Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tweede training Zandvoort tot twee keer toe stilgelegd

Tweede training Zandvoort tot twee keer toe stilgelegd

ZANDVOORT (ANP) - Ook de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Nederland op het circuit van Zandvoort is niet probleemloos verlopen. De sessie van een uur moest tot twee keer toe worden stilgelegd.

De eerste keer gebeurde dat al na een paar minuten, omdat Lewis Hamilton stilviel op de baan. De zevenvoudig wereldkampioen in de Formule 1 kreeg te maken met technische problemen met zijn Mercedes. "Ik heb geen power meer", zei Hamilton over de boordradio. Hij zette zijn Mercedes stil op de baan, waarna de rode vlag werd uitgehangen, ten teken dat de sessie werd stilgelegd. De baancommissarissen konden de Mercedes daardoor van het asfalt halen.

Het stilvallen van Hamilton leidde in eerste instantie tot gejuich vanaf de tribunes in de duinen. De Brit is de grote concurrent van Max Verstappen in de strijd om de wereldtitel. De kopman van Mercedes heeft 3 punten voorsprong op zijn Nederlandse rivaal. Hamilton kreeg wel applaus van de duizenden fans in het oranje op de hoofdtribune toen hij lopend terugkeerde in de pits.

Mazepin

De training werd na een oponthoud van zo'n tien minuten hervat, maar even later ging de rode vlag opnieuw uit nadat de Russische coureur Nikita Mazepin met zijn Haas-bolide in de grindbak was beland. "Dit is belachelijk, ik kan zo geen normale rondetijd neerzetten", mopperde Verstappen over de boordradio, nadat hij had gehoord dat hij opnieuw de pits in moest omdat de sessie tijdelijk was stilgelegd. De onderbreking duurde dit keer slechts een paar minuten.

De eerste training lag geruime tijd stil nadat de motor in de Aston Martin van Sebastian Vettel was geploft. Het duurde lang tot de bolide van de baan gehaald kon worden. De coureurs konden daardoor maar weinig rondjes rijden in de eerste sessie van een uur.

Meer uit Sport

Giro-winnaar Simon Yates stopt per direct als wielrenner

DEN BOSCH (ANP) - De Brit Simon Yates (33) stopt per direct als wielrenner. De winnaar van de afgelopen Giro d'Italia vindt het, na een succesvol jaar met ook een ritzege in de Tour de France, het goede moment om zijn carrière te beëindigen. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike, waar hij nog een jaar onder contract stond.

38 minuten geleden
Oud-wielrenner Dumoulin nieuwe koersdirecteur Amstel Gold Race

MAASTRICHT (ANP) - Tom Dumoulin is vanaf volgend jaar de nieuwe koersdirecteur van de Amstel Gold Race. De 35-jarige voormalig wielrenner wordt de opvolger van Leo van Vliet, die in april na dertig edities stopt.

3 uur geleden
Tennissers uitgeschakeld in United Cup na nederlaag tegen Polen

SYDNEY (ANP) - De Nederlandse tennissers zijn na een nederlaag tegen Polen uitgeschakeld in de groepsfase van de United Cup, het Australische toernooi voor gemengde landenteams. Tallon Griekspoor en Suzan Lamens verloren in het enkelspel van Hubert Hurkacz en Iga Swiatek, allebei in twee sets. In het gemengd dubbelspel waren Katarzyna Kawa en Jan Zielinski te sterk voor Demi Schuurs en David Pel.

6 uur geleden
Olympische vlam bereikt Bologna maand voor Spelen

BOLOGNA (ANP/RTR) - De olympische vlam is een maand voor het begin van de Winterspelen in Milaan aangekomen in Bologna. De fakkeltocht begon een maand geleden vanuit Rome aan zijn reis en heeft de eilanden Sardinië en Sicilië aangedaan, net als de steden Napels en Bari, als onderdeel van een tocht van 12.000 kilometer die op 6 februari eindigt in het San Siro-stadion in Milaan.

16 uur geleden
Klassementsleider Van den Brink wint derde etappe Dakar Rally

AL-ULA (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink heeft de derde etappe in de Dakar Rally in de categorie Truck op zijn naam geschreven. De Nederlandse chauffeur, die wordt bijgestaan door navigator Bart van Heun en mecanicien Jarno van de Pol, was in Saudi-Arabië de snelste over 666 kilometer van Yanbu naar Al-Ula. Van den Brink heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement uitgebreid van ruim drie minuten naar ruim acht minuten op de nummer 2.

21 uur geleden
Australian Open keert in 2026 recordbedrag aan prijzengeld uit

MELBOURNE (ANP/DPA) - De Australian Open keert een recordbedrag aan prijzengeld uit voor de editie van 2026. In totaal is er 74,9 miljoen Amerikaanse dollar te verdelen, zo'n 64 miljoen euro. Dat is een toename van 16 procent in vergelijking met vorig jaar, meldt de organisatie.

1 dag geleden
Tennisster Williams verliest in voorbereiding op Australian Open

AUCKLAND (ANP) - Tennisster Venus Williams is uitgeschakeld in de eerste ronde van het tennistoernooi van Auckland. De 45-jarige Amerikaanse verloor in drie sets van de Poolse Magda Linette: 4-6 6-4 2-6.

1 dag geleden