Tweede verdachte opgepakt om geweld bij duel AZ - Legia Warschau
ALKMAAR (ANP) - De politie heeft een tweede verdachte opgepakt voor het geweld bij de voetbalwedstrijd AZ - Legia Warschau in oktober 2023. Het gaat om een 42-jarige man uit Polen. Hij is dinsdag aangehouden en moet donderdag voor de rechter verschijnen, zo meldt de politie.
Rond het duel tussen AZ en Legia Warschau in Alkmaar was het zeer onrustig. Fans van de Poolse voetbalclub bestormden onder meer de ingang van het stadion en raakten slaags met de Mobiele Eenheid. De fans pakten ook wapenstokken en pepperspray af van de ME'ers. Twintig agenten deden na de wedstrijd aangifte.
Twee weken geleden moest een man van Poolse komaf al voor de rechter komen voor het geweld. Het Openbaar Ministerie eiste toen tien maanden cel, waarvan vijf voorwaardelijk, tegen de 26-jarige Mariusz K. voor het gebruik van geweld tegen agenten. Donderdag doet de rechtbank uitspraak in die zaak. Voetballer Radovan Pankov van Legia Warschau is eerder veroordeeld tot een boete van 750 euro voor het mishandelen van een AZ-steward na het duel.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De dossiers van ruim 69.000 mensen die zich hadden gemeld voor compensatie om de toeslagenaffaire zijn beoordeeld. Meer dan 43.000 mensen zijn uiteindelijk na deze integrale beoordeling (IB) erkend als gedupeerde, meldt demissionair staatssecretaris Sandra Palmen (Toeslagen) donderdag aan de Tweede Kamer.
9 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Actievoerders van Greenpeace gaan door met de bezetting van het hoofdgebouw van Lelystad Airport zodat het vliegveld niet gebruikt kan worden. Een woordvoerder van de milieuorganisatie laat weten dat de activisten net zo lang blijven zitten "tot dit vliegveld definitief van de baan is".
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Zes dagen nadat in Het Parool een artikel is verschenen over de misdragingen van student Marlon U., heeft de Vrije Universiteit (VU) in Amsterdam maatregelen aangekondigd. Rector Jeroen Geurts meldde onder meer dat er gesprekken lopen met studentenvertegenwoordigers en studentenverenigingen op de campus en dat die gesprekken de komende weken en maanden worden voortgezet.
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Drie Turkse moskeeën hebben brieven ontvangen die oproepen tot het stoppen van de 'islamisering', met daarbij een opsomming van aanslagen, zoals die op 11 september 2001 op het World Trade Center in New York. De briefschrijver noemt de islamitische vastenmaand ramadan, die volgende week begint, als aanleiding. De Islamitische Stichting Nederland (ISN) deelt de brief.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Ook Nederland betaalt mee om een nieuw pakket Amerikaanse wapens voor Oekraïne te betalen. Naast bijdragen van het Verenigd Koninkrijk, Zweden en Noorwegen steekt ook Nederland er zo'n 90 miljoen euro in. De Nederlandse bijdrage is echter geen nieuw geld, maar al eerder opzijgelegd voor het zogeheten PURL-programma om Amerikaanse wapens te kopen waar Oekraïne nog niet zonder kan.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het gebrekkige algoritme dat de reclassering gebruikte bij het inschatten van de recidivekans van verdachten of veroordeelden, schaadt het vertrouwen in het strafrechtelijke systeem. Dat zegt Slachtofferhulp Nederland. Volgens een woordvoerster is dat vertrouwen juist cruciaal voor het herstel van slachtoffers.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Medewerkers in de jeugdzorg leggen maandag 2 maart in heel Nederland 24 uur het werk neer. Dat melden vakbonden FNV, CNV en FBZ. De werknemers verzamelen zich in Utrecht uit protest tegen de vastgelopen cao-onderhandelingen.
12 uur geleden