Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tweede tijd zwemmer Korstanje in series op 100 vlinder bij EK

Tweede tijd zwemmer Korstanje in series op 100 vlinder bij EK

ROME (ANP) - Nyls Korstanje heeft zich bij de Europese kampioenschappen zwemmen in Rome met de tweede tijd geplaatst voor de halve finales op de 100 meter vlinderslag. De Nederlander tikte aan na 51,81 seconden. Alleen de Zwitser Noè Ponti was sneller: 51,56.

Korstanje greep vrijdag op de 50 meter vlinder net naast de medailles. Niet veel later won hij wel goud met de gemengde estafetteploeg op de 4x100 meter wisselslag. Daarin zwom ook Marrit Steenbergen, die zich zaterdagochtend met de zesde tijd (2.00,01) plaatste voor de halve finales van de 200 meter vrije slag. Eerder op vrijdag had ze gestunt door het goud te veroveren op de 100 meter vrije slag. Op de dubbele afstand was Imani de Jong sneller: 1.59,57, de vierde tijd in de series. Silke Holkenborg was met 2.00,35 goed voor de tiende tijd, maar met twee landgenotes voor haar zat een vervolg er niet in. Per land kwalificeren zich maximaal twee zwemsters voor de halve finales.

Maaike de Waard kwam in de series van de 50 meter rugslag tot de derde tijd: 27,87. Ook Kira Toussaint (28,10, 6e) is door naar de halve finales.

De Waard komt zaterdagavond ook uit in de finale op de 50 meter vlinderslag, net als Kim Busch. Voor Tes Schouten wacht de finale op de 100 meter schoolslag, terwijl de vrouwen kort voor 20.00 uur de finale zwemmen op de 4x100 meter vrije slag.

Meer uit Sport

Darter Van Veen verliest vierde Premier League-finale

MANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.

14 uur geleden
Hockeysters Den Bosch met uitblinker Matla naar halve finale EHL

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.

17 uur geleden
Voormalig coach van Nadal nieuwe trainer van tennisster Swiatek

DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.

1 dag geleden
Laatste Dutch GP op zaterdag en zondag uitverkocht

ZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.

1 dag geleden
Woods niet meer beschikbaar als captain voor Ryder Cup 2027

MARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.

1 dag geleden
Minder geld NOC*NSF voor skisport, meer naar bobslee en curling

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.

1 dag geleden
Wielrenster Reusser wint Dwars door Vlaanderen

WAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.

1 dag geleden