Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tweede wereldtitel zwemster Van Rouwendaal in Doha

Tweede wereldtitel zwemster Van Rouwendaal in Doha

DOHA (ANP) - Na haar wereldtitel op de 10 kilometer heeft openwaterzwemster Sharon van Rouwendaal tijdens de WK in Doha ook goud veroverd op de 5 kilometer.

Het is voor de 30-jarige Van Rouwendaal haar eerste wereldtitel op deze niet-olympische afstand. Na een spannende race in de haven van Doha klopte ze in de laatste meters de Australische Chelsea Gubecka in de eindsprint.

"Ik ben de beste, ik ben in topvorm. Dit is echt een goede start van het jaar", zei Van Rouwendaal na afloop. Ze stelde niet echt een plan te hebben voor haar laatste openwaterwedstrijd van deze WK in Qatar. "Toen Gubecka er in de laatste ronde voorbijkwam, dacht ik: ga je gang. Op het einde voelde ik dat ze moe werd, ze had 800, 900 meter op kop gezwommen. Bij de finish koos zij voor de binnenkant, ik besloot haar aan de buitenkant te passeren. En toen won ik."

Slotfase

Van Rouwendaal bepaalde in de eerste twee van drie rondes samen met Katie Grimes uit de Verenigde Staten het straffe tempo. Kort na het ingaan van de laatste ronde ontsnapte Gubecka uit de kopgroep en nam een aanzienlijke voorsprong. Van Rouwendaal, Grimes en de Spaanse María de Valdés (zilver op de 10 km) zetten de achtervolging in op de 25-jarige Australische.

Van Rouwendaal sloop dichterbij en verwees Gubecka met een indrukwekkende eindsprint naar de tweede plaats. De olympisch kampioen van Rio 2016 tikte na 57.33,9 minuten aan. Gubecka pakte zilver op 1,1 seconde. De Braziliaanse Ana Marcela Cunha veroverde op 2,9 seconden de bronzen medaille.

Topvorm

Voor Van Rouwendaal had het olympisch jaar 2024 niet beter kunnen beginnen. Afgelopen weekend moest ze op de 10 kilometer in de top 13 eindigen om een olympisch startbewijs te veroveren. De zwemster die in het Oost-Duitse Maagdenburg traint, voelde dat ze in topvorm verkeerde en ging voor niets minder dan de wereldtitel. Vier dagen later sloeg ze haar dubbelslag op de niet-olympische 5 kilometer.

Meer uit Sport

Nederlandse tennissers sluiten jaar af als nummer 6 van de wereld

ROEHAMPTON (ANP) - De Nederlandse tennissers sluiten het jaar af als nummer 6 van de wereld. Dat is twee plaatsen lager dan in 2024, toen het Davis Cup-team onder leiding van Paul Haarhuis voor het eerst de finale haalde.

2 uur geleden
Drievoudig olympisch turnkampioen Whitlock keert terug

LONDEN (ANP/RTR) - Drievoudig olympisch turnkampioen Max Whitlock pakt zijn topsportcarrière weer op. De 32-jarige Brit richt zich op deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles, heeft hij aangekondigd.

9 uur geleden
Leden NOC*NSF stemmen in met bestuursvorm met raad van toezicht

ARNHEM (ANP) - NOC*NSF stapt per 1 januari over op een nieuw bestuursmodel. De aangesloten sportbonden gingen tijdens de algemene ledenvergadering op Papendal massaal akkoord met de vorming van een raad van toezicht (rvt) die in de plaats komt van het bestuur. Bestuursvoorzitter Anneke van Zanen-Nieberg neemt die taak ook in de rvt op zich.

20 uur geleden
Lavreysen gekozen tot wielrenner van het jaar

UTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.

1 dag geleden
Autocoureur Mick Schumacher rijdt in 2026 in IndyCar Series

BERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.

1 dag geleden
Kos en De Laat in shorttrackselectie voor World Tour in Dordrecht

UTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.

1 dag geleden
Ontsteken Olympische vlam vanwege slecht weer verplaatst naar hal

ATHENE (ANP/DPA) - Het ontsteken van de Olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo wordt vanwege slechte weersvoorspellingen verplaatst naar een overdekte hal. Dat maakte de organisatie bekend.

1 dag geleden