Tweede wereldtitel zwemster Van Rouwendaal in Doha
DOHA (ANP) - Na haar wereldtitel op de 10 kilometer heeft openwaterzwemster Sharon van Rouwendaal tijdens de WK in Doha ook goud veroverd op de 5 kilometer.
Het is voor de 30-jarige Van Rouwendaal haar eerste wereldtitel op deze niet-olympische afstand. Na een spannende race in de haven van Doha klopte ze in de laatste meters de Australische Chelsea Gubecka in de eindsprint.
"Ik ben de beste, ik ben in topvorm. Dit is echt een goede start van het jaar", zei Van Rouwendaal na afloop. Ze stelde niet echt een plan te hebben voor haar laatste openwaterwedstrijd van deze WK in Qatar. "Toen Gubecka er in de laatste ronde voorbijkwam, dacht ik: ga je gang. Op het einde voelde ik dat ze moe werd, ze had 800, 900 meter op kop gezwommen. Bij de finish koos zij voor de binnenkant, ik besloot haar aan de buitenkant te passeren. En toen won ik."
Slotfase
Van Rouwendaal bepaalde in de eerste twee van drie rondes samen met Katie Grimes uit de Verenigde Staten het straffe tempo. Kort na het ingaan van de laatste ronde ontsnapte Gubecka uit de kopgroep en nam een aanzienlijke voorsprong. Van Rouwendaal, Grimes en de Spaanse María de Valdés (zilver op de 10 km) zetten de achtervolging in op de 25-jarige Australische.
Van Rouwendaal sloop dichterbij en verwees Gubecka met een indrukwekkende eindsprint naar de tweede plaats. De olympisch kampioen van Rio 2016 tikte na 57.33,9 minuten aan. Gubecka pakte zilver op 1,1 seconde. De Braziliaanse Ana Marcela Cunha veroverde op 2,9 seconden de bronzen medaille.
Topvorm
Voor Van Rouwendaal had het olympisch jaar 2024 niet beter kunnen beginnen. Afgelopen weekend moest ze op de 10 kilometer in de top 13 eindigen om een olympisch startbewijs te veroveren. De zwemster die in het Oost-Duitse Maagdenburg traint, voelde dat ze in topvorm verkeerde en ging voor niets minder dan de wereldtitel. Vier dagen later sloeg ze haar dubbelslag op de niet-olympische 5 kilometer.
Meer uit Sport
LUBLIN (ANP) - Zwemmer Caspar Corbeau heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in Lublin in Polen de titel gewonnen op de 100 meter schoolslag. De 24-jarige Amerikaans-Nederlandse zwemmer zette een tijd neer van 55,85 seconden. De Turk Emre Sakci werd tweede in 56,22 en het brons ging naar de Oostenrijker Luka Mladenovic: 56,27. Koen de Groot kwam niet verder dan de zesde tijd (56,58).
3 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft vrijwel zeker de winst nodig in de slotrace van Abu Dhabi om voor de vijfde keer in zijn carrière wereldkampioen te worden. De Nederlander moet dan hopen dat Lando Norris vierde of lager eindigt. In dat geval komt de coureur van Red Bull uit op 421 punten, exact 1 punt meer dan de coureur van McLaren.
10 uur geledenABU DHABI (ANP) - McLaren kiest ervoor om ook in de slotrace van de Formule 1 geen teamorders te geven. Teambaas Andrea Stella laat weten dat Lando Norris en Oscar Piastri ook in de Grote Prijs van Abu Dhabi vrij mogen racen. Beide coureurs maken nog aanspraak op de wereldtitel.
10 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Nederlandse politie waarschuwt via X voor handel in valse tickets voor de GP van Abu Dhabi. De Nederlander Max Verstappen kan daar voor de vijfde keer in zijn loopbaan wereldkampioen worden. Dan moet hij wel een achterstand van 12 punten op Lando Norris goedmaken. "Let op: er worden valse tickets aangeboden, onder andere via onbetrouwbare webwinkels. Koop alleen via officiële kanalen. Voorkom oplichting!", zo luidt de boodschap van de politie aan de racefans op zoek naar toegangsbewijzen.
10 uur geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris kijkt "vol enthousiasme" uit naar de laatste race van het Formule 1-seizoen waarin hij zondag in Abu Dhabi mogelijk wereldkampioen kan worden. "Vorig jaar moesten we voor het constructeurskampioenschap gaan, en dit jaar gaan we als kampioen daarvan de strijd aan, met nóg een belangrijk kampioenschap om te winnen", zegt Norris in een persbericht van McLaren.
11 uur geledenATHENE (ANP/DPA) - De ceremonie voor het overhandigen van de olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo aan de Italiaanse delegatie vindt donderdag in een verkorte versie plaats. Dat heeft het Griekse Olympisch Comité (HOC) donderdag bekendgemaakt.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben de derde en laatste groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. Oranje was in een goed gevulde handbalarena in Ahoy Rotterdam na een prima tweede helft met 34-22 te sterk voor Oostenrijk. Door de overwinning heeft Nederland de groepsfase met het maximale aantal punten als groepswinnaar afgesloten.
1 dag geleden