
Tweede training Zandvoort tot twee keer toe stilgelegd
ZANDVOORT (ANP) - Ook de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Nederland op het circuit van Zandvoort is niet probleemloos verlopen. De sessie van een uur moest tot twee keer toe worden stilgelegd.
De eerste keer gebeurde dat al na een paar minuten, omdat Lewis Hamilton stilviel op de baan. De zevenvoudig wereldkampioen in de Formule 1 kreeg te maken met technische problemen met zijn Mercedes. "Ik heb geen power meer", zei Hamilton over de boordradio. Hij zette zijn Mercedes stil op de baan, waarna de rode vlag werd uitgehangen, ten teken dat de sessie werd stilgelegd. De baancommissarissen konden de Mercedes daardoor van het asfalt halen.
Het stilvallen van Hamilton leidde in eerste instantie tot gejuich vanaf de tribunes in de duinen. De Brit is de grote concurrent van Max Verstappen in de strijd om de wereldtitel. De kopman van Mercedes heeft 3 punten voorsprong op zijn Nederlandse rivaal. Hamilton kreeg wel applaus van de duizenden fans in het oranje op de hoofdtribune toen hij lopend terugkeerde in de pits.
Mazepin
De training werd na een oponthoud van zo'n tien minuten hervat, maar even later ging de rode vlag opnieuw uit nadat de Russische coureur Nikita Mazepin met zijn Haas-bolide in de grindbak was beland. "Dit is belachelijk, ik kan zo geen normale rondetijd neerzetten", mopperde Verstappen over de boordradio, nadat hij had gehoord dat hij opnieuw de pits in moest omdat de sessie tijdelijk was stilgelegd. De onderbreking duurde dit keer slechts een paar minuten.
De eerste training lag geruime tijd stil nadat de motor in de Aston Martin van Sebastian Vettel was geploft. Het duurde lang tot de bolide van de baan gehaald kon worden. De coureurs konden daardoor maar weinig rondjes rijden in de eerste sessie van een uur.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Wielerploeg Unibet Tietema Rockets gaat volgend seizoen verder als Unibet Rose Rockets. De procontinentale ploeg van oprichter Bas Tietema maakte een dag eerder al bekend dat de naamgever uit de teamnaam verdwijnt. Het Duitse fietsmerk Rose Bikes, dat voor vier jaar aan de ploeg is verbonden, komt daarvoor in de plaats, maakte de ploeg dinsdag bekend.
1 uur geledenJAKARTA (ANP) - Turnster Naomi Visser heeft zich bij de WK in Jakarta voor de meerkamp- en brugfinale geplaatst. Sanna Veerman kwam nipt tekort voor de finale aan brug en is op dat toestel eerste reserve voor de eindstrijd.
3 uur geledenSANTIAGO/ARNHEM (ANP) - Met vrijwel zeker de Britten als voornaamste concurrent staan Harrie Lavreysen, Jeffrey Hoogland en Roy van den Berg woensdagavond bij de WK baanwielrennen in Chili voor de zware taak hun wereldtitel op de teamsprint te verdedigen. Vaak lukte dat de afgelopen jaren met overmacht, maar ditmaal lijkt prolongatie niet vanzelfsprekend.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - In het centrum van Eindhoven zijn maandagavond ongeveer 180 supporters van de Italiaanse voetbalclub Napoli aangehouden. De politie meldt dat "hun gedrag aanleiding gaf tot ongeregeldheden".
18 uur geledenWENEN (ANP) - Tallon Griekspoor heeft de tweede ronde van het toernooi van Wenen bereikt. De beste tennisser van Nederland was met 6-3 5-7 6-4 te sterk voor de als vijfde geplaatste Rus Karen Chatsjanov.
21 uur geledenROME (ANP/RTR) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich afgemeld voor de Davis Cup Finals volgende maand in het Italiaanse Bologna. Vorig jaar won Italiƫ met kopman Sinner, de nummer 2 van de wereld, het landentoernooi ten koste van Nederland.
1 dag geledenJAKARTA (ANP) - Turnster Naomi Visser staat na drie van de tien subdivisies op de tweede plek bij het onderdeel brug in de kwalificaties bij de WK in Jakarta. Visser, die 14,000 punten scoorde, zag alleen olympisch brugkampioene Kaylia Nemour uit Algerije het maandag beter doen: zij scoorde 15,533 punten. Sanna Veerman bezet met 13,966 punten de derde plek in het brugklassement.
1 dag geleden