Tweede vrijlating van Israëlische gijzelaars verwacht
GAZA-STAD (ANP/AFP/RTR) - De Palestijnse groepering Hamas laat naar verwachting snel een tweede groep Israëlische gijzelaars vrij. Een ingewijde zegt tegen persbureau Reuters dat een team van het Rode Kruis onderweg is om de gijzelaars op te halen. De organisatie helpt bij de overdracht van de gijzelaars aan de Israëlische strijdkrachten.
In een video is te zien dat voertuigen van Hamas zijn aangekomen op een plein in Gaza-Stad. Daarin zijn ook leden van Hamas te zien.
Al Jazeera meldt op basis van verslaggevers ter plaatse dat honderden leden van de militaire tak van Hamas en andere groeperingen aanwezig zijn. Het zijn er volgens de nieuwszender meer dan bij de vrijlating van de eerste groep gijzelaars. Ook honderden burgers zouden zich bij het plein hebben verzameld.
Vrouwelijke militairen
Het is niet bekend hoe laat de vrijlating plaatsvindt. De gijzelaars worden na de overdracht meteen naar Israël gebracht, waar ze worden opgenomen in het ziekenhuis en herenigd met hun familie.
Hamas heeft vrijdag bekendgemaakt dat vier vrouwelijke militairen vrijkomen. Israël moet volgens de afspraken vijftig Palestijnse gevangenen per militair vrijlaten. Deze tweehonderd personen worden naar verwachting later op zaterdag vrijgelaten.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - De FBI doet onderzoek naar twee verdachte voorwerpen die zaterdag buiten bij de woning van de burgemeester van New York, Zohran Mamdani, werden aangetroffen. Het zou volgens Amerikaanse media om geïmproviseerde explosieven gaan die tot ontploffing waren gebracht.
1 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij een gerichte Israëlische aanval op een appartement in een hotelgebouw in de Libanese hoofdstad Beiroet zijn in de nacht van zaterdag op zondag minstens vier doden gevallen. Ook zouden er zeker tien gewonden zijn. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
4 uur geledenDOHA (ANP) - Iran heeft zaterdag tien ballistische raketten en twee kruisraketten afgevuurd op Qatar. Dat bericht het Qatarese ministerie van Defensie. Saudi-Arabië meldt dat het veertien drones heeft onderschept.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij "niet wil dat de Koerden betrokken raken bij de oorlog in Iran". Dat zei hij zaterdag aan boord van zijn presidentiële vliegtuig tegen meereizende verslaggevers.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Niet de Verenigde Staten, maar Iran voerde een dodelijke raketaanval uit op een meisjesschool in het zuiden van Iran. Dat zegt president Donald Trump in antwoord op vragen van journalisten aanwezig in zijn regeringsvliegtuig. "Gebaseerd op wat ik heb gezien, is dat gedaan door Iran", aldus Trump aan boord van de Air Force One. "Zij zijn heel onnauwkeurig met hun munitie."
8 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zal Iran "met volle kracht" blijven aanvallen. Dat zegt premier Benjamin Netanyahu in een televisietoespraak. Volgens de Israëlische leider heeft het land "nog vele doelwitten" om te raken in Iran, om zo het regime te destabiliseren. Ook zei hij dat Israël en de Verenigde Staten inmiddels vrijwel volledig de overmacht hebben in het Iraanse luchtruim.
8 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Tientallen oud-medewerkers van het wereldberoemde restaurant Noma zijn het slachtoffer geworden van fysiek en verbaal geweld van chef-oprichter René Redzepi. Dat schrijft The New York Times in een groot verhaal over de werkcultuur bij het Michelinrestaurant in Kopenhagen. Volgens de 35 oud-werknemers die de krant sprak, zou personeel onder meer zijn uitgescholden, geslagen en geprikt met keukengerei.
10 uur geleden