde me heel sterk vandaag. Ceylin wist dat gaatje te slaan in de zandbak waar ik in een kuiltje terechtkwam en moest achtervolgen."
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - Cadillac heeft bewezen dat het de Formule 1 aankan. Dat zegt teambaas Graeme Lowdon in een vooruitblik op de Grote Prijs van China komend weekend. "Het was heel bijzonder om het Formule 1-team van Cadillac geschiedenis te zien schrijven door onze eerste race uit te rijden."
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Het Paralympisch Comité van Oekraïne stelt dat zijn atleten en coaches vanaf het begin van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina "systematisch onder druk zijn gezet" door vertegenwoordigers van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC).
9 uur geledenUCHON (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de macht gegrepen in Parijs-Nice. In een chaotische etappe in regenachtige omstandigheden kwam de tweevoudig Tourwinnaar alleen boven op een klim van eerste categorie. De Nederlander Tim van Dijke werd derde op 45 seconden van de winnaar, vier seconden achter zijn ploeggenoot Daniel Martínez. Mick van Dijke, de tweelingbroer van Tim, werd vierde. Vingegaard neemt de leiding in het algemeen klassement over.
10 uur geledenUCHON (ANP) - Juan Ayuso is hard gevallen in de vierde etappe van Parijs-Nice. De Spaanse wielrenner was de leider in het algemeen klassement en heeft de rittenkoers verlaten.
11 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hoopt komend weekend in de Formule 1-race van Shanghai nadrukkelijker voorin mee te doen. "Het was fijn om weer te racen en het was veelbelovend om te zien dat we een goede comeback maakten. Maar er is nog veel te doen en er zijn veel lessen die we uit de eerste race kunnen trekken. We hopen deze week meer mee te doen in de strijd", liet de viervoudig wereldkampioen weten via zijn team Red Bull.
16 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Bam Adebayo heeft dinsdag het op een na hoogste puntenaantal in een duel genoteerd. De 28-jarige speler van Miami Heat maakte 83 punten in het gewonnen thuisduel met Washington Wizards (150-129). Daarmee overtrof de Amerikaan de 81 punten van Kobe Bryant in een duel in 2006, maar bleef hij ver verwijderd van de score van 100 punten van Wilt Chamberlain uit 1962.
18 uur geledenMIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.
23 uur geleden