Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tweede verhoorweek omstreden moskeeën van start

Tweede verhoorweek omstreden moskeeën van start

DEN HAAG (ANP) - In de tweede week van het onderzoek naar buitenlandse beïnvloeding van Nederlandse moskeeën staan de omstreden moskeeën As-Soennah en alFitrah centraal. De speciale commissie van de Tweede Kamer die het onderzoek uitvoert, sleepte de alFitrah-moskee eerder voor de rechter, omdat deze niet wilde meewerken.

Onder andere de voormalig bestuursvoorzitter van de As-Soennah moskee en de voorzitter van de alFitrah moskee worden gehoord. De rechtbank heeft in totaal zes stichtingen bevolen de administratie en financiële gegevens aan de commissie over te dragen. De moskeeën die deze week worden gehoord, behoren daar ook toe.

Ook worden onder andere oud-burgemeester van Den Haag Pauline Krikke, burgemeester van Utrecht Jan van Zanen en de secretaris van de Islamitische Stichting Nederland gehoord.

In de eerste week kwamen deskundigen aan het woord. Er was veel te doen om de getuigenis van moskeebestuurder Hajer Harzi. Zij werd voor en na haar verhoor meerdere malen bedreigd. Zo werd ze in een video 'kafir' genoemd, wat ongelovige betekent. Ook wordt in die video gezegd dat een "kogel zo is besteld". Harzi heeft aangifte gedaan van de bedreigingen. De commissie zegt geschrokken te zijn van het verhaal.

Meer uit Binnenland

Zo'n 30 getroffenen willen spreken in Tarwekampzaak

DEN HAAG (ANP) - Zo'n dertig gedupeerden en nabestaanden willen in november gebruikmaken van hun spreekrecht tijdens de behandeling van de strafzaak over de dodelijke explosie aan de Tarwekamp in Den Haag. Daarbij kwamen op 7 december 2024 zes mensen om het leven, vijf raakten gewond.

1 uur geleden
Politie gaat deze week verder met zoekacties in en om Overasselt

OVERASSELT (ANP) - De politie is maandag opnieuw bezig met zoekacties in en om Overasselt en verwacht dat dat ook de komende dagen nog zo zal zijn. Met specialistische teams wordt gezocht naar voorwerpen en ander bewijsmateriaal. De Mobiele Eenheid ondersteunt daarbij, laat de politie maandagochtend weten.

1 uur geleden
NPO verzoekt minister licentie Ongehoord Nederland in te trekken

HILVERSUM (ANP) - De publieke omroep heeft maandag bij mediaminister Rianne Letschert officieel een verzoek neergelegd om de licentie van aspirant-omroep Ongehoord Nederland (ON!) in te trekken. Volgens de NPO is daar inmiddels voldoende juridische grondslag voor.

2 uur geleden
Nederlandse grimeur Arjen Tuiten wint Emmy voor The Pitt

LOS ANGELES (ANP) - De Nederlandse grimeur Arjen Tuiten heeft in de nacht van zondag op maandag een Emmy Award gewonnen voor zijn werk aan een aflevering van de hitserie The Pitt. De 45-jarige make-upartist maakte voor de laatste aflevering in het tweede seizoen, waarin een keizersnede wordt verricht, een realistische replica van het lichaam van de patiënt.

6 uur geleden
Snapchat opnieuw aangeklaagd door Nederlandse claimstichting

OEGSTGEEST (ANP) - Stichting Massaschade & Consument gaat Snapchat aanklagen. Het is de tweede keer in korte tijd dat een Nederlandse claimstichting een rechtszaak aanspant tegen het socialemediaplatform.

7 uur geleden
Ruim 380.000 mensen bezochten Wereldhavendagen in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De Wereldhavendagen in Rotterdam hebben meer dan 380.000 bezoekers getrokken. De organisatie van het driedaagse maritieme evenement spreekt van grote drukte, met volle tribunes en volgeboekte excursies. De show op zaterdagavond, die vaak als hoogtepunt wordt gezien, trok tienduizenden bezoekers. Op het programma stonden daar onder meer een verlichte schepenparade, diverse optredens vanaf een vrachtschip en een vuurwerkshow.

17 uur geleden
Koning bezoekt geboorteplaats prins Claus met moeder en broer

HITZACKER (ANP) - Koning Willem-Alexander, prinses Beatrix en prins Constantijn hebben zondag een bezoek gebracht aan Hitzacker, de geboorteplaats van prins Claus. Het bezoek aan Duitsland was ter gelegenheid van de 100e geboortedag van de in 2002 overleden prins. Het drietal poseerde onder meer voor een borstbeeld van Claus, dat in 2005 werd onthuld door toenmalig koningin Beatrix.

20 uur geleden