
Tweede transferperiode in Nederlands voetbal begint woensdag
ZEIST (ANP) - De tweede transferperiode van deze zomer voor Nederlandse voetbalclubs begint woensdag en duurt tot en met dinsdag 6 oktober. De KNVB heeft dat bepaald. De transferperiode in Nederland loopt daarmee vrijwel gelijk met die in onder meer Duitsland, Spanje en Italië, waar de markt op maandag 5 oktober dicht gaat. In Engeland kunnen de clubs tot en met 16 oktober handelen in spelers.
De zomerse transferperiode van twaalf weken eindigt normaal gesproken in de meeste Europese landen op 31 augustus. Door de coronacrisis is echter alles anders. Sommige landen, zoals Nederland, beëindigden het seizoen vroegtijdig en andere landen kozen voor een herstart van hun competitie na een maandenlange coronapauze. De wereldvoetbalbond FIFA gaf Nederland en nog wat andere landen daarom toestemming om de zomerse transferperiode in tweeën te knippen. Het eerste deel was van 1 tot en met 21 juli.
Vanaf woensdag 5 augustus is de markt weer open en mogen de Nederlandse clubs hun aanwinsten ook opstellen in oefenwedstrijden en officiële duels. De Keuken Kampioen Divisie begint op 28 augustus, de eredivisie twee weken later.
Meer uit Voetbal
RIYAD (ANP/BELGA) - Cristiano Ronaldo krijgt een nieuwe trainer bij het Saudische Al-Nassr. De Italiaan Stefano Pioli vertrekt na negen maanden, maakte de nummer 3 van afgelopen seizoen bekend. Volgens Italiaanse media keert Pioli terug bij zijn voormalige club Fiorentina.
1 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona speelt op 10 augustus na twee jaar zijn eerste wedstrijd in het gerenoveerde stadion Camp Nou. De vriendschappelijke wedstrijd staat in het teken van de Joan Gamper Trofee, de tegenstander is nog onbekend.
2 uur geledenSANTOS (ANP/RTR) - Neymar heeft zijn aflopende contract bij Santos verlengd tot het einde van dit jaar. Daarna is er opnieuw een optie om bij te tekenen, maakte de nummer 15 van Brazilië bekend.
5 uur geledenPHILADELPHIA (ANP/RTR) - Chelsea heeft zich met een eenvoudige zege op Espérance Tunis (3-0) geplaatst voor de achtste finales van het WK voor clubs. Tosin Adarabioyo en Liam Delap maakten in de blessuretijd van de eerste helft het verschil voor de club uit Londen, die als nummer 2 van de groep Benfica treft in de volgende ronde.
5 uur geledenCHARLOTTE (ANP) - Benfica heeft zich als groepswinnaar geplaatst voor de achtste finales van het WK voor clubs in de Verenigde Staten. De club uit Portugal versloeg in Charlotte in de laatste poulewedstrijd Bayern München met 1-0. De Duitse club was al zeker van de knock-outfase.
14 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle kan voor "langere tijd" niet beschikken over Odysseus Velanas. De 27-jarige middenvelder is voorafgaand aan de eerste veldtraining van de voorbereiding geblesseerd geraakt aan een enkel en wordt binnenkort geopereerd. Dat meldt de club op de website.
22 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Urby Emanuelson gaat aan de slag als assistent van hoofdtrainer John Heitinga bij Ajax. Dat meldt de 39-jarige oud-speler van de club op X.
23 uur geleden