Tweede TT-nacht 'goed verlopen', drie aanhoudingen
ASSEN (ANP) - De tweede nacht van het TT Festival in Assen is goed verlopen, zegt een woordvoerster van de gemeente. Er waren 85.000 feestgangers op de been, evenveel als vorig jaar in de tweede TT-nacht. Ondanks de drukte was de sfeer goed en was er sprake van een geslaagde NightRide, zegt ze.
De NightRide is een rit door Assen waaraan ruim duizend motorrijders meedoen. Ze zijn aan het eind onthaald in het centrum van de Drentse hoofdstad.
Drie mensen zijn aangehouden: een man zonder identiteitsbewijs op zak die was betrokken bij een vechtpartij, een 30-jarige man uit Assen voor mishandeling en een 44-jarige vrouw uit Assen voor openbare dronkenschap. Zij weigerde weg te gaan uit een café, aldus een politiewoordvoerster.
Het TT Festival vindt jaarlijks plaats voorafgaand en tijdens de MotoGP die op het circuit van Assen wordt verreden. In het GP-weekend zijn er drie nachten met optredens van artiesten, een kermis, kraampjes en veel bier.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Bijna de helft van de Zuid-Hollandse gemeenten huisvest al te lang te weinig statushouders. Van de vijftig gemeenten hebben er 22 al zeker twee jaar niet genoeg asielzoekers met een verblijfsvergunning woonruimte gegeven. De provincie kan dan besluiten om die huisvesting op kosten van een gemeente zelf te regelen, maar Zuid-Holland ziet daar nog steeds van af.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) en de Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL) doen onderzoek naar een incident waarbij twee KLM-vliegtuigen elkaar op zaterdagochtend raakten op Schiphol. Dat bevestigen beide organisaties.
4 uur geledenHAARLEM (ANP) - De Stichting Gilles de la Tourette, die zich in Nederland inzet om de aandoening meer bekendheid te geven, lanceert eind maart een campagne rond de Nederlandse release van de Britse tragikomedie I Swear. De film, een van de winnaars bij de BAFTA's, gaat over het leven van Tourette-activist John Davidson. Davidson was zondag aanwezig bij de BAFTA-ceremonie en veroorzaakte opschudding toen hij door zijn vocale tics het n-woord riep.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In bijna 70 gemeenten in alle 25 veiligheidsregio's is een proef met noodsteunpunten begonnen. Dat maakte de VNG (Vereniging van Nederlandse Gemeenten) dinsdagavond bekend.
10 uur geledenBLESKENSGRAAF (ANP) - De ME heeft in de Zuid-Hollandse plaats Bleskensgraaf ingegrepen bij een demonstratie tegen een asielzoekerscentrum. Het protest liep uit de hand. Demonstranten gooiden glas en stenen naar agenten en staken zwaar vuurwerk af. Een politiewoordvoerder meldt dat niemand is aangehouden en niemand gewond raakte.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 61-jarige man uit Hillegom is door de Haagse rechtbank veroordeeld tot het betalen van 302.000 euro aan de Nederlandse staat. Pieter K. heeft mensen opgelicht en het geld dat hij inzamelde aan privé-uitgaven besteed.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Iraanse ambassadeur moest dinsdagmiddag naar het ministerie van Buitenlandse Zaken om zich te verantwoorden voor een Nederlandse diplomatieke zending die door Iran in beslag is genomen. Het is nog niet bekend of de zending inmiddels is vrijgegeven. Het ministerie spreekt van een "diplomatiek incident" en noemt het "onacceptabel".
19 uur geleden