Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tweede verdachte mislukte kunstroof Zaans Museum opgepakt

Tweede verdachte mislukte kunstroof Zaans Museum opgepakt

PURMEREND (ANP) - De politie heeft een tweede verdachte opgepakt voor een mislukte kunstroof uit het Zaans Museum op 15 augustus. Het gaat om een 37-jarige man uit Purmerend.

In september meldde een 49-jarige Amsterdammer zich zelf al bij de politie. Deze Henk B. zit nog steeds vast. Twee mannen probeerden op 15 augustus vorig jaar een werk van Monet, De Voorzaan en de Westerhem, te stelen, maar dat lukte ze niet. Het Zaans Museum kocht het befaamde schilderij in 2016 voor 1,16 miljoen euro en beschouwt het als een topstuk uit de collectie.

De roofpoging vond plaats om 10.30 uur, in het bijzijn van bezoekers, maar mislukte door heldhaftig optreden van bezoekers en personeel. Bij de roof loste een van de verdachten ook een schot. Niemand raakte daardoor gewond. De twee daders vertrokken zonder buit op een scooter, die later die ochtend werd teruggevonden op de Zuiderweg in Wijdewormer.

Gerestaureerd

Directeur Marieke Verweij van het Zaans Museum reageert verheugd op de aanhouding. "Ik ben blij dat er een ontwikkeling is in de zaak", zegt de museumdirecteur. Het schilderij van de wereldberoemde Franse impressionist is inmiddels gerestaureerd, zegt ze. Het werk komt binnenkort terug op zaal en zal te zien zijn in de nieuwe tentoonstelling De Zaanse Verbeelding. De gerestaureerde Monet komt dan met andere topstukken te hangen tussen hedendaagse foto's van de Zaanstreek.

B. moest vorige week voor de rechtbank in Alkmaar verschijnen tijdens een inleidende zitting. De rechtbank besloot zijn voorarrest te verlengen tot aan de volgende inleidende zitting op 8 maart. Zijn zaak wordt inhoudelijk behandeld op 19 april in Alkmaar.

Het is niet voor het eerst dat B. in een museum toesloeg. In 2002 stal hij met Octave D. twee schilderijen uit het Van Gogh Museum in Amsterdam. De werken doken eind september 2016 op in Italië bij een onderzoek naar de maffia in Napels. B. kreeg in 2005 in hoger beroep drie jaar en twee maanden cel opgelegd voor deze kunstroof.

Meer uit Binnenland

Waakhond ziet grote risico's als overheid openbare data verzamelt

DEN HAAG (ANP) - Het is riskant wanneer de overheid openbare informatie over burgers gaat verzamelen om te controleren of ze zich aan de regels houden. Daarvoor waarschuwt de Autoriteit Persoonsgegevens (AP). De privacytoezichthouder wil daarom dat er strenge regels komen voor zulk onderzoek. Die moeten zorgen voor "het juiste evenwicht" tussen de belangen van de overheid en de rechten van burgers.

35 minuten geleden
Meer dan 2500 schademeldingen binnen na beving Zeerijp

ZEERIJP (ANP) - Bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) zijn sinds de beving in Zeerijp van vorige week 2517 meldingen van schade binnengekomen, meldt de organisatie woensdag. Daarmee is het aantal met 400 toegenomen sinds dinsdag.

39 minuten geleden
OM eist 20 jaar tegen Eritreeër voor leiden mensensmokkelbende

ZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag bij de rechtbank in Zwolle twintig jaar gevangenisstraf geëist tegen de 42-jarige Amanuel W., verdacht van het leiden van een grote, zeer gewelddadige bende mensensmokkelaars. Eritreeër W. zou op grote schaal landgenoten vanuit Libië naar Europa hebben gesmokkeld en daar grof geld mee hebben verdiend. "In omvang en ernst is dit een zaak van de buitencategorie", aldus de officier van justitie.

1 uur geleden
Meerdere drones gesignaleerd boven havengebied Terneuzen

TERNEUZEN (ANP) - In het havengebied van het Zeeuwse Terneuzen zijn maandagavond vanaf 19.00 uur meerdere drones gesignaleerd. Dat bevestigt de politie op basis van berichtgeving van Omroep Zeeland.

2 uur geleden
Tientallen zwanen met vogelgriep in natuurgebied bij Den Haag

LEIDSCHENDAM (ANP) - In natuurgebied de Nieuwe Driemanspolder tussen Den Haag en Zoetermeer zijn in de afgelopen week zeker 25 zwanen gevonden die vogelgriep hadden. Ongeveer 20 daarvan dreven dood in het water. De andere 5 leefden nog, maar kregen een spuitje. De plaatselijke Dierenambulance vreest dat het aantal dode zwanen in het gebied in de komende dagen zeker verdubbelt.

2 uur geleden
Eis 8 jaar cel in hoger beroep mishandeling zorgboerderij Wedde

LEEUWARDEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in hoger beroep acht jaar cel geëist tegen de verdachten van het mishandelen en vernederen van cliënten op de voormalige zorgboerderij Aurora Borealis in het Groningse Wedde. Ook eiste het OM een beroepsverbod van dertien jaar. "De verdachten hebben veel oog voor zichzelf, maar toonden geen enkele compassie met de bewoners", zei de aanklager woensdag in het gerechtshof in Leeuwarden.

3 uur geleden
LTO wil dat nieuw kabinet snel met spoedwet voor stikstof komt

DEN HAAG (ANP) - Boerenorganisatie LTO Nederland wil dat een nieuw kabinet snel werk maakt van een spoedwet om Nederland van het stikstofslot te halen. Voorzitter Ger Koopmans wil per 1 juli 2026 een wet die volgens hem moet zorgen voor zekerheid voor duizenden boeren die nu geen geldige vergunning hebben. Dat zegt hij na zijn gesprek met D66 en CDA in aanloop naar een nieuw kabinet. "Tempo is noodzakelijk voor Nederland, maar ook voor de ondernemers."

5 uur geleden