Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tweede vrijlating van Israëlische gijzelaars verwacht

Tweede vrijlating van Israëlische gijzelaars verwacht

GAZA-STAD (ANP/AFP/RTR) - De Palestijnse groepering Hamas laat naar verwachting snel een tweede groep Israëlische gijzelaars vrij. Een ingewijde zegt tegen persbureau Reuters dat een team van het Rode Kruis onderweg is om de gijzelaars op te halen. De organisatie helpt bij de overdracht van de gijzelaars aan de Israëlische strijdkrachten.

In een video is te zien dat voertuigen van Hamas zijn aangekomen op een plein in Gaza-Stad. Daarin zijn ook leden van Hamas te zien.

Al Jazeera meldt op basis van verslaggevers ter plaatse dat honderden leden van de militaire tak van Hamas en andere groeperingen aanwezig zijn. Het zijn er volgens de nieuwszender meer dan bij de vrijlating van de eerste groep gijzelaars. Ook honderden burgers zouden zich bij het plein hebben verzameld.

Vrouwelijke militairen

Het is niet bekend hoe laat de vrijlating plaatsvindt. De gijzelaars worden na de overdracht meteen naar Israël gebracht, waar ze worden opgenomen in het ziekenhuis en herenigd met hun familie.

Hamas heeft vrijdag bekendgemaakt dat vier vrouwelijke militairen vrijkomen. Israël moet volgens de afspraken vijftig Palestijnse gevangenen per militair vrijlaten. Deze tweehonderd personen worden naar verwachting later op zaterdag vrijgelaten.

Meer uit Buitenland

Doden en gewonden bij instorting gebouw in het Marokkaanse Fez

FEZ (ANP/RTR) - In het Marokkaanse Fez zijn in de nacht van dinsdag op woensdag ten minste negentien mensen omgekomen bij de instorting van twee gebouwen, meldt het Marokkaanse staatspersbureau. Ook vielen er minstens zestien gewonden. Het is niet duidelijk hoe zij eraan toe zijn.

56 minuten geleden
Instituut: Europa vult weggevallen steun voor Oekraïne niet aan

KIEL (ANP) - De extra militaire steun van Europese landen voor Oekraïne is vooralsnog lang niet genoeg om het wegvallen van Amerikaanse steun goed te maken, zegt het Duitse Kiel Institute dat daarover cijfers bijhoudt. De eerste helft van dit jaar werd een recordhoeveelheid beloofd, maar na de zomer is de steun enorm afgenomen. De verschillen tussen Europese landen worden groter.

1 uur geleden
Veel meer kinderen van Deense spermadonor met genafwijking

KOPENHAGEN (ANP) - Een Deense spermadonor met een ernstige genetische mutatie heeft bijna drie keer zoveel kinderen verwekt als bekend, volgt uit onderzoek van veertien Europese omroepen, waaronder de NOS en Nieuwsuur. Het gaat niet om 67 maar om 197 kinderen. Mogelijk ligt het werkelijke aantal hoger.

2 uur geleden
Machado is niet in Oslo om Nobelprijs in ontvangst te nemen

OSLO (ANP/AFP/RTR) - De Venezolaanse oppositiepolitica María Corina Machado is niet aanwezig bij de uitreiking van haar Nobelprijs voor de Vrede, later woensdag in Oslo. Het Nobelinstituut zegt tegen de Noorse publieke omroep NRK niet te weten waar zij is, maar dat ze in ieder geval niet in Noorwegen is.

2 uur geleden
Honderdduizenden langs grens Cambodja en Thailand geëvacueerd

PHNOM PENH (ANP/AFP) - Meer dan honderdduizend Cambodjanen zijn geëvacueerd uit het grensgebied tussen Cambodja en Thailand. Ruim twintigduizend families zijn ondergebracht in schuilplekken of bij familieleden thuis, meldt het ministerie van Defensie. Aan de Thaise kant zijn 400.000 mensen geëvacueerd, aldus het Thaise ministerie van Defensie.

5 uur geleden
UNICEF: humanitaire nood voor kinderen groter dan in decennia

DEN HAAG (ANP) - De humanitaire situatie voor kinderen wereldwijd is in "een vrije val" terechtgekomen, waarschuwt UNICEF in zijn jaarrapport. Volgens de kinderrechtenorganisatie is de nood extremer dan in tientallen jaren en zullen in 2026 meer dan 200 miljoen kinderen humanitaire hulp nodig hebben.

7 uur geleden
Internationale bezorgdheid over opmars rebellen in Congo

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het opgelaaide geweld in Congo leidt tot groeiende internationale bezorgdheid. Westerse landen, waaronder Nederland, roepen de rebellen van M23 en hun Rwandese bondgenoten in een gezamenlijke verklaring op hun opmars te staken.

11 uur geleden