Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tweede verdachte aangehouden voor fatale steekpartij Leiden

Tweede verdachte aangehouden voor fatale steekpartij Leiden

LEIDEN (ANP) - De politie heeft maandagmiddag een tweede verdachte aangehouden vanwege de dodelijke steekpartij op de Oude Rijn in Leiden, afgelopen vrijdagochtend. Het gaat om een 38-jarige man uit Leiden. De verdachte wordt verhoord en zit in volledige beperkingen, meldt de politie. Dat betekent dat hij alleen met zijn advocaat contact mag hebben.

Vrijdagmiddag hield de politie na een urenlange klopjacht al een 39-jarige Leidenaar aan op de Langegracht in de Zuid-Hollandse stad. De politie zegt dat het opsporingsonderzoek na die aanhouding onverminderd is doorgegaan. Ook de 39-jarige verdachte zit nog vast, laat een woordvoerder van de politie weten.

Of en op welke manier beide verdachten betrokken zijn geweest bij het steekincident is onduidelijk. Over de man die vrijdag is aangehouden, kon de politie afgelopen weekend nog niet bevestigen dat hij daadwerkelijk wordt verdacht van de steekpartij. Maandag laat de politie daar nog altijd niet veel over los. "Het onderzoek naar de betrokkenheid en rol van de verdachten is nog in volle gang", zegt de woordvoerder. Over de inhoud van dat onderzoek kan ze nog niets zeggen.

De steekpartij was vrijdagochtend in Diaconaal Centrum De Bakkerij in het centrum van Leiden. Een 66-jarige man kwam daarbij om het leven, twee anderen raakten gewond. De dader van het steekincident sloeg na zijn actie op de vlucht. Volgens De Bakkerij gaat het om een cliënt van een van de organisaties in het pand, maar de politie kon dat vrijdag niet bevestigen. Ook maandag benadrukt de woordvoerder van de politie hier geen uitspraken over te kunnen doen. "Wat de organisatie daarover deelt, is aan hen, maar wij gaan dat niet bevestigen."

Meer uit Binnenland

Onno Hoes tijdelijk burgemeester van Tilburg

TILBURG (ANP) - VVD'er Onno Hoes wordt tijdelijk burgemeester van Tilburg. Hij vervangt Theo Weterings, die eind deze maand afscheid neemt.

35 minuten geleden
NVWA: terugroepactie Franse kaas heeft geen zin

UTRECHT (ANP) - Franse kazen uit partijen die in Frankrijk zijn teruggeroepen vanwege mogelijke besmetting met de listeriabacterie, zijn ook in Nederland verkocht. Er komen nu echter geen terugroepacties. De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) ziet daar "geen toegevoegde waarde" in, want de kaasjes zijn over hun houdbaarheidsdatum heen en "naar alle waarschijnlijkheid reeds geconsumeerd".

40 minuten geleden
Eén aanhouding tijdens heel weekend Lowlands

BIDDINGHUIZEN (ANP) - De politie heeft afgelopen weekend een persoon aangehouden tijdens het festival Lowlands dat van vrijdag tot en met zondag werd gehouden in Biddinghuizen. Het is onbekend waar de arrestant van wordt verdacht.

54 minuten geleden
Henk Poort zingt Wilhelmus in aanloop naar F1-race in Zandvoort

ZANDVOORT (ANP) - Henk Poort zingt dit jaar het volkslied voorafgaand aan de Grote Prijs van Nederland. Ook Yves Berendse, Outsiders en Gerard Joling treden eind deze maand op tijdens het Formule 1-weekend in Zandvoort.

1 uur geleden
Meisje slachtoffer van zedenmisdrijf in park Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Een meisje is slachtoffer geworden van een zedenmisdrijf in het Zuiderpark in Rotterdam, meldt de politie. Ze was vorige week dinsdag in de middag met haar moeder in het park. Nadat ze een paar minuten uit het zicht was verdwenen, zei ze tegen haar moeder dat een man in de bosjes aan haar had gezeten.

2 uur geleden
Mensen in contact met insectenbestrijdingsmiddel in Katwijk

KATWIJK (ANP) - Zes mensen zijn maandagmiddag in een woonwijk in Katwijk in aanraking gekomen met een bestrijdingsmiddel voor insecten. Een bedrijf was met het middel aan het werk aan de Nieuwe Duinweg, toen het vat waar het spul in zat lek raakte. Omwonenden moeten voorlopig binnenblijven en deuren en ramen dichtdoen.

2 uur geleden
Een listeriabesmetting in Nederland gemeld na reeks in Frankrijk

SOLNA (ANP) - In Nederland is zeker één persoon besmet geraakt met de listeriabacterie na het eten van een zachte kaas. Een overzicht van de Europese gezondheidsdienst (ECDC) maakt dat duidelijk. In Frankrijk zijn de afgelopen maanden 21 mensen ziek geworden en twee mensen overleden door de bacterie. Ze hadden kaas gegeten van een specifieke leverancier die problemen bleek te hebben met de bacterie.

4 uur geleden