Tweede vrijlating van Israëlische gijzelaars verwacht
GAZA-STAD (ANP/AFP/RTR) - De Palestijnse groepering Hamas laat naar verwachting snel een tweede groep Israëlische gijzelaars vrij. Een ingewijde zegt tegen persbureau Reuters dat een team van het Rode Kruis onderweg is om de gijzelaars op te halen. De organisatie helpt bij de overdracht van de gijzelaars aan de Israëlische strijdkrachten.
In een video is te zien dat voertuigen van Hamas zijn aangekomen op een plein in Gaza-Stad. Daarin zijn ook leden van Hamas te zien.
Al Jazeera meldt op basis van verslaggevers ter plaatse dat honderden leden van de militaire tak van Hamas en andere groeperingen aanwezig zijn. Het zijn er volgens de nieuwszender meer dan bij de vrijlating van de eerste groep gijzelaars. Ook honderden burgers zouden zich bij het plein hebben verzameld.
Vrouwelijke militairen
Het is niet bekend hoe laat de vrijlating plaatsvindt. De gijzelaars worden na de overdracht meteen naar Israël gebracht, waar ze worden opgenomen in het ziekenhuis en herenigd met hun familie.
Hamas heeft vrijdag bekendgemaakt dat vier vrouwelijke militairen vrijkomen. Israël moet volgens de afspraken vijftig Palestijnse gevangenen per militair vrijlaten. Deze tweehonderd personen worden naar verwachting later op zaterdag vrijgelaten.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP/RTR) - In een achtergestelde wijk van het chique district Gangnam in de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul woedt een grote brand. Bijna 300 brandweerlieden bestrijden de brand. In totaal werden 85 brandweerwagens naar de plek gestuurd.
18 minuten geledenCANBERRA (ANP/RTR) - Ruim een maand nadat in Australië het verbod op sociale media voor jongeren onder de 16 jaar is ingegaan, zijn ongeveer 4,7 miljoen accounts van Australische tieners gedeactiveerd. Dat meldde de Australische internettoezichthouder vrijdag.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrijft op Truth Social dat de internationale vredesraad voor de Gazastrook, die toezicht moet houden op het overgangsbestuur, is gevormd. De zogeheten Board of Peace is een belangrijk onderdeel van de tweede fase van Trumps vredesplan voor Gaza.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft Donald Trump haar Nobelprijs voor de Vrede aangeboden. Dat zegt de oppositiepoliticus enkele uren na afloop van haar lunch met de Amerikaanse president in het Witte Huis. Ze wilde desgevraagd niet ingaan op de vraag of Trump de prijs aannam.
7 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Venezuela is niet bang diplomatiek de degens te kruisen met de Verenigde Staten. Dat zei interim-president Delcy Rodríguez tegenover het Venezolaanse parlement in de zogenoemde State of the Nation. De uitspraak kon rekenen op luid applaus.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado is vol lof over haar gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump. Volgens Machado was hun eerste persoonlijke ontmoeting "geweldig", zo zei ze na afloop van de lunch in het Witte Huis.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis is duidelijk geweest over zijn intenties om Groenland te verwerven. De inzet van Europese militairen op Groenland doet daar niets aan af. Dat zegt woordvoerder Karoline Leavitt in reactie op vragen van journalisten.
9 uur geleden