Tweede toernooizege beachvolleybalsters Stam en Schoon
PARIJS (ANP) - Beachvolleybalsters Katja Stam en Raïsa Schoon hebben hun tweede titel van dit jaar op de Pro Tour veroverd. In de finale van het Elite 16-toernooi van Parijs was het Nederlandse koppel in twee sets te sterk voor Tina Graudina en Anastasija Samoilova uit Letland: 21-16 22-20.
Bij hun eerste toernooizege, eind maart in het Mexicaanse Rosarito, waren de Letse vrouwen ook al hun tegenstander. Stam en Schoon speelden in de weken erna nog twee keer een finale, maar maakten in Parijs een einde aan een serie van zes toernooien waarin ze er niet in slaagden bij de laatste vier te eindigen. Ze waren inmiddels op de wereldranglijst gezakt van de eerste naar de tiende plek.
Graudina en Samoilova, die eerder speelde onder haar meisjesnaam Kravcenoka, werden in augustus in München Europees kampioen. Daar versloegen ze Stam en Schoon in de halve finales. De Nederlandse vrouwen pakten daarna nog wel het brons.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
3 uur geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
8 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
21 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
23 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
1 dag geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
1 dag geleden