Tweede verdachte opgepakt om verdwijning journalist in Amazone
BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse politie heeft een tweede man gearresteerd voor betrokkenheid bij de verdwijning van de Britse journalist Dom Phillips en Bruno Pereira, een expert op het gebied van oorspronkelijke bevolking van Brazilië. Het gaat volgens Braziliaanse media om de broer van de eerder opgepakte verdachte in de vermissingszaak.
De politie heeft ook vuurwapenpatronen en een roeispaan in beslag genomen, maar gaf verder geen informatie vrij. De tweede verdachte is geïdentificeerd als Oseney da Costa Oliveira. Hij is 41 jaar oud, net als de eerste verdachte en visser Amarildo da Costa Oliveira.
De visser, ook wel bekend onder de naam Pelado, ging volgens getuigen met hoge snelheid achter de boot van Phillips en Pereira aan. Op zijn boot zijn sporen van bloed aangetroffen, waar onderzoek naar wordt gedaan. De man werd op 7 juni opgepakt, twee dagen na de verdwijning van de mannen. Hij ontkent alle betrokkenheid.
Verwarring
In de zoektocht zijn spullen van de Phillips en Pereira aangetroffen. Ook zijn vermoedelijk menselijke resten gevonden. Onderzoek moet nog uitwijzen of het om de vermiste mannen gaat. Maandag ontstond verwarring nadat Phillips vrouw had gezegd dat ze van een Braziliaanse diplomaat in Londen had gehoord dat twee lichamen waren gevonden. De vondst wordt in Brazilië tegengesproken.
Phillips (57) schrijft voor de Britse krant The Guardian en Pereira (41) werkt voor het Braziliaanse overheidsagentschap voor inheemse zaken. Ook zet Pereira zich in voor het behoud van het Amazonegebied. De twee waren samen op expeditie in de Javarivallei, langs de grens met Peru. Ze zouden interviews afnemen voor een boek over milieubehoud. In het gebied vindt steeds meer illegale visvangst, houtkap, mijnbouw en drugshandel plaats.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Oekraïne is in "positieve gesprekken" verwikkeld met de Verenigde Staten om Tomahawkraketten en andere langeafstandswapens te kopen, zelfs nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gezegd dat hij die wapens niet naar Oekraïne wilde sturen. Dat zei de Oekraïense ambassadeur in de Verenigde Staten, Olha Stefanishyna, in een interview met een programma van Bloomberg TV.
27 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De regering-Trump moet de volledige voedselhulp voor 42 miljoen Amerikanen met een laag inkomen uiterlijk vrijdag hervatten. Dat heeft een federale rechter donderdag bepaald.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering mag aanvragers van een Amerikaans paspoort verbieden om op het document het geslacht aan te geven dat overeenkomt met hun genderidentiteit. Het Hooggerechtshof in Washington heeft president Trump gelijk gegeven in zijn strijd tegen de rechten van transgender Amerikanen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten gaan volgens speciaal gezant Steve Witkoff donderdag nog aankondigen dat een nieuw land zich aansluit bij de Abraham-akkoorden, het verdrag dat de diplomatieke betrekkingen tussen Israël en islamitische landen normaliseert. Een Amerikaanse functionaris meldt dat het gaat om Kazachstan, een land dat al ruim dertig jaar formele banden heeft met Israël, maar de relatie nu wil verbeteren.
6 uur geledenBELÉM (ANP/AFP/RTR) - Brazilië heeft zoals eerder aangekondigd een fonds gepresenteerd dat ervoor moet zorgen dat tropische regenwouden beter worden beschermd. Het gastland van de VN-klimaattop heeft daar grootse plannen mee: uiteindelijk hoopt Brazilië op 125 miljard dollar. Noorwegen heeft direct een grote bijdrage toegezegd: een lening van zo'n 3 miljard dollar.
6 uur geledenGÖTEBORG (ANP/RTR/BELGA) - De luchthaven van het West-Zweedse Göteborg is urenlang stilgelegd nadat er een of meer drones waren waargenomen, melden de autoriteiten. Drones hebben de afgelopen maanden tot grote verstoringen geleid in heel Europa. Vliegvelden in meerdere landen moesten tijdelijk worden gesloten. Ook in Brussel was het donderdag weer raak.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een comité van het Amerikaanse parlement dat onderzoek doet naar de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein, heeft gevraagd of Andrew Mountbatten Windsor zich wil laten verhoren. Dat schrijft de Britse krant The Guardian. Andrew, de broer van koning Charles, raakte door het schandaal zijn prinsentitel kwijt.
7 uur geleden