Tweede zege beachvolleyballers Brouwer en Meeuwsen in Tokio
TOKIO (ANP) - De beachvolleyballers Alexander Brouwer en Robert Meeuwsen hebben bij de Olympische Spelen in Tokio ook de tweede groepswedstrijd in twee sets gewonnen. Het Nederlandse duo versloeg het Argentijnse koppel Julian Amado Azaad/Nicolás Capogrosso met twee keer 21-14. Daarmee zijn ze vrijwel zeker van een plaats in de achtste finales.
Brouwer en Meeuwsen hadden bij het WK in 2019 nog van Azaad en Capogrosso verloren. In Tokio werden de Zuid-Amerikanen echter op alle fronten afgetroefd. Het Nederlandse koppel speelde gretig en geconcentreerd en maakte amper fouten. "We maken hier echt het verschil met onze teamspirit en onze fysieke kracht", liet Meeuwsen opgetogen weten.
Brouwer en Meeuwsen begonnen zaterdag aan het olympisch toernooi met een sterke zege op de Amerikanen Nick Lucena en Phil Dalhausser: 21-17 21-18. Het Nederlandse duo sluit de groepsfase donderdag af tegen de Brazilianen Alison Cerutti en Alvaro Morias Filho.
Cerutti is de regerend olympisch kampioen. Hij speelde bij Rio 2016 nog met Bruno Schmidt. Brouwer en Meeuwsen verloren in de halve finales van het Braziliaanse koppel waarna ze olympisch brons veilig stelden. "We kijken heel erg naar het duel met de Brazilianen uit", zei Meeuwsen. "We zitten in een sterke poule waarin alle teams van elkaar kunnen winnen. Dat maakt het voor ons alleen maar extra interessant."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.
15 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.
1 dag geledenMADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.
1 dag geledenBOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.
1 dag geleden