Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tweede tijd zwemmer Korstanje in series op 100 vlinder bij EK

Tweede tijd zwemmer Korstanje in series op 100 vlinder bij EK

ROME (ANP) - Nyls Korstanje heeft zich bij de Europese kampioenschappen zwemmen in Rome met de tweede tijd geplaatst voor de halve finales op de 100 meter vlinderslag. De Nederlander tikte aan na 51,81 seconden. Alleen de Zwitser Noè Ponti was sneller: 51,56.

Korstanje greep vrijdag op de 50 meter vlinder net naast de medailles. Niet veel later won hij wel goud met de gemengde estafetteploeg op de 4x100 meter wisselslag. Daarin zwom ook Marrit Steenbergen, die zich zaterdagochtend met de zesde tijd (2.00,01) plaatste voor de halve finales van de 200 meter vrije slag. Eerder op vrijdag had ze gestunt door het goud te veroveren op de 100 meter vrije slag. Op de dubbele afstand was Imani de Jong sneller: 1.59,57, de vierde tijd in de series. Silke Holkenborg was met 2.00,35 goed voor de tiende tijd, maar met twee landgenotes voor haar zat een vervolg er niet in. Per land kwalificeren zich maximaal twee zwemsters voor de halve finales.

Maaike de Waard kwam in de series van de 50 meter rugslag tot de derde tijd: 27,87. Ook Kira Toussaint (28,10, 6e) is door naar de halve finales.

De Waard komt zaterdagavond ook uit in de finale op de 50 meter vlinderslag, net als Kim Busch. Voor Tes Schouten wacht de finale op de 100 meter schoolslag, terwijl de vrouwen kort voor 20.00 uur de finale zwemmen op de 4x100 meter vrije slag.

Meer uit Sport

Volleybalster Daalderop mist groot deel zomerprogramma Oranje

UTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.

6 uur geleden
Grand Départ Tour de France 2028 in Reims na twee keer buitenland

REIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.

8 uur geleden
Internationale turnbond laat Russen en Belarussen weer toe

SHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.

12 uur geleden
Sinner wint in Rome vijfde masterstoernooi van 2026

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.

1 dag geleden
Di Giannantonio wint GP van Catalonië na chaotische race

BARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.

1 dag geleden
Vingegaard boekt tweede ritzege Giro, Eulálio behoudt roze trui

CORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.

1 dag geleden
Verstappen sluit 24 uur van Nürburgring na pech af op 38e plaats

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.

1 dag geleden