Tweede tijd zwemmer Korstanje in series op 100 vlinder bij EK
ROME (ANP) - Nyls Korstanje heeft zich bij de Europese kampioenschappen zwemmen in Rome met de tweede tijd geplaatst voor de halve finales op de 100 meter vlinderslag. De Nederlander tikte aan na 51,81 seconden. Alleen de Zwitser Noè Ponti was sneller: 51,56.
Korstanje greep vrijdag op de 50 meter vlinder net naast de medailles. Niet veel later won hij wel goud met de gemengde estafetteploeg op de 4x100 meter wisselslag. Daarin zwom ook Marrit Steenbergen, die zich zaterdagochtend met de zesde tijd (2.00,01) plaatste voor de halve finales van de 200 meter vrije slag. Eerder op vrijdag had ze gestunt door het goud te veroveren op de 100 meter vrije slag. Op de dubbele afstand was Imani de Jong sneller: 1.59,57, de vierde tijd in de series. Silke Holkenborg was met 2.00,35 goed voor de tiende tijd, maar met twee landgenotes voor haar zat een vervolg er niet in. Per land kwalificeren zich maximaal twee zwemsters voor de halve finales.
Maaike de Waard kwam in de series van de 50 meter rugslag tot de derde tijd: 27,87. Ook Kira Toussaint (28,10, 6e) is door naar de halve finales.
De Waard komt zaterdagavond ook uit in de finale op de 50 meter vlinderslag, net als Kim Busch. Voor Tes Schouten wacht de finale op de 100 meter schoolslag, terwijl de vrouwen kort voor 20.00 uur de finale zwemmen op de 4x100 meter vrije slag.
Meer uit Sport
NOTTINGHAM (ANP) - Michael van Gerwen en Gian van Veen zijn opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld in de Premier League Darts. In Nottingham kwamen de Nederlanders, net als vorige week in Cardiff, niet verder dan de kwartfinales.
2 uur geledenUPPSALA (ANP) - De Zweedse polsstokhoogspringer Armand Duplantis heeft voor de vijftiende keer het wereldrecord verbroken. Dit keer deed hij dat op de 'Mondo Classic', een wedstrijd die naar hem vernoemd is in zijn thuisbasis Uppsala.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Maret Grothues heeft haar carrière na 22 jaar beëindigd. Dat meldt de 37-jarige voormalige international op Instagram. In totaal speelde Grothues 392 duels in Oranje. Ook was ze jarenlang aanvoerder van Nederland.
2 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Een groep van ruim tweehonderd Iraanse sporters heeft Kirsty Coventry, de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC), opgeroepen het lidmaatschap van het olympisch comité van Iran in te trekken. Dat is te lezen in een open brief van de sporters aan Coventry, die belangenorganisatie Global Athlete op X heeft gedeeld.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - De wereldtitel heeft rust in het leven van kogelstootster Jessica Schilder gebracht. "Ik ben veel relaxter en zit beter in mijn vel door die gouden medaille die op mijn nachtkastje ligt. Ik ken geen twijfels meer", zei de Volendamse Sportvrouw van het Jaar op sportcentrum Papendal bij de presentatie van de atletiekploeg voor de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun.
5 uur geledenCOLOMBIER-LE-VIEUX (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn tweede ritzege behaald in Parijs-Nice. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike won na de vierde etappe ook de vijfde rit over 206,3 kilometer naar Colombier-le-Vieux. Hij arriveerde solo. De Fransman Valentin Paret-Peintre eindigde op 2 minuten als tweede.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Technisch directeur Chiel Warners van de Atletiekunie spreekt niet uit hoeveel medailles de Nederlandse equipe moet halen op de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij verwacht er wel een aantal. "Want iedere atleet die wij sturen, is finalewaardig", zei de nieuwe technische baas donderdag bij de teampresentatie op sportcentrum Papendal.
7 uur geleden