Tweede training Zandvoort tot twee keer toe stilgelegd
ZANDVOORT (ANP) - Ook de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Nederland op het circuit van Zandvoort is niet probleemloos verlopen. De sessie van een uur moest tot twee keer toe worden stilgelegd.
De eerste keer gebeurde dat al na een paar minuten, omdat Lewis Hamilton stilviel op de baan. De zevenvoudig wereldkampioen in de Formule 1 kreeg te maken met technische problemen met zijn Mercedes. "Ik heb geen power meer", zei Hamilton over de boordradio. Hij zette zijn Mercedes stil op de baan, waarna de rode vlag werd uitgehangen, ten teken dat de sessie werd stilgelegd. De baancommissarissen konden de Mercedes daardoor van het asfalt halen.
Het stilvallen van Hamilton leidde in eerste instantie tot gejuich vanaf de tribunes in de duinen. De Brit is de grote concurrent van Max Verstappen in de strijd om de wereldtitel. De kopman van Mercedes heeft 3 punten voorsprong op zijn Nederlandse rivaal. Hamilton kreeg wel applaus van de duizenden fans in het oranje op de hoofdtribune toen hij lopend terugkeerde in de pits.
Mazepin
De training werd na een oponthoud van zo'n tien minuten hervat, maar even later ging de rode vlag opnieuw uit nadat de Russische coureur Nikita Mazepin met zijn Haas-bolide in de grindbak was beland. "Dit is belachelijk, ik kan zo geen normale rondetijd neerzetten", mopperde Verstappen over de boordradio, nadat hij had gehoord dat hij opnieuw de pits in moest omdat de sessie tijdelijk was stilgelegd. De onderbreking duurde dit keer slechts een paar minuten.
De eerste training lag geruime tijd stil nadat de motor in de Aston Martin van Sebastian Vettel was geploft. Het duurde lang tot de bolide van de baan gehaald kon worden. De coureurs konden daardoor maar weinig rondjes rijden in de eerste sessie van een uur.
Meer uit Sport
NIJMEGEN (ANP) - Het duel tussen NEC en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in het Gofferstadion in Nijmegen (2-2).
6 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn eerste duel met Wout van Aert dit veldritseizoen overtuigend gewonnen. De 30-jarige Nederlander reed in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen al vroeg weg bij de rest en finishte met een riante voorsprong. Van Aert had in zijn eerste cross van het seizoen tijd nodig om op gang te komen, kreeg vervolgens een lekke band en eindigde als zevende.
12 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in Antwerpen een wereldbekerwedstrijd in het veldrijden gewonnen. De 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions bleef haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado twee seconden voor. De derde plaats was ook voor een Nederlandse, Aniek van Alphen. Zij kwam zestien seconden na Brand over de finish.
14 uur geledenBREDA (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder neemt het op 7 maart in de Ultimate Fighting Championship (UFC) op tegen de Braziliaan Caio Borralho. Dat meldt de 35-jarige Bredanaar op Instagram. Het gevecht is in Las Vegas.
17 uur geledenMIAMI (ANP) - De Brit Anthony Joshua heeft de Amerikaan Jake Paul knock-out geslagen in de zesde ronde van hun bokswedstrijd in het Kaseya Center in Miami. Het gevecht, dat wereldwijd werd uitgezonden door Netflix, stond gepland over acht ronden.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka heeft het einde van zijn carrière aangekondigd. De drievoudig grandslamwinnaar blijft nog één jaar actief, meldt hij op social media. "Elk boek heeft een einde nodig. Het is tijd om het laatste hoofdstuk van mijn carrière als professioneel tennisser te schrijven. 2026 wordt mijn laatste jaar op de tour."
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.
1 dag geleden