
Tweede transport met voedsel voor Gaza vertrokken uit Cyprus
LACARNA (ANP/RTR) - Een transport met noodhulp voor Gaza heeft de haven van Larnaca op Cyprus verlaten, zegt een getuige tegen persbureau Reuters. Er wordt dit keer zo'n 400 ton aan voedselhulp vervoerd.
Het is de tweede keer dat voedselhulp over zee naar Gaza wordt gebracht via een nieuwe humanitaire corridor vanaf Cyprus. Dat is de EU-lidstaat die het dichtst bij de geïsoleerde Gazastrook ligt.
Het eerste transport vond eerder deze maand plaats. Toen is zo'n 200 ton aan voedselhulp naar Gaza gebracht. Er wordt dit keer ook materieel meegenomen, zoals vorkheftrucks, dat gebruikt kan worden bij toekomstige leveranties.
Luchtdroppings
In Gaza komen over land veel minder transporten met hulpgoederen aan dan voor de oorlog tussen Israël en Hamas. Daarom wordt nu ook voedselhulp afgeworpen uit vliegtuigen en via zee aangevoerd.
Kenners benadrukken dat hulpverlening over land het effectiefst blijft. Toch wordt flink ingezet op de aanvoer van hulpgoederen over zee. De Verenigde Staten willen een tijdelijke haven aanleggen voor de kust van Gaza.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP) - Israël heeft verbolgen gereageerd op het voorstel van de Europese Commissie om de wetenschappelijke samenwerking met Israël deels stop te zetten. Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken noemt dat plan "verkeerd, spijtig en ongerechtvaardigd".
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie stelt voor om het onderzoeksprogramma Horizon deels op te schorten met Israël, laat ze maandag weten. Dit wil ze omdat Israël zich niet houdt aan de afspraken over mensenrechten in het associatieverdrag tussen de EU en Israël. EU-lidstaten moeten nog instemmen met het voorstel.
4 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse regering zet samen met Jordanië een luchtbrug op voor humanitaire hulp voor de door Israël afgegrendelde Gazastrook. Dit maakte regeringsleider Friedrich Merz bekend na overleg met het veiligheidskabinet. Eerder had Spanje al gezegd hulp vanuit de lucht te gaan droppen. Jordanië doet dat al.
5 uur geledenLAGOS (ANP/AFP) - Bendeleden in Nigeria hebben 33 gijzelaars gedood hoewel het losgeld voor hun vrijlating was betaald. Onder de ontvoerde inwoners van het dorpje Banga in het noordwesten van het Afrikaanse land waren drie zwangere vrouwen.
6 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Spanje wil deze week via de lucht 12 ton voedsel leveren aan de Gazastrook. Premier Pedro Sánchez zegt daarmee te willen helpen om de hongersnood onder de Palestijnse bevolking te verhelpen.
7 uur geledenGLASGOW (ANP/BLOOMBERG) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is er hongersnood in de door Israël afgegrendelde Palestijnse Gazastrook. Hij zei zich te baseren op tv-beelden: "Dat is echte hongersnood, dat zie ik, en dat kun je niet veinzen." Hij beloofde het opzetten van voedselcentra, samen met andere landen en organisaties, zonder veel details te geven.
7 uur geledenCAÏRO (ANP/AFP) - De Egyptische president Abdel Fattah al-Sisi heeft in een video een dringende oproep gedaan aan zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump om onmiddellijk een einde te maken aan de strijd in de Gazastrook en hulpgoederen toe te laten. Trump is volgens Al-Sisi in staat om de oorlog te stoppen, hulp te laten komen en een einde te maken aan het lijden".
9 uur geleden