Tweede verdachte opgepakt om geweld bij duel AZ - Legia Warschau
ALKMAAR (ANP) - De politie heeft een tweede verdachte opgepakt voor het geweld bij de voetbalwedstrijd AZ - Legia Warschau in oktober 2023. Het gaat om een 42-jarige man uit Polen. Hij is dinsdag aangehouden en moet donderdag voor de rechter verschijnen, zo meldt de politie.
Rond het duel tussen AZ en Legia Warschau in Alkmaar was het zeer onrustig. Fans van de Poolse voetbalclub bestormden onder meer de ingang van het stadion en raakten slaags met de Mobiele Eenheid. De fans pakten ook wapenstokken en pepperspray af van de ME'ers. Twintig agenten deden na de wedstrijd aangifte.
Twee weken geleden moest een man van Poolse komaf al voor de rechter komen voor het geweld. Het Openbaar Ministerie eiste toen tien maanden cel, waarvan vijf voorwaardelijk, tegen de 26-jarige Mariusz K. voor het gebruik van geweld tegen agenten. Donderdag doet de rechtbank uitspraak in die zaak. Voetballer Radovan Pankov van Legia Warschau is eerder veroordeeld tot een boete van 750 euro voor het mishandelen van een AZ-steward na het duel.
Meer uit Binnenland
BRUSSEL (ANP) - Volgens demissionair premier Dick Schoof is de top van EU-regeringsleiders van donderdagavond "geen crisistop". Het is volgens hem een top over de trans-Atlantische relaties, zei hij bij aankomst in Brussel. "De angel is er sinds gisteren wel uit."
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Twintig inwoners van Utrecht kunnen nog niet terug naar huis als gevolg van de explosie in de Visscherssteeg vorige week donderdag, meldt de gemeente Utrecht in een raadsbrief. Zij hebben allemaal tijdelijk onderdak gekregen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet vindt het 'niet verstandig' als Nederland in Europa pleit voor de mogelijke inzet van verregaande handelssancties tegen de VS, zolang die de claim op Groenland niet laten varen. "Vrijwel iedereen zegt nu: we escaleren nu verder niet," zegt defensieminister Ruben Brekelmans (VVD) over de houding van andere Europese landen. Hij wil op dit moment geen "dreigement of politiek signaal" afgeven richting de VS.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het boek Het ultieme geheim van Dan Brown was het bestverkochte boek van 2025. Dat heeft de Stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek (CPNB) bekendgemaakt. In Het ultieme geheim raakt hoogleraar kunstgeschiedenis Robert Langdon betrokken bij een moordmysterie in Praag. Het is het nieuwe boek in dezelfde reeks als De Da Vinci Code. Het boek is ruim 234.000 keer verkocht. Dat is bijna 40 procent meer dan het bestverkochte boek van het jaar daarvoor, De Camino van Anya Niewierra
2 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - De eerste bewoners van de seniorenflat in Vlissingen waar vorige week een explosie en brand waren, kunnen volgende week woensdag terug naar hun huizen. De woningen zijn bewoonbaar gemaakt, laat woningcorporatie l'escaut weten.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - In het noorden van Nederland geldt komende nacht en vrijdagochtend code oranje, omdat het daar door ijzel "verraderlijk glad" kan worden. "Er is hierdoor een grote kans op ongelukken door gladde wegen, fietspaden en voetpaden. De gladheid is moeilijk te zien, wat het extra gevaarlijk maakt", waarschuwt het KNMI.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Afghaanse vrouw die onlangs in een documentaire van Hila Noorzai te zien was, is vrijgelaten. Dat meldt AVROTROS op Instagram.
4 uur geleden